VALSTS ATBALSTS ELEKTROAUTO IEGĀDEI

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir pieņēmusi likumprojektu, kura ietvaros VARAM sniedz atbalstu privātpersonām iegādāties jaunu vai lietotu elektroauto vai jaunu ārēji lādējamu (plug-in jeb PHEV) hibrīdautomobili.

Sadarbībā ar VARAM, Inchcape Motors Latvia, SIA finansējuma projekta ietvaros ir iespējams iegādāties Inchcape pārstāvētā BMW zīmola  jaunos modeļu elektroautomobiļus, kā arī jaunus PHEV hibrīdauto.

 

Valsts atbalsta elektroauto iegādei apmērs

Atbalsta programmas ietvaros viena jauna elektromobiļa iegādei  atbalsta apjoms ir 4500 EUR (t.sk. PVN), savukārt lietota elektromobiļa un jauna PHEV hibrīdauto iegādei atbalsta apjoms ir 2250 EUR (t.sk. PVN).

Lasīt vairāk

Valsts atbalsta elektroauto iegādei saņemšanas process ir visai vienkāršs un sevī ietver jaunā elektro vai hibrīdautomobiļa izvēli, līgumu parakstīšanu un automobiļa saņemšanu.

Sākotnēji klients izvēlas BMW elektroauto BMW autosalonā vai mājaslapā, vai aizpilda formu, klikšķinot uz pogas “Saņemt informāciju par valsts atbalstu”. Pēcāk, kopā ar Inchcape, klients iesniedz iesniegumu Valsts investīciju fondam par automobiļa iegādes atbalsta piešķiršanu. Piecu darba dienu laikā Valsts investīciju fonds sniedz atbildi un izsūta jauno, četru pušu līgumu. Līgums tiek parakstīts, pēc kā 6 dienu laikā investīciju fonds piešķir atbalstu, pārskaitot to uz Inchcape bankas kontu.

Klientam ir iespēja izvēlēties – izmantot piešķirto atbalstu, lai segtu daļu no automobiļa cenas vai kā pirmo iemaksu līzingam. Brīdī, kad ir panākta vienošanās, automobili klients saņem 30 dienu laikā.

Svarīgi ir minēt, ka balstoties uz notikumiem Pasaulē, automobiļu piegāde var aizņemt ilgāku laiku, taču Valsts investīciju fonda apstiprinājums ir derīgs tikai 30 dienas. Šādā gadījumā klientam ir iespēja iesaldēt līgumu ar termiņu līdz 2 gadiem, nezaudējot piešķirto valsts atbalstu, un atsākt līguma noformēšanu, saņemot savu jauno elektro vai hibrīda automobili.

Lasīt vairāk

IEGĀDES ATBALSTA NOSACĪJUMI

Lai veicinātu finansējuma projekta godprātīgu izmantošanu un iegādāto elektroauto apsekošanu, iegādes atbalsta piemērošanai tiek piemēroti šādi nosacījumi:

 • Privātpersona varēs iegādāties ne vairāk kā vienu elektroauto vai PHEV hibrīda automobili.
 • Minimālais jauna elektroautomobiļa, kas iegādāts ar valsts atbalstu, ekspluatācijas termiņš vai nobraukums ir 5 gadi vai 52 000 km, neatkarīgi no līzinga termiņa. Pēc 5 gadiem, vai iestājoties attiecīgajam nobraukumam, automobiļa īpašniekam ir brīvas tiesības to nodot otrreizējā tirdzniecībā vai pārdot.
 • Finansējuma apmērs jauniem elektromobiļiem ir noteikts 4 500 eiro (t.sk. PVN), lietotiem elektromobiļiem un jauniem ārēji lādējamiem hibrīdauto – 2 250 eiro (t.sk. PVN).
 • Transportlīdzekļa iegādes cenas ierobežojums ir 60 000 eiro bāzes komplektācijā, bez PVN.
 • Noteikumi paredz papildu atbalstu 1000 eiro (bez PVN) apmērā par atbalsta saņēmēja īpašumā esoša transportlīdzekļa utilizāciju, to nododot pārstrādes uzņēmumam.
Lasīt vairāk

PAPILDUS ATBALSTS

Kā papildus stimulējošu faktoru Inchcape Motors Latvia SIA piedāvā:

 • BMW elektroautomobiļa iegādē 22 kW Wallbox mājas uzlādes staciju* un BMW Charging Active plānu 12 mēnešus bez maksas.
 • BMW hibrīdautomobiļa iegādē 11 kW Wallbox mājas uzlādes staciju.*

*Dāvanas vietā ir iespējams izvēlēties papildus atlaidi, ko nodrošina projekta īstenotājs (Inchcape Motors Latvija, SIA) 1 210 eiro apmērā (1 000 eiro bez PVN) elektromobiļa iegādē un 605 EUR (500 EUR bez PVN) ārēji lādējama hibrīdautomobiļa iegādē.

Lasīt vairāk

ELEKTROAUTOMOBIĻU PRIEKŠROCĪBAS

Elektromobiļa ekspluatācija ir saistīta ar vairākām privilēģijām, kas to padara par vēl pievilcīgāku alternatīvu salīdzinājumā ar parastiem iekšdedzes dzinējiem.

 

Nodokļu atvieglojumi

Elektromobiļiem netiek piemērots ekspluatācijas nodoklis un tiem ir samazināta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu ekspluatācijas likme.

Turklāt pirmreizējā reģistrācija, kā arī reģistrācija, kad transportlīdzeklim tiek izsniegta specializētā elekroauto atpazīstamību veicinošā numurzīme – ir pilnībā bez maksas.

Lasīt vairāk

Ātra uzlāde

Ātrās uzlādes stacijās 20% – 85% uzlādes līmeni var sasniegt 20-40 minūšu laikā.

Turklāt Latvijā pieejami aptuveni 530 uzlādes punkti, kas nodrošina ērtu elektroauto uzlādi.

Lasīt vairāk

Priekšrocība uz ceļa

Pārvietojoties ar elektroauto, atsevišķās pašvaldībās un pilsētās, kā arī citviet ir iespējams izmantot autostāvvietas bez maksas, kā arī ar to ir atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām. Jūrmalā elektromobiļi ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas pilsētas administratīvajā teritorijā.

 

Ievērojami zemākas uzturēšanas izmaksas

Elektroauto ir izstrādāti savādāk nekā iekšdedzes dzinēju auto. Tiem nav nepieciešama eļļas un eļļas filtru maiņa. Nav dārgu detaļu, kas nolietojas un mēdz kļūt defektīvas un izmaksā dārgi. Piemēram, degvielas iesmidzināšanas sprauslas, turbokompresors, sīko daļiņu filtrs, zobsiksna.

Šādu detaļu elektro automašīnās vienkārši nav. Bremžu sistēmas dilstošās daļas nolietojas ļoti lēni, jo automašīna izmanto rekuperācijas sistēmu, lai bremzētu, un uzlādētu akumulatoru esot kustībā.

 

Savukārt, elektroauto apkopē jāatceras tikai par tādām lietām, kā:

 • vējstikla mazgāšanas šķīduma papildināšana,
 • logu tīrītāju slotiņu maiņa,
 • riepu stāvokļa un balstiekārtas ģeometrijas ,
 • gaisa kondicionētāja uzpilde, kā arī jāmaina salona filtrs.

Lai gan jebkurš auto ir jāaizsargā no spēcīgas pārkaršanas saules gaismā, elektroauto ir nepieciešams pasargāt no ļoti spēcīga sala un karstuma, kas var negatīvi ietekmēt baterijas stāvokli.

Lasīt vairāk