Kas ātrāks: lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases automašīna?

KAS ĀTRĀKS: LIDMAŠĪNA “SUKHOI SU-31” VAI BMW M KLASES AUTOMAŠĪNA?

Kas ātrāks: lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases automašīna?

Nedēļas nogalē notiekošajā Baltijā lielākajā aviošovā “Wings over Baltics” Tukuma lidlaukā jau otro gadu pēc kārtas sacentīsies turbo propelleru lidmašīna “Sukhoi Su-31” ar “BMW M5” un “BMW M2”, informē “Inchcape Motors Latvia” BMW tirdzniecības vadītāja Zane Zariņa.

Ātrumsacensību laikā lidmašīnu “Sukhoi Su-31” vadīs pieredzējušais Lietuvas pilots, vairākkārtējs pasaules aerobātikas “Grand Prix” ieguvējs Jurģis Kairis (67). Pilots ir slavens ar saviem brīvā stila akrobātikas trikiem un pārsteidzošajiem šoviem, cita starpā lielu publikas uzmanību ir izpelnījušies viņa lidojumi zem desmit Lietuvas tiltiem. Rīgas pilsētas svētkos 2010. gadā Kairis pārlidoja zem Vanšu tilta.

 

“Auto un lidmašīnas ātrumsacensības aizrauj ar azartu un jaudu. Tās ir liels izaicinājums pilotu profesionalitātei, jo bieži vien autobraucēju meistarība pārspēj lidmašīnas ātrumu. Domāju, ka aerobātikas ass Kairis un sportiskie BMW būs viens otram cienīgi pretinieki,” saka aviošova “Wings over Baltics” direktors Artjoms Soloduha.

 

Pērnā gada festivālā notikušajās ātrumsacensībās ātrāka izrādījās reaktīvā lidmašīna L-39,” taču, piemēram, pērn rudenī jaunajai Stambulas lidostai veltītajās automašīnu un lidmašīnu sacīkstēs uzvarēja “Kawasaki Ninja H2R” motocikls.

 

Rīgā pie “BMW M2” un “BMW M5” stūres lidmašīnai pretī stāsies prasmīgi Latvijas autosportisti – Uldis Timaks un Drošas braukšanas skolas instruktors Aleksandrs Grīva.

 

“Šādās ātrumsacensībās starp auto un lidmašīnu piedalīšos pirmo reizi. Iepriekš esmu piedalījies autorallijā, kā arī sēdējis pie F1 stūres, bet esmu pārliecināts, ka BMW M klases automašīnu jauda un ņiprais gars būs līdzvērtīgs konkurents turbo propelleru lidmašīnai, ” atklāj Grīva.

 

Kopējā ātrumsacensību trase būs aptuveni 1,5 - 2 km gara, lidmašīnai un automašīnai tā būs jāizbrauc turp un atpakaļ. Šīs sporta lidmašīnas maksimālais pieļaujamais ātrums ir 450 km/h. “BMW M5” maksimālais ātrums ir 305 km/h, bet “BMW M2” – 250 km/h.

 

Braukšanas prieks, dinamika un piemērotība visām ikdienas situācijām ir tas, kas raksturo ikvienu BMW modeli. Elegantos “BMW M5” un arī “BMW M2” raksturo inovatīvas tehnoloģijas, kuras ir iedvesmojusi autosportā gūtā pieredze. “BMW M5” iespaidīgais 4,4 litru inovatīvā pilnpiedziņas sistēma "M xDrive" un efektīvās M oglekļa-keramiskās bremzes padara šo automašīnu perfektu rekordu sasniegšanai jebkurā trasē. Ātrumu 100 km/h mašīna sasniedz 3,4 sekunžu laikā un ir nepieciešama vien 11,1 sekunde, lai “BMW M5” sasniegtu ātrumu 200 km/h.

 

Savukārt “BMW M2” raksturo sportisks spēks, izcila manevrētspēja un precīza vadāmība. Ar 410 ZS biturbo vienrindas sešcilindru “M TwinPower Turbo” dzinēju aprīkotā mašīna ir lieliski piemērota ātrām, īsām distancēm un sportiskiem līkumiem. Ātrumu 100 km/h tā sasniedz 4,2 sekundēs.

 

 

Par “Inchcape Motors Latvia”
Oficiālais BMW un BMW Motorrad pārstāvis Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. 2017.gadā uzņēmums saņēma “Ilgtspējas indeksa” sudraba kategorijas atzinību, kļūstot par pirmo un līdz šim vienīgo uzņēmumu auto nozarē Latvijā, kurš saņēmis šo apbalvojumu. Pasaulē “Inchcape” ir viens no vadošajiem auto tirdzniecības uzņēmumiem, kas pārstāvēts 32 valstīs un nodarbina vairāk nekā 18 000 darbinieku.

 

Papildu informācija medijiem:
Ieva Zandere, “Inchcape Motors Latvia” BMW grupas sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.tālr.: 29727885, e-pasts: ieva.zandere@publicid.lv
 

Lasīt vairāk