BMW CONCEPT 8 SERIES. ĪSTENA DINAMIKA UN MODERNS LUKSUSS – BMW KUPEJAS ESENCE

Minhene. BMW Group šī gada klasisko un seno spēkratu saietu Concorso d’Eleganza Villa d’Este izmanto, lai atklātu BMW Concept 8 Series – mūsdienu BMW kupejas esenci, kas iemiesota aizraujoša dizaina konceptautomobilī. Koncepts sniedz ieskatu tajā, kāds būs gaidāmais BMW modelis – 8. sērijas kupeja, kura debitēs 2018. gadā un būs daļa no lielākās modeļu ofensīvas kompānijas vēsturē.


Minhene. BMW Group šī gada seno un klasisko spēkratu saietu Concorso d’Eleganza Villa d’Este izmanto, lai atklātu BMW Concept 8 Series – mūsdienu BMW kupejas esenci, kas iemiesota aizraujoša dizaina konceptautomobilī. Koncepts sniedz ieskatu tajā, kāds būs gaidāmais BMW modelis – 8. sērijas kupeja, kura debitēs 2018. gadā un būs daļa no lielākās modeļu ofensīvas kompānijas vēsturē.


Stratēģija NUMBER ONE > NEXT ietver mērķi ievērojami palielināt BMW Group pārdošanas apjomu un ieņēmumus luksusa klasē, un BMW 8. sērijas kupejai tajā ir nozīmīga loma. „BMW cipars 8 vienmēr ir simbolizējis sportiskas veiktspējas un ekskluzivitātes virsotni,” skaidro BMW AG padomes priekšsēdētājs Haralds Krīgers. „Gaidāmā BMW 8. sērijas kupeja demonstrē, ka ārkārtīga dinamika un moderns luksuss var iet roku rokā. Šis būs nākamais modelis luksusa automobiļu piedāvājuma paplašinājumā un paaugstinās kritēriju latiņu savā segmentā. Sperot šo soli, mēs stiprināsim pretenzijas būt luksusa klases vadībā.”


BMW Concept 8 Series jau tagad atklāj daudz no tā, kas gaidāms. „BMW Concept 8 Series ir mūsu redzējums par pilnasinīgu high-end braukšanas mašīnu,” saka Adrians van Hoidonks, BMW Group Design vecākais viceprezidents. „Tas ir luksusa sporta auto, kas īstenu dinamiku un modernu luksusu iemieso kā neviens cits. Manā skatījumā tas ir īsts automobiļu valdzinājuma paraugs.”


Eksterjers apvieno pagātni ar nākotni. BMW Concept 8 Series momentāni ir atpazīstams kā BMW, taču tas arī demonstrē jaunas dizaina idejas un formu veidošanas tehnikas. „BMW Concept 8 Series piedāvā BMW stila ikonisko elementu svaigu interpretāciju,” piebilst van Hoidonks. „Tas arī demonstrē jaunu pieeju formu veidošanā, kas visspilgtāk atspoguļojas automobiļa virsmās. Dažas stingras līnijas akcentē tīras virsmas, un apjomiem ir piešķirta spēcīga forma. Kopā šie elementi veido pārliecinošu vēstījumu un rakstura pārpilnu modeli. Īsāk sakot, tas ir aktīva braucēja automobilis.”

Lasīt vairāk

Sāni: plašas virsmas ar sportiskām kontūrām.

BMW Concept 8 Series siluets cieši un spēcīgi piekļaujas ceļam. Gara dzinēja pārsega un plūstošas jumta līnijas saspēle automobiļa sāniem piešķir dinamisku pievilcību, savukārt efektīgā aizmugurējo spārnu forma spēcīgi akcentē automobiļa aizmugurējo daļu un piešķir tam vēl vienu sportisku iezīmi. Automobiļa silueta ietvarā atsvaidzinoši tīrs, bet reizē arī dramatisks virsmu un formu izkārtojums piesaista skatienu un rada modernu izskatu. Asi vilktās līnijas pār it kā sasprindzinātiem apjomiem reprezentē vizuāli spilgtu dinamiskas braukšanas solījumu.

 

Ciešāks skats uz detaļām atklāj divas ekspresīvas t.s. rakstura līnijas, kas veido robežu virsmai, ko šķiet formējis no sānu atverēm plūstošais gaiss. Tālāk uz aizmuguri acis tiek virzītas uz uzsvērtajiem pacēlumiem virs aizmugurējiem riteņiem. Spārni kopumā pievērš uzmanību jaunam BMW virsmu veidošanas kompetences aspektam. Prasmīgi virzītās līnijas akcentē BMW Concept 8 Series atlētiskās kontūras. Turklāt speciāli izstrādātā eksterjera krāsa Barcelona Grey Liquid – pelēcīgi zila ar spēcīgi zaigojošu pigmentu – palīdz izrādīt virsmas ar optimālu efektu. Lielie (21 collas) viegla alumīnija sakausējuma riteņu diski ar sportisku un ekskluzīvu daudzspieķu dizainu un aerodinamiskajiem elementiem rada vizuālu dziļumu un, raugoties uz automobiļa profilu, uzliek apburošu punktu uz „i”.

Lasīt vairāk

Priekšgals: sportisks, zems un vizuāli efektīgs.

Liela izmēra „nieru” reste, šauri dubultlukturi un lielas gaisa atveres veido pievilcīgu, sportisku priekšējās daļas noformējumu. Šeit BMW šablons piedzīvojis svaigu versiju, kompānijas dizaina valodai dodoties jaunā virzienā. Piemēram, divas „nieres” novietotas zemu un tuvu ceļam, aizņemot plašu laukumu. Iedvesmojoties no aizgājušo gadu BMW kupejām, „nieres” ir vizuāli apvienotas, veidojot vienu lielu elementu. Radiatora reste paplatinās virzienā uz leju, uzsverot BMW Concept 8 Series dinamisko raksturu. Kopā ar superšaurajiem lāzerlukturiem un sešstūra interpretāciju par dubulto apļu tēmu automobiļa priekšgals iegūst koncentrētu izskatu.

 

Lielās gaisa atveres priekšdaļas malās intensificē automobiļa plato, sportisko stāju un sola tīras dinamikas pieredzi. Oglekļa šķiedras elementi starp tām pasvītro automobiļa sportisko augstas veiktspējas tehnikas raksturu.
 

Lasīt vairāk

Aizmugure: drosmīga un moderna.

Emocionālās virsmas dominē arī BMW Concept 8 Series aizmugurē, veidojot zemu, skulpturāli izteiksmīgu astes daļu ar maksimālu platuma uzsvēršanas efektu. Aizmugurējo daļu definē saspēle starp apjomiem un līnijām, kas turpinās no aizmugurējiem spārniem un formē automobiļa aizmugurējo daļu. Spēcīgās riteņu arkas dod norādi par automobiļa dinamiskajiem talantiem un it kā reklamē aizmugurējo riteņu piedziņu. Kabīnes sašaurinājums aizmugurē un platā riteņu bāze šajā automobiļa daļā uzmanību piesaista jo īpaši.


Šaurie, izstieptie aizmugurējie lukturi ietiecas automobiļa sānos, nodrošinot vizuālu savienojumu starp aizmuguri un spārniem. Pašiem lukturiem piemīt L veida asmeņu forma. Tie uzsver automobiļa platumu un muskuļoto stāju uz ceļa, bet to slaikā forma automobiļa aizmuguri apvelta ar īpaši sportisku un modernu noskaņu.


Tumšais, stilizētais oglekļa šķiedras difuzors apakšējā daļā aizmugures noformējumā ienes papildu viegluma un sportiskuma izjūtu.


BMW Concept 8 Series aktīvi pēta kontrastus starp emocijām un inženieriju, dinamikas izjūtu un greznību; tā forma norāda uz galēju sportiskumu, kamēr izsmalcinātie materiāli izstaro ekskluzivitāti un augstākā kalibra dizainu. Lielie trapecveida izplūdes sistēmas uzgaļi veido aizmugurējās daļas ietvaru un norāda uz dinamiskās braukšanas pieredzi, ko izbaudīs automobiļa vadītājs.
 

Lasīt vairāk

Interjers: emocionāli bagāts dinamikas un luksusa sajaukums.

Automobiļa interjers koncentrējas uz būtisko: braukšanas uzdevumu. Nokļūstot pie stūres, vadītāju cieši apņem vide, kas tipiska sporta automobiļiem. Virsmas un līnijas tiecas uz priekšu un uzsver dinamisko braukšanas pieredzi. Dažādu funkciju grupēšana kontroles blokos, piemēram, instrumentu panelī, viduskonsolē un durvīs interjeram piešķir skaidru grafisku struktūru.


Starp dizaina elementiem, kas interjerā izceļas īpaši, ir plūdenā instrumentu paneļa un durvju pāreja, kā arī sportiskā, apņemošā izjūta. Šo iespaidu vēl vairāk pastiprina gludais savienojums starp viduskonsoli un instrumentu paneli, kas kopā veido interjera kodolu. Augstā viduskonsole un instrumentu paneļa zemais vizuālais fokuss vēl vairāk pastiprina ciešo un sportisko telpas izjūtu.


BMW Concept 8 Series interjers aktīvi pēta kontrastus starp emocijām un inženieriju, dotībām dinamikā un luksusu; tā forma norāda uz izteiktu sportiskumu, savukārt izsmalcinātie materiāli – uz ekskluzivitāti un augstākās raudzes dizainu. Piemēram, visi elementi, kam kabīnē pieskaras vadītājs, ir sportiska rakstura pilni. Ekskluzīvie sporta sēdekļi ir ar plānu konstrukciju, oglekļa šķiedras čaulai nodrošinot nesošo struktūru, bet smalkā āda tos padara par perfektu vietu, kur sēdēt. Šo tēmu turpina stūresrats, tā ar roku pulēta alumīnija spieķiem iemiesojot mērķtiecību, savukārt sarkani anodētie pārnesumu pārslēgšanas taustiņi prātā atsauc sacīkšu trasi. Kontrasts starp alumīnija un tumšo ādu uzsver sportiskuma luksusa izjūtu dažādās detaļās.


Merino āda Dark Brown un Fjord White krāsā interjeram piešķir augstas kvalitātes gaisotni. Akcentējošās virsmas no oglekļa šķiedras un ar roku pulēta alumīnija veido uzsvērtu kontrastu un rada sportisku un tehnisku sajūtu. Turklāt slīpētais pārnesumkārbas selektors un iDrive kontrolieris, kas izgatavots no Swarovski stikla ar dūmu kvarca izskatu interjeram dāvā modernus un elegantus apdares piesitienus.

Lasīt vairāk

Nākotnes redzējums.

BMW Concept 8 Series sniedz ieskatu modelī, ko BMW līdzīgā formā laidīs klajā nākamajā gadā. BMW 8. sērijas kupeja turpinās kompānijas veiksmīgās luksusa sporta auto tradīcijas un kļūs par vēl vienu aizraujošu modeli – īstu sapņu auto – jau eksistējošajā luksusa modeļu klāstā.


BMW 8. sērijas kupeja apvienos īpaši asu dinamiku ar modernu luksusu un uzstādīs jaunu prasību latiņu luksusa kupeju segmentā.

Lasīt vairāk

Plānots arī M8. BMW M8 būs sportiskās BMW 8. sērijas vainagojums

Līdztekus standarta 8. sērijas izstrādei BMW M inženieri ar pilnu sparu strādā pie M modeļa. Maskējies kamuflāžā, BMW M8 agrīnais prototips tika atklāts braukšanas prezentācijā, kas bija daļa Nirburgringas 24 stundu sacīkšu atbalsta programmas. Klasiskas M iezīmes kā lielākas gaisa atveres, modificētas bremzes un izplūdes sistēma ar četrām caurulēm norāda uz ievērojami palielinātu jaudu un dinamikas potenciālu, kā arī rosina apetīti gaidīt intensīvu, emocionāli bagātu braukšanas pieredzi.


„Standarta 8. sērijas un M modeļa iecerēšana un izstrāde ir notikusi paralēli,” skaidro Franks van Mīls, BMW M nodaļas prezidents. „Nākotnes M8 būs būvēts, izmantojot 8. sērijas gēnus, tās DNS papildinot ar piemērotību braukšanai trasē, kā arī ar ekstra devu dinamikas, precizitātes un izveicības. Tas viss saplūst braukšanas pieredzē, kas pazīstama no BMW M automobiļiem, apmierinot mūsu klientu augstākās prasības.”


Izstrādē ir arī automobiļa sacīkšu versija BMW M8 GTE, kurai jāvada BMW Motorsport atgriešanās Lemānas sacīkstēs: „BMW M8 GTE izstrādes programma noris ar pilnu jaudu,” saka BMW Motorsport direktors Jenss Markvards. „Jauna sacīkšu automobiļa izstrāde vienmēr ir aizraujoša, un BMW M8 GTE gadījumā gaidas ir īpaši spēcīgas. Mēs vēl nevaram atklāt automobiļa attēlus, bet varu jums apsolīt, ka BMW M8 GTE izskatīsies iespaidīgi. Mēs plānojam veikt pirmos izmēģinājumus šī gada pirmajā pusē, bet automobiļa sacīkšu debiju sarīkot Deitonas 24 stundu sacīkstēs 2018. gada janvārī.”

 

Attēli un video pieejami šeit https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0271136EN/the-bmw-concept-8-series-unadulterated-dynamics-and-modern-luxury-%E2%80%93-the-essence-of-a-bmw-coupe
 

Lasīt vairāk