LATVIJĀ UZSTĀSIES PASAULES SLAVENĀ PIANISTE, UNESCO MIERA MĀKSLINIECE ELISSO BOLKVADZE

“Latvijas daba skan kā franču impresionista, komponista Kloda Debisī mūzika,” saka virtuozā pianiste, UNESCO Miera māksliniece Elisso Bolkvadze, kas jau pavisam drīz uzstāsies savā šogad vienīgajā koncertā Latvijā.

Koncerts, kurā tiks atskaņoti Frederika Šopēna, Franča Šūberta, Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva, notiks jau pavisam drīz, Klusajā sestdienā, 15.aprīlī, Lielajā dzintarā.

 

Turklāt, jau vairākus gadus māksliniecei ir tradīcija atskaņot dažus viņas skolotāja, franču komponista un filozofa Mišela Sonjī skaņdarbus, kas būtiski atšķiras no tradicionālās klasiskās mūzikas.

 

Šī būs otrā reize, kad Elisso uzstāsies Latvijas auditorijas priekšā. Taču jau pirmoreiz mākslinieci esot saviļņojusi latviešu cieņa un mīlestība pret mākslu un klasisko mūziku. “Es esmu ļoti priecīga, ka varēšu vēlreiz uzstāties Latvijā. Turklāt, es ļoti ceru, ka ar šī projekta palīdzību, mēs spēsim satuvināt cilvēkus un rosināt mieru pasaulē.”

 

Tikmēr koncerta organizatora, biedrības “World Culture Society” pārstāvis Edijs Klaišis piebilda, ka viens no šā pasākuma mērķiem ir kultūrdialoga veicināšana starp pasaules valstīm.

 

“Mūsuprāt, kultūra ir viens no tiem elementiem, kas spēj uzrunāt un saistīt nācijas, jo tā ir visas pasaules valoda un nenostājas kāda pusē. Jo vairāk mēs iepazīsim cits cita kultūru, jo tuvāki un atvērtāki viens pret otru būsim,” skaidro Klaišis.

 

Apzinoties starpvalstu sadarbības būtisko nozīmi gan kultūrā, gan arī citās nozarēs, par vienu no koncerta atbalstītājiem ir kļuvis starptautiskais automašīnu zīmols BMW. Pēc tā pārstāvja Ivara Norveļa paustā BMW kā globāls zīmols skaidri apzinās starpkultūru tolerances.

 

“Mēs esam ļoti pagodināti, ka mums ir iespēja atbalstīt pasaules slavenās mākslinieces uzstāšanos Liepājā. Elisso ir uzstājusies ne vien lielākajās Eiropas, bet arī Amerikas koncertzālēs, tāpēc tas ir fantastiski, ka viņas virtuozo klavierspēli varēsim baudīt arī klātienē,” uzskata “Inchcape Motors Latvia” BMW grupas direktors Ivars Norvelis.
Elisso Bolkvadze ir talantīga mūziķe ar neaprakstāmu virtuozitāti un romantisku mūzikas izjūtu. Leģendārais Maestro Zubins Mehta viņu ir raksturojis kā pianisti ar “pilnīgu kontroli pār instrumentu”. Savukārt viņa pati atzīst, ka klavieres ir viņas kaisle un dzīve. Domas par mūziku ir nepārtrauktas, un dzīvei bez klavierēm nav jēgas, jo tā ir Elisso personība.

 

Gruzijā, rakstnieku un dzejnieku ģimenē dzimusī Elisso klavierspēli sāka apgūt četru gadu vecumā, bet jau septiņos gados viņai bija pirmais koncerts ar Gruzijas nacionālo orķestri.

 

Izcilā pianiste atklāj, lai arī uzstāšanās pieredze ir liela, katra reize ir kā lielisks piedzīvojums. “Tā ir kā pavisam cita realitāte! Es iekļūstu tādā kā transā un kļūstu pavisam citādāka, sajūtas ir 100 reizes spēcīgākas. Turklāt, šīs sajūtas ir tikai koncerta laikā - mēģinājumā nekad tā nenotiek!”

 

Māksliniekiem gūt panākumus nav vienkārši, un, lai arī visa pamats ir talants, ir daudz jāstrādā, jābūt disciplinētam un ar stingru raksturu. Pēc katra koncerta ir atrodams kāds sīkums, kas jāuzlabo - vienmēr ir vieta izaugsmei. Māksliniece uzskata, ka talants ir enerģija, kura neapstājas. Tā ir kā dzinulis, un talantīgs cilvēks vienmēr vēlēsies izdarīt vairāk un labāk kā iepriekš.

 

Turklāt māksliniekam jāspēj sniegt kāda pievienotā vērtība arī sabiedrībai, ne tikai sev. Elisso ir kļuvusi par UNESCO Miera mākslinieci tieši šī iemesla dēļ - veltīt savu darbu kam pārākam, dziļākam, veidojot jēgu arī citā jomā, ne vien kultūrā. “Kultūra nav tikai vizuāla, tai ir jāsniedz kas vairāk par baudījumu. Kultūrai ir liels spēks palīdzēt tautām dzīvot saticīgi,” uzskata pianiste.

 

Elisso Bolkvadze bieži uzstājas tādās koncertzālēs kā Salle Pleyel, Salle Gaveau, Théâtre des Champs-Elysées (Parīze), The Herkulessaal (Minhene), Alte Opera (Frankfurte), Berlin-Konzerthaus (Berlīne), Kennedy Center (Vašingtona), Pasadena Auditorium (Losandželosa). Viņa ir arī vairāku starptautisku konkursu laureāti, piemēram, Van Cliburn Competition (ASV), Vianna da Motta (Lisabona), Axa International Piano Competition (Dublina), Marguerite Long Competition - specbalva par labāko franču mūzikas interpretāciju (Parīze).

 

2015.gadā UNESCO piešķīra Elisso Bolkvadzei Miera mākslinieka titulu.

 

Biļetes uz Elisso Bolkvadzes Lieldienu Gala koncertu ir nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena - viens eiro.

Lasīt vairāk

World Culture Society

Unikāls kultūras projekts, bezpeļņas organizācija un vienlaikus atgādinājums par to, ka cilvēkiem ir daudz vairāk iemeslu būt saliedētiem. Kultūra ir visas pasaules valoda. Organizācijas mērķi ir kultūrdialoga veicināšana, kas ir brīvs no politiskajām klišejām un stereotipiem, kultūrvēsturiskās informācijas aprites veicināšanā, kā arī nepārtraukti sadarbības un izteiksmes meklējumi radošās vides ietvaros.

Lasīt vairāk

Par Inchcape Motors Latvia

Oficiālais BMW, BMW Motorrad un MINI pārstāvis Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. 2016.gadā uzņēmums saņēma “Ilgtspējas indeksa” bronzas kategorijas atzinību, kļūstot par pirmo un līdz šim vienīgo uzņēmumu auto nozarē Latvijā, kurš saņēmis šo apbalvojumu. Pasaulē “Inchcape” ir viens no vadošajiem auto tirdzniecības uzņēmumiem, kas pārstāvēts 26 valstīs un nodarbina vairāk nekā 1400 darbinieku.


Papildu informācija medijiem:
Madara Miezīte, “Inchcape BMW” sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.tālr.: 25982123, e-pasts: madara.miezite@publicid.lv
 

Lasīt vairāk