PIECI NEDZIRDĒTI UN AIZRAUJOŠI FAKTI PAR BMW X5

Teju divdesmit gadus BMW X5 palīdz piepildīt savu īpašnieku vispārdrošākos sapņus un noticēt - jā, pasaule ir mana, esmu to pelnījis! Iespējams, tāpēc katrs trešais pārdotais BMW ir tieši X5. Atskatoties vēsturē, “Inchcape Motors Latvia” piedāvā šī auto interesantākos piedzīvojumus un faktus.

Vēsturiskais X5

Viss sākās ar burtu “X”. Tas tika izmantots kā BMW automobiļa modeļa apzīmējums jau astoņdesmito gadu vidū, lai norādītu, ka X piedāvā pilnpiedziņas tehnoloģijas. Daudziem nav zināms fakts, ka pirmais SUV (Sport Utility Vehicle) jeb krosovera tipa transporta līdzeklis bija tieši BMW X5, kurš pirmo reizi no konveijera noripoja tālajā 1999. gadā. Līdz šim brīdim BMW X5 ir sevi neskaitāmas reizes pierādījis un noturējis pircēju interesi ar nebeidzamajām BMW inovācijām.

Lasīt vairāk

Mežonīgais afrikānis

Nu jau vairākus gadus kā tradīcija ir neparasts un krāšņs ceļojums cauri eksotiskajai Namībijai. Interesanti, ka tajā var redzēt pasaules augstākās smilšu kāpas, iepazīties ar šīs valsts iedzīvotājiem un baudīt garšas kārpiņām vēl neizjustas virsotnes! Vēl ir iespējams apskatīt visdažādākos savvaļas dzīvniekus, piemēram, ziloņus, zebras un lauvas, kā arī piedzīvot gluži vai kultūršoku un iepazīt neparastas vietējās tradīcijas.

Lasīt vairāk

Īpašais Abu Dabī princis

Iespējām un tehnoloģijām bagātajā pilsētā Abu Dabī BMW X5 M ir pieredzējis unikālas pārmaiņas un vairākus uzlabojumus. Priekšējais bampers ir aprīkots ar 3D oglekļa šķiedras uzlikām, kā arī sānos ir uzstādīti sliekšņi no tāda paša materiāla. Aizmugurē ir uzstādīts īpašs difuzors jeb bampera daļa, kas paredzēta aerodinamikas uzlabošanai.

 

Ventilētais pārsegs arī ir jaunums, un tas ir paredzēts, lai atvieglotu darbību 4,4 litru V8 dzinējam ar divām turbīnām. Šo pārsegu izstrādāja panākumiem bagātā “Manhart Racing” komanda. Gan auto priekšpusē, gan sānos var redzēt unikālā BMW X5 M dizaina detaļas, piemēram, oglekļa šķiedras spoguļu vāciņus. Uzlabotais BMW X5 M ir apveltīts ar 575 ZS un 750 Nm jaudu, kas ļauj “aizlidot” līdz 100 km/h nieka 4,2 sekundēs no miera stāvokļa. Auto daudz laika neaizņem arī ieskrieties līdz 250 km/h, taču pie šāda ātruma nostrādā ātruma ierobežotājs.

Lasīt vairāk

Glābējs un mediķis

Kamēr daudzas automašīnas lepojas ar īpaši izstrādātiem aksesuāriem un papildinājumiem, citi BMW X5 palīdz rūpēties par cilvēku veselību un drošību. Tā, piemēram, daļa automašīnu kļūst par daļu no glābšanas, ugunsdzēsēju, ātrās palīdzības vai policistu komandas locekli. Izrādās, pateicoties to ietilpībai un drošībai, šīs automašīnas tiek izmantotas kā speciālā dienesta transports visā pasaulē.

Lasīt vairāk

Slavenību sabiedrotais

Slavenais Urugvajas futbolists - uzbrucējs Luis Suarezs, kurš spēlē gan Spānijas klubā “Barcelona”, gan Urugvajas Nacionālajā komandā, brīvajā laikā labprāt dodas izbraukumos kopā ar savu melno BMW X5. Arī amerikāņu aktieris Džerijs Fererra brauc ar BMW X5 auto. Viņš filmējies komēdijā “Svīta”, kurā attēloja Rupuci, un seriālā “Power”, kurā attēlo Džo Proktoru.

 

Lai gan pats aktieris uzskata, ka nav labs šoferis, mīlestība un patika pret mašīnām viņam ir kopš bērnības. Tā kā aktieris ir iecienījis aktīvu dzīves veidu, tad arī viņam ir vajadzīgs tikpat aktīvs un uzticams sabiedrotais. Taču ne tikai vīriešu kārtas pārstāvji izvēlas neuzvaramo krosoveru - arī dziedātāja Selēna Gomeza, dodoties ikdienas gaitās, pārvietojas ar BMW X5.
 

Lasīt vairāk

Oficiālais BMW un BMW Motorrad pārstāvis Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. 2016.gadā uzņēmums saņēma “Ilgtspējas indeksa” bronzas kategorijas atzinību, kļūstot par pirmo un līdz šim vienīgo uzņēmumu auto nozarē Latvijā, kurš saņēmis šo apbalvojumu. Pasaulē “Inchcape” ir viens no vadošajiem auto tirdzniecības uzņēmumiem, kas pārstāvēts 26 valstīs un nodarbina vairāk nekā 16000 darbinieku.


Papildu informācija medijiem:
Madara Miezīte, “Inchcape BMW” sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.tālr.: 25982123, e-pasts: madara.miezite@publicid.lv
 

Lasīt vairāk