BMW i sērija, BMW elektroautomobiļi, trīs ceturtdaļu sānskats uz smilšu fona, skats no putna lidojuma

BMW i SĒRIJAS ĪSA VĒSTURE.

Kopā ar mums dodieties ceļā pa BMW i elektroautomobiļu vēsturi un iepazīstiet daudzveidīgos BMW i modeļus. Šeit tiek izstrādātas jaunas idejas par piedziņu un jaunas tehnoloģijas, un nākotne kļūst par realitāti jau šodien.

Lasīt vairāk

BMW i SĒRIJAS ĪSA VĒSTURE.

BMW i3.

Elektroautomobilis ar izcilu braukšanas dinamiku un jaunākajām tehnoloģijām. BMW i3 ir automobilis cilvēkiem, kuri zina, ko vēlas, un tas pauž celmlaužu dzīvesstilu. Tajā emocijas apvienotas ar ilgtspēju, pārdomātu efektivitāti un sportisku braukšanu. Tieši tāda ir patiesa braukšanas baudījuma sajūta.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PAAUDZE (i01).

BMW I sērija, BMW i3, I01, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats braukšanas joslā

BMW i3 pārstāvniecībās tiek laists tirdzniecībā 2013. gadā. Tas ir ne tikai pirmais BMW ar elektromotoru, bet arī pats pirmais masveidā ražotais automobilis ar pasažieru zonu, kas izgatavota no ar oglekļa šķiedru stiprinātas plastmasas (CFRP). Pilnībā aprīkota automobiļa masa ir līdzīga parasta kompaktā automobiļa masai pat ar akumulatoru. Daudzi BMW i3 komponenti ir izgatavoti no atjaunojamiem izejmateriāliem.

Elektromotors rada 170 ZS (125 kW) jaudu ar griezes momentu, kas nekavējoties tiek izmantots ar pilnu jaudu. BMW i3S, kas ieviests 2017. gadā, braukšanas ātrums ir par 10 km/h lielāks, izmantojot 184 ZS (135 kW). No 2016. gada akumulatoram ir 94 Ah jauda. Ieviešot BMW i3 ar 120 Ah elementu, papildaprīkojuma darbības attāluma paplašinātājs (benzīna dzinējs akumulatora uzlādei) nav bijis pieejams Vācijas modeļos kopš 2018. gada. Darbības attālums sasniedz 307 km (WLTP*), un ātrās uzlādes stacijā akumulatoru līdz 80% var uzlādēt 42 minūtēs. Līdz šim uzbūvēts krietni vairāk nekā 200 000 automobiļu.

Ražošanas periods: 2013–mūsdienas

Dzinēji: Elektromotors (125–134 kW, 170–184 ZS), papildaprīkojuma darbības attāluma palielinātājs pieejams līdz 2018. gadam (0,65 l benzīna dzinējs, 28 kW, 38 ZS)

Garums/platums/augstums: 3 999–4 011 mm/1 775 mm/1 578 mm

Darbības attālums (elektriskas darbības): 307 km (WLTP*)*

Brīvprātīgi sniegta papildu informācija. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC pārbaudes procedūrām var atrast www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html. 

BMW i4.

Pirmais pilnībā elektriskais BMW 4. sērijas Gran Coupé izvirza jaunus standartus. Neparastu sniegumu apvieno ar izcilu komfortu un braukšanu, neradot izmešus.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PAAUDZE (G26 BEV).

BMW i sērija, BMW i4, G26, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats, braucienā

Pārsteidzoši un ievērojami: tādi ir pilnībā elektriskie Gran Coupé BMW i4 eDrive40 un BMW i4 M50 modeļi. Dinamiskie ieslīpie priekšējie lukturi papildina četrdurvju automobiļa izteiksmīgo raksturu tāpat kā aizmugurējo riteņu arkas un aizmugurējie sānu logi, kas tiecas uz aizmuguri.

Nodrošinot jaudu līdz 544 ZS** (400 kW**) ar elektrisko piedziņu, tiek radīta nepārspējama braukšanas dinamika, pateicoties maksimālam griezes momentam, neatkarīgi no tā, kāds ir attālums. BMW i4 vienmērīgi slīd uz priekšu, kamēr pasažieri un vadītājs bauda teju pilnīgi klusas braukšanas komfortu. Un pedantiskā, precīzā šasijas un stūres iekārtas konstrukcija vienmēr nodrošina labāko iespējamo vadību. Sarežģītais svara dalījums un balstiekārtas un piedziņas komponentu mijiedarbība – tam visam ir izšķiroša nozīme. Darbības attālums līdz 590* kilometriem (BMW i4 eDrive40 WLTP*) padara šo elektroautomobili ārkārtīgi daudzveidīgu un ideāli piemērotu ikdienas lietojumam.

Ražošanas periods: no 2021. gada nogales.

Dzinēji**: elektromotors (250–400 kW, 340–544 ZS)

Darbības attālums: 416–590 kilometri (WLTP*)

* Brīvprātīgi sniegta papildu informācija. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC pārbaudes procedūrām var atrast www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html.

** Šie rādītāji ir paredzamās vērtības un vēl nav apstiprināti.

BMW i8.

Demonstrēts 2009. gada Starptautiskajā autoizstādē (IAA) Vācijā kā BMW Vision Efficient Dynamic konceptauto – BMW i8 ir pirmais sērijveidā ražotais sporta hibrīdauto. Tas apvieno ilgtspēju ar unikālu, pārliecinošu dizainu un izcilu braukšanas sniegumu.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PAAUDZE (i12, i15).

BMW i sērija, BMW i8, I12, I15, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu sānskats uz ielas

Degvielas patēriņš kā mazam automobilim, bet sniegums kā sporta automobilim – BMW i8 tas ir iespējams, pateicoties hibrīddzinējam. Ar elektrisku priekšējo riteņu piedziņu Coupé brauc ar ātrumu līdz 120 km/h, bet aizmugurējo asi darbina trīscilindru TwinPower Turbo dzinējs. Sistēma nodrošina 362 ZS (266 kW), bet kopš 2018. gada – 374 ZS (275 kW), nodrošinot braukšanas dinamiku, kas apvieno labāko no abām pasaulēm. Šis inovatīvais automobilis ir arī pirmais sērijveidā ražotais automobilis, kurā piedāvāti papildaprīkojuma priekšējie lukturi ar lāzera gaismu. No 2018. gada BMW i8 pieejams arī kā rodsters, un uzbūvēts vairāk nekā 20 500 vienību.

Ražošanas periods: 2013.–2020. g.

Dzinēji: 1,5 litru hibrīdpiedziņa (170 kW, 231 ZS), trīscilindru + elektromotors (131–143 ZS, 96–105 kW), apvienotais sniegums 362–374 ZS, 266–275 kW

Garums/platums/augstums: 4 689 mm/1 942 mm/1 289–1 291 mm

Darbības attālums (elektriskas darbības): 37–55 kilometri (NEDC*)

* Brīvprātīgi sniegta papildu informācija. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC pārbaudes procedūrām var atrast www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html.

BMW iX3.

BMW ar pašu pirmo pilnībā elektrisko BMW SAV apvieno nākotnes tehnoloģiju ar pārbaudītām mūsdienu autobūves koncepcijām. Intelektiskās uzlādes iespējas apvienotas ar augstākajiem braukšanas dinamikas standartiem un dizainu ar skaidrām, spēcīgām kontūrām.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PILNĪBĀ ELEKTRISKĀ PAAUDZE (G08 BEV).

BMW i sērija, BMW iX3, G08, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats, braucienā

2021. gads piedzīvo elektriskās piedziņas BMW X3. Elektroautomobilis ir uzreiz atpazīstams no ārpuses, pateicoties unikālajam BMW i elipsveida režģim. Salons lepojas ar savām dizaina iezīmē, piemēram, ar zilo iedarbināšanas pogu un standarta fona apgaismojumu, kas pirmsiestatīts BMW i zilajā krāsā.

Automobiļa tehnoloģija ir tikpat inovatīva, cik mūsdienīga. 286 ZS (210 kW) dzinējs nodrošina BMW raksturīgu dinamisko vadāmību. Papildu ilgtspēju nodrošina piedziņas sistēmas ražošana, neizmantojot retzemju elementus. Rekuperācijas pakāpi var pielāgot, izmantojot vienu no četriem iestatījumiem, atkarībā no nepieciešamās komforta pakāpes, un tā sniedz ieguldījumu līdz 461 km darbības attālumā (WLTP*). Esot ceļā, akumulatoru lieljaudas uzlādes stacijās var uzlādēt līdz 80 procentiem apmēram 34 minūtēs.

Ražošanas periods: 2020–mūsdienas

Dzinēji: elektromotors (210 kW, 286 ZS)

Garums/platums/augstums: 4 734 mm/1 891 mm/1 668 mm

Darbības attālums: 461 kilometri (WLTP*)

* Brīvprātīgi sniegta papildu informācija. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC pārbaudes procedūrām var atrast www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html.

BMW iX.

Pirmais pilnībā elektriskais BMW SAV ar pilnpiedziņu – BMW iX piedāvā luksusu un izsmalcinātu minimālismu, kas apvienots ar mūsdienīgāko dzinēja tehnoloģiju. Maksimāls komforts sastopas ar monolītu dizainu un unikālu plašuma sajūtu: Šis ir jaunas paaudzes automobilis.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PAAUDZE (i20).

BMW i sērija, BMW iX, I20, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats, braucienā

BMW iX pūrisma stila forma ar minimālām, bet raksturīgām līnijām un nevainojami iekļautām detaļām lepojas ar celmlauža garu. Turklāt tam apvienojumā ar izteiksmīgo, vertikālo dubulto elipsveida režģi ir priekšējā T veida forma ar šaurākajām priekšējo lukturu joslām, kādas jebkad uzbūvējis BMW. Iedziļinātie durvju rokturi, bezrāmja durvis un dāsnās riteņu arku taisnstūra kontūras apvienojas, radot pārliecinātu, mūsdienīgu auru.

Taču BMW iX ir arī tehniski iespaidīgs ar diviem jaudīgiem elektromotoriem un BMW xDrive elektrisko pilnpiedziņu. BMW iX xDrive40 laidiens rada vairāk nekā 326 ZS (240 kW) jaudu ar darbības attālumu no 372 līdz 425 km (WLTP*). Braukšanas pieredze vēl vairāk paspilgtināta BMW iX xDrive 50 modelī ar vairāk nekā 523 ZS (385 kW) un plānoto darbības attālumu līdz 630 km (WLTP*). Izmantojot ātrās uzlādes stacijas (IONITY lieljaudas uzlādes stacijas), pilnu darbības attālumu var atjaunot mazāk kā 40 minūtēs.

Jaunā iDrive un visaptverošās palīdzības sistēmas apvienojas ar šasiju un piedziņu, lai radītu neparastu braukšanas pieredzi, kas liecina par nākotni: tehnisko progresu, precizitāti un luksusu, kas apvienots šajā augstākā līmeņa SAV.

Ražošanas periods: no 2021. gada nogales.

Dzinēji: Elektromotors (326–523 ZS, 240–385 kW)

Darbības attālums: 372–630 kilometri (WLTP*)

* Brīvprātīgi sniegta papildu informācija. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC pārbaudes procedūrām var atrast www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html.

BMW i7.

Pirmais pilnībā elektriskais BMW i7 apvieno elektriskas darbības sniegumu un izklaidi visām maņām, radot neaizmirstamu braukšanas pieredzi.

Lasīt vairāk

BMW i7.

BMW i sērija, BMW i7, G70, pirmā paaudze

PIRMĀ PAAUDZE (G70).

Kopš 2022. gada BMW 7. sērija (G70) – kā jaunā luksusa klases seja – ir ieraudzījusi dienasgaismu, apvienojot eleganci ar izciliem braukšanas raksturlielumiem un izklaidi visām maņām.

Ārpusē visu uzmanību piesaista ikoniskā priekšdaļa un monolītā dizaina valoda. Izgaismotā elipsveida kontūra un divdaļīgie šaurie LED priekšējie lukturi jau no pirmā acumirkļa piešķir eleganci, un tie ir pieejami pēc pieprasījuma sevišķi cēlā versijā kā BMW kristāla priekšējie lukturi ar Iconic Glow un izgaismotiem Swarovski elementiem. Kombinācijā ar iespaidīgo apgaismojuma sagaidīšanas scenāriju “Lieliski ierašanās mirkļi” tas rada priekšstatu par izcilu un ekskluzīvu personību.

Salonā tādi kvalitatīvi materiāli kā Merino āda, kašmirs/vilna un Swarovski kristāli rada luksusa noskaņu. Apvienojumā ar mūsdienīgu tehnoloģiju, kas ergonomiski izstrādāta vadītājam, tiek panākta iespaidīga elegances, komforta un inovācijas mijiedarbība: piemēram, BMW mijiedarbības joslas daudzfunkciju vadības elements rada aizraujošu akcentu ar kristāla izskatu un apvieno vizuālās un taktilās vadības ierīces. Tas – kopā ar augstās izšķirtspējas 14,9 collu BMW izliekto displeju – rada unikālu multimediju kokpitu.
Tomēr jaunajā BMW i7 braukšanas pieredze nav paredzēta tikai vadītājam. Arī pasažieri bauda pilnīgu komfortu. Papildaprīkojuma 31,3 collu BMW teātra ekrāns rada lielformāta kinoteātra atmosfēru. Kopā ar papildaprīkojuma Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound sistēmas kristāldzidro skaņu un četrdimensiju audio tiek sniegta unikāla pieredze aizmugurē sēdošajiem, kas arī acīm un ausīm ļauj izbaudīt braucienu.

Luksusa klases 7. sērijas Sedan kopš 2022. gada pieejams kā pilnībā elektriskas darbības celmlauzis – BMW i7. Pateicoties 400 kW (544 ZS) jaudai un vairāk nekā 600 km pilnībā elektriskas darbības attālumam, varat baudīt maksimāli dinamisku un pielāgojami ilgtspējīgu mobilitāti bez izmešiem. Hansa Cimmera [Hans Zimmer] speciāli sakomponētās BMW IconicSounds Electric pavada katru braukšanas režīmu ar īpašu skaņas ainavu, padarot braukšanas pieredzi vēl aptverošāku un iespaidīgāku.

Ražošanas periods: kopš 2022. gada
Dzinēji: 2 elektriski dzinēji (544 ZS, 400 kW)
Darbības attālums: līdz 625 kilometri (WLTP*)

BMW i7 M70.

BMW i sērija, BMW i7, G70e

2023. gadā BMW i7 M70 ir punkts, kurā jaunā luksusa klase sastopas ar lielo M snieguma jaudu: pateicoties varenajiem 485 kW (660 ZS), spēcīgais BMW M eDrive motors paātrina automobili no 0 līdz 100 km/h tikai 3,7 sekundēs. Executive Drive Pro ar aktīvo stūres vadību un adaptīvo divasu gaisa balstiekārtu, kas iekļauta standartaprīkojumā, nodrošina jaunu braukšanas dinamikas pakāpi. Vienlaikus, pateicoties inovatīvajai BMW eDrive tehnoloģijai, izbaudāt priekšrocības, kādas sniedz gandrīz pilnīgi klusa braukšana bez izmešiem. Vieglā konstrukcija un aerodinamiskais dizains piedāvā maksimālu efektivitāti un pilnībā elektriskas darbības attālumu no 488 līdz 560 km (WLTP), ļaujot ērti sasniegt katru galamērķi jūsu ikdienas maršrutā.

Ārpusē visu uzmanību piesaista ikoniskā priekšdaļa un monolītā dizaina valoda. Izgaismotā elipsveida kontūra un divdaļīgie šaurie LED priekšējie lukturi jau no pirmā acumirkļa piešķir eleganci, un tie ir pieejami pēc pieprasījuma sevišķi cēlā versijā kā BMW kristāla priekšējie lukturi ar Iconic Glow un izgaismotiem Swarovski elementiem. Kombinācijā ar iespaidīgo apgaismojuma sagaidīšanas scenāriju “Lieliski ierašanās mirkļi” tas rada priekšstatu par izcilu un ekskluzīvu personību.

Ārpusē BMW i7 M70 snieguma īpašības iespaidīgi pauž virsbūve. Aprīkojuma iespējas mirdzošā Black krāsā kopā ar paplašināto M High-gloss Shadow Line apdari rada ekskluzīvus akcentus un kombinācijā ar aerodinamiski uzlaboto M aizmugurējo spoileru un M sporta bremzēm Black krāsā raida sportiska spēka signālus.
No priekšpuses izteiksmīgais elipsveida režģis mijiedarbojas ar IconicGlow izgaismotā elipsveida režģa displeju, lai paustu spēcīgu personību, un šis patiesi pievilcīgais efekts nav redzams tikai naktī. Unikālās iezīmes ekskluzivitātes un elegances ziņā nodrošina dubultais papildaprīkojumā pieejamais BMW Individual divtoņu krāsojums.

BMW i7 M70 virsbūves paustajam sportiskumam un elegancei vienlīdz atbilstošs ir arī salona dizaina luksuss un maksimāls komforts. Šo efektu rada kvalitatīvie materiāli, piemēram, kašmira vilna un Swarovski kristāli kopā ar inovatīvām tehnoloģijām, piemēram, BMW mijiedarbības joslu un BMW izliekto displeju. Aizmugurē 31,3 collu BMW teātra ekrāns pasažieriem ļauj doties vizuālā ceļojumā, kas piemērots kinomākslas cienītājiem un, ja to papildina papildaprīkojuma Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound sistēmas četrdimensiju skaņa, tas arī nosaka akustikas etalonu.

Ražošanas periods: no 2023. gada


Motori: 2 elektriski dzinēji (660 ZS, 485 kW)

 

Darbības attālums: līdz 560 kilometriem (WLTP*)

BMW iX1.

Iepazīstieties ar BMW iX1 – pirmo pilnībā elektrisko BMW kompakto SUV. Moderns un pārliecināts savā dizainā – tas apvieno spēcīgos, dinamiskos BMW X1 raksturlielumus ar BMW eDrive efektivitāti.

Lasīt vairāk

PIRMĀ PAAUDZE.

BMW X sērija, BMW iX1, U11, pirmā paaudze, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats, braucienā uz ceļa

(BMW U11 BEV)

2022. gadā iX1 tiek ieviests tirgū. Papildus tam, ka tas ir pirmais pilnībā elektriskais BMW kompaktais SUV, šis automobilis ir BMW X sērijas sākuma elektriskais modelis.


BMW iX1 apvieno klasiska kompaktā SUV izcilo braukšanas dinamiku ar modernās BMW eDrive tehnoloģijas efektivitāti. Pateicoties kompaktajiem augstsprieguma akumulatoriem automobiļa šasijā un rekuperācijas sistēmai, BMW iX1 xDrive30 viegli mēro attālumu līdz 440 kilometriem (WLTP) ar vienu akumulatora uzlādi, nodrošinot līdz 230 kW (313 ZS*). 


Spēcīgā priekšdaļa un stāvās proporcijas rada izteikti mūsdienīgu un dinamisku izskatu. Pievienotie zilie akcenti efektīvi izceļ spēcīgā automobiļa elektrisko piedziņu. Un salons nav mazāk mūsdienīgs: komfortablie sēdekļi ar sēdekļu svārstību izlīdzināšanas funkciju apmierina visas jūsu vēlmes, un elegantais BMW izliektais displejs bez rāmja ar skāriena un balss vadību dubultojas kā BMW iDrive centrālā saskarne.

 

Ražošanas periods: 2022–mūsdienas
Dzinēji: elektromotors (vairāk nekā 230 kW, 313 ZS*)
Garums/platums/augstums: 4500 mm/1845 mm/1616 mm

 

* Jaudas vērtības atkarīgas no akumulatora uzlādes līmeņa.

PIRMĀ PAAUDZE (BMW G60).

BMW i sērija, BMW i5, G60, BEV, 2023

(BMW i5, G60, BEV)

BMW i5 vēsta par jaunas ēras sākumu. Tas ir pats pirmais 5. sērijas modelis ar pilnībā elektrisku piedziņu. Vadīt BMW i5 eDrive40 ar 250 kW (340 ZS) jaudu ir aizraujoši sportiski. Taču darbības attālums līdz 582 km padara jauno BMW i5 gan piemērotu ikdienas lietošanai, gan baudāmu ilgos braucienos. Plašais palīdzības sistēmu klāsts, piemēram, braukšanas palīgsistēma Professional vai BMW Live kokpits Professional, uzlabo drošības un komforta pakāpi. 

 

Vizuāli BMW i5 turpina BMW 5. sērijas panākumus, to papildinot ar funkcionālām dizaina detaļām. Tā izskatu raksturo BMW raksturīgās proporcijas, gara garenbāze, pagarinātais dzinēja pārsegs un laidena jumta līnija. Tā luksusa izskatu uzsver tādi akcenti kā izgaismotais BMW “Iconic Glow” elipsveida režģis, lielā panorāmas jumta lūka vai kristāliskā mijiedarbības josla. 

 

Ražošanas periods: kopš 2023. gada
Dzinēji: elektrodzinējs (250–442 kW, 340–601 ZS)
Elektriskās darbības attālums: līdz 582 kilometriem (WLTP)
Garums/platums/augstums: 5060 mm / 1900 mm / 1505–1515 mm

 

BMW i5 : Enerģijas patēriņš kombinētajā ciklā WLTP kWh/100 km: 19.5–15.9; elektriskās darbības attālums, WLTP km: 477–582

 BMW i sērija, BMW i4, M50, trīs ceturtdaļu priekšpuses skats, braucienā uz ielas

BMW i4 M50.

BMW i sērija, BMW i5 M60 xDrive, G60, BEV, 2023

BMW i5 M60 xDrive.

BMW i sērijas BMW iX3, trīs ceturtdaļu skats no sāniem uz stāvošu automobili uz kalnu ainavas fona

BMW iX3.

BMW i sērija, BMW i7, M70, G70e

BMW i7 M70.

Enerģijas patēriņš un elektriskās darbības attālums.

 • BMW i4 eDrive40⁽¹⁾:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 19,1–16,1
  Elektriskas darbības attālums km: 590–493

  BMW i4 M50⁽¹⁾:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 22,5–18
  Elektriskas darbības attālums km: 521–416

  BMW iX3:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 18,9–18,5
  Elektriskās darbības attālums, km: līdz 461

  BMW iX:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 23,0–19,4
  Elektriskas darbības attālums km: 630–327

  BMW i7 xDrive60⁽¹⁾:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km (kombinētajā ciklā, WLTP): 19,6–18,4
  Elektriskās darbības attālums km (WLTP): 590–625

  BMW iX1:
  Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 18,1–16,8
  Elektriskas darbības attālums km: 417–440

  Ar ⁽¹⁾ atzīmēto automobiļu rādītāji ir plānotās vērtības.

  Oficiālie dati par enerģijas patēriņu un elektrisko darbības attālumu tika noteikti atbilstoši obligātajai mērīšanas procedūrai un atbilst regulai (ES) 715/2007 tajā versijā, kāda bija spēkā tipveida apstiprināšanas brīdī. Darbības attāluma gadījumā WLTP rādītājos ņemts vērā arī viss papildaprīkojums. To automobiļu gadījumā, kuru tips apstiprināts no 01.01.2021., oficiālās specifikācijas vairs nav norādītas arī saskaņā ar NEDC, bet tikai saskaņā ar WLTP. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC mērīšanas procedūrām skatiet www.bmw.lv/lv/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/bmw-emissions.html.

Enerģijas patēriņš un elektriskās darbības attālums.

BMW i4:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 19,1–15,8

Elektriskas darbības attālums km: 406–589

 

BMW i4 M50:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 22,5–18,1

Elektriskas darbības attālums km: 415–520

 

BMW iX3:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 18,9–18,5

Elektriskas darbības attālums km: 453–461

 

BMW iX:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 21,3–19,4

Elektriskas darbības attālums km: 408–630

 

BMW iX M60:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 24,7–21,9

Elektriskas darbības attālums km: 501–564

 

BMW iX1:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km: 18,1–16,8

Elektriskas darbības attālums km: 417–440

 

BMW i7 xDrive60:

Enerģijas patēriņš kWh/100 km (kombinētajā ciklā, WLTP): 19,6–18,4

Elektriskās darbības attālums km (WLTP): 591–625

 

BMW i7 M70 xDrive:

Enerģijas patēriņš kombinētajā ciklā WLTP kWh/100 km: 23,8–20,8

Elektriskas darbības attālums, WLTP km: 488–560

 

Oficiālie dati par enerģijas patēriņu un elektrisko darbības attālumu noteikti atbilstoši obligātajai mērīšanas procedūrai un atbilst regulai (ES) 715/2007 tajā versijā, kāda bija spēkā tipveida apstiprināšanas brīdī. Darbības attāluma gadījumā WLTP rādītājos ņemts vērā arī viss papildaprīkojums. To automobiļu gadījumā, kuru tips apstiprināts no 01.01.2021., oficiālās specifikācijas vairs nav norādītas arī saskaņā ar NEDC, bet tikai saskaņā ar WLTP.

 

Turklāt saskaņā ar EK Īstenošanas regulu 2022/195 NEDC vērtības no atbilstības sertifikātiem tiek dzēstas no 2023. gada 1. janvāra. Vairāk informācijas par WLTP un NEDC mērīšanas procedūrām skatiet www.bmw.de/wltp.

Lasīt vairāk