BMW EfficientDynamics, efektīva braukšana

EFEKTĪVA BRAUKŠANA.

Samazināts degvielas patēriņš un uzlabots sniegums ar BMW EfficientDynamics.

Dažu pēdējo gadu laikā BMW Efficient Dynamics automobiļos ieviesis lielu skaitu tehnisku risinājumu, lai samazinātu patēriņu. Taču arī jūs – automobiļa lietotājs – esat būtisks ietekmējošais faktors. Ievērojot efektīvu braukšanas stilu, varat ietaupīt līdz 25% degvielas atkarībā no maršruta un satiksmes situācijas. Šis pamatnoteikums attiecas ne tikai uz modeļiem ar dīzeļdegvielas un benzīna dzinēju, bet arī uz automobiļiem ar elektrisku, ūdeņraža un hibrīdpiedziņu. Kā elektriska vai hibrīdauto īpašnieks šādi varat palielināt sava automobiļa elektriskās darbības attālumu par 30%.
BMW automobiļos, kas aprīkoti ar atjautīgo personisko asistentu*, jūs tagad varat uzdot savam BMW jautājumus arī par efektīvu braukšanu. Atbilde uz jautājumu: “Cik liels ir pašreizējais patēriņš?” – asistents sniedz padomus par to, kā varat ietaupīt degvielu, un pēc pieprasījuma aktivizē funkcijas, kas palielina efektivitāti.


* Daļa no ID 7 vadības koncepcijas un BMW Live kokpita Professional papildaprīkojuma

Lasīt vairāk
EFEKTĪVA BRAUKŠANA. Samazināts degvielas patēriņš un uzlabots sniegums ar BMW EfficientDynamics.

5 FAKTI PAR EFEKTĪVU BRAUKŠANU.

  • 01 Neatkarīgi no tā, vai braucat ar automobili, kam ir iekšdedzes dzinējs, hibrīdauto vai elektroautomobili: individuāls braukšanas stils ECO PRO braukšanas režīmā var samazināt patēriņu par līdz pat 25%.
  • 02 Vadītāji, kuri izvēlas nesteidzīgu stilu, samazina izmaksas un nonāk savā galamērķī vairāk atslābinājušies – ECO PRO palīdz viņiem to izdarīt.
  • 03 Elektroautomobiļu gadījumā iepriekšēja sagatavošanās palielina elektriskās darbības attālumu un paaugstina komforta līmeni.
  • 04 Kad aktivizēta navigācija, jūsu BMW progresīvais hibrīdauto palīdz braukt efektīvi.
  • 05 Sākot ar aerodinamiku un beidzot ar vieglu konstrukciju: BMW automobiļi piedāvā efektivitāti uzlabojošas tehnoloģijas.

PIRMS BRAUCIENA: PALIELINIET BRAUKŠANAS EFEKTIVITĀTI.

Ietaupiet degvielu un elektroenerģiju ar sagatavošanās pasākumiem pirms došanās ceļā.

Efektivitāte sākas pat pirms brauciena sākuma. Neatkarīgi no tā, vai jūsu BMW ir benzīna vai dīzeļdzinējs, hibrīdpiedziņa vai arī tas ir pilnībā elektrisks automobilis, varat samazināt degvielas vai elektroenerģijas patēriņu ar optimālu sagatavošanos. Šeit varat uzzināt, kādi vienkārši pasākumi var vēl vairāk palielināt jūsu BMW efektivitāti pat pirms brauciena sākuma.

Lasīt vairāk

ATBRĪVOJIETIES NO NEVAJADZĪGAS KRAVAS UN PAPILDU ELEMENTIEM.

BMW EfficientDynamics Remove, nevajadzīga krava un papildu elementi

Tā kā papildu svars palielina degvielas patēriņu, pirms brauciena sākšanas jums jāatbrīvojas no jebkādas nevajadzīgas kravas. Turklāt tādi papildu elementi kā jumta kastes vai velosipēdu turētāji pēc lietošanas jānoņem, jo tie negatīvi ietekmē aerodinamiku un attiecīgi izraisa palielinātu patēriņu. Šo sagatavošanās pasākumu veikšana ir vienkāršs veids, kā vēl vairāk palielināt sava BMW efektivitāti pat pirms došanās ceļā.

OPTIMĀLAIS SPIEDIENS RIEPĀS.

BMW EfficientDynamics, optimālais spiediens riepās

Vēl kāds veids, kā sagatavoties efektīvam braucienam, saistīts ar riepu spiediena pārbaudīšanu un tā pielāgošanu, ja nepieciešams. Riepu spiediena vērtība, kas ir mazāka par ieteikto, palielina riepu nodilumu un degvielas patēriņu. Daļēji noslogotam automobilim var izmantot ECO uzpildes spiedienu*, lai panāktu iespējami mazāko degvielas patēriņu.

* Šī funkcija pašlaik pieejama tikai Eiropas Savienībā un Apvienotajā Karalistē.

KONDICIONĒŠANA PIRMS DOŠANĀS CEĻĀ.

BMW EffiicientDynamics, kondicionēšana pirms došanās ceļā

Šī funkcija – kondicionēšana pirms došanās ceļā* – ļauj iestatīt patīkamu temperatūru automobilī ar elektrisku vai hibrīdpiedziņu pirms brauciena sākšanas. Uzlādes darbības gaitā šis pasākums var būtiski palielināt elektriskās darbības attālumu, jo brauciena laikā tiek samazināts enerģijas patēriņš. Tas ļauj jums apvienot gan efektivitāti, gan komfortu.

* Šī funkcija pieejama tikai BMW automobiļos ar elektrisku vai hibrīdpiedziņu.

BRAUCIENA LAIKĀ: SAMAZINIET PATĒRIŅU.

Samaziniet degvielas un enerģijas patēriņu brauciena laikā ar BMW EfficientDynamics atjautīgajām funkcijām.

Iekšdedzes dzinējs, hibrīdauto vai elektroautomobilis: neatkarīgi no tā, kuru piedziņas sistēmu esat izvēlējies, jūsu BMW sniedz atbalstu efektīva braukšanas stila ievērošanā brauciena laikā ar tādām atjautīgām funkcijām kā turpmākā maršruta palīgsistēma ECO PRO režīmā. Parasti patēriņu ievērojami mazina retas un nelielas ātruma palielināšanas un samazināšanas situācijas. Pilnībā elektriskiem automobiļiem tas nozīmē būtiski palielinātu darbības attālumu. Tāpēc braucot laikus jāsagatavojas un jāpārdomā braukšanas situācijas, lai izvairītos no bremzēšanas vai to maksimāli samazinātu. Galvenokārt braucot pa automaģistrāli, vienmērīgs braukšanas ātrums ir būtiskākais faktors, kas ietekmē patēriņu. Samazinot ātrumu, piemēram, tikai par 20 km/h, patēriņš tiek samazināts par 20%. Ar BMW EfficientDynamics jūs apvienojat mazu patēriņu ar relaksētu braukšanas stilu.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, praktiski padomi efektīvai braukšanai

PADOMI EFEKTĪVAI BRAUKŠANAI.

Vēl efektīvāks uz ceļa – ar pārdomātajām BMW tehnoloģijām un degvielas ekonomijas līdzekļiem.

BMW AUTOMOBIĻI AR BENZĪNA UN DĪZEĻDZINĒJIEM: KĀ IETAUPĪT DEGVIELU.

BMW EfficientDynamics inovatīvās funkcijas palīdz ievērojami samazināt degvielas patēriņu brauciena laikā.

Sākot ar ECO PRO režīmu, turpmākā maršruta palīgsistēmu un vienmērīgas braukšanas funkciju, un beidzot ar braukšanas stila analīzi. Jūsu BMW ir aprīkots ar daudzām pārdomātām funkcijām, kas palīdz īstenot efektīvu braukšanas stilu un ietaupīt degvielu.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, ECO PRO režīms

ECO PRO režīms.

ECO PRO iekļauta atjautīgo tehnoloģiju pakotne, kas ļauj vadītājiem samazināt degvielas patēriņu par līdz pat 25%. Šajā nolūkā gandrīz nemanāmi tiek samazināta tādu enerģijas patērētāju darbība kā gaisa kondicionēšanas sistēma vai pasažieru sēdekļu apsilde.

ECO PRO režīmā akseleratora pedāļa un automātiskās pārnesumkārbas parametri mainās. Šādi tiek veicināts nosvērts braukšanas stils ar lielāku degvielas ekonomiju. Kad nepieciešams, vadītāji joprojām var piekļūt pilnvērtīgai jaudai, nospiežot akseleratora pedāli līdz grīdai.

Rādītais papildu darbības attālums nodrošina informāciju par to, cik daudz papildu kilometru ir iegūts, izmantojot ECO PRO režīma efektivitātes optimizāciju. Kombinētā patēriņa displejā redzams vidējā patēriņa salīdzinājums ar pašreizējo vērtību.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, ECO PRO režīma turpmākā maršruta palīgsistēma

Turpmākā maršruta palīgsistēma.

Turpmākā maršruta palīgsistēma ir ECO PRO režīma funkcija, kas palīdz vadītājam īstenot sevišķi efektīvu braukšanas stilu. Kopā ar navigācijas sistēmu jūsu BMW, esot ceļā, atpazīst ātruma ierobežojumus, pilsētu robežas, līkumus, apļveida krustojumus un automaģistrāles nobrauktuves, kā arī sniedz padomus, kad labāk samazināt ātrumu, lai izvairītos no neefektīvas bremzēšanas. Padomi konkrētajā situācijā laikus parādās kā zils simbols – “Atlaidiet akseleratora pedāli” – instrumentu panelī.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, mērena hibdrīdtehnoloģija

48 voltu mērenā hibrīdtehnoloģija

Pateicoties 48 voltu mērenajai hibrīdtehnoloģijai, ātruma samazināšanas laikā iespējams atgūt enerģiju, ko automobilis pēc tam izmanto, lai sniegtu atbalstu iekšdedzes dzinējam paātrinājuma laikā. Tāpēc tiek samazināts patēriņš un izmeši, bet dinamika – uzlabota. 48 voltu mērenā hibrīdtehnoloģija padara Start/Stop funkciju vēl ātrāku un ērtāku, un tā ir pieejama plašā ātruma diapazonā. Ātruma samazināšanas (bremzēšanas un nobraucienu) laikā dzinējs izslēdzas, būdams gatavs darbībai ar ātrumu 15 km/h, pateicoties 48 voltu mērenajai hibrīdtehnoloģijai, kas sniedz manevrēšanas iespēju bez degvielas patēriņa un izmešiem.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, vienmērīga braukšana ar izslēgtu dzinēju

Vienmērīga braukšana ar izslēgtu dzinēju.

Vienmērīga braukšana ar izslēgtu dzinēju veicina automobiļa kustību, nepatērējot degvielu un neradot izmešus, turklāt maksimāli saglabājot kinētisko enerģiju. Vadītājam noņemot kāju no akseleratora pedāļa, funkcija adaptīvi pārslēdzas starp vienmērīgu braukšanu un rekuperāciju, izmantojot apkārtnes datus. Vienmērīga braukšana ar izslēgtu dzinēju ir pieejama automobiļiem ar 48 voltu mēreno hibrīdtehnoloģiju. Automobiļos bez 48 voltu mērenās hibrīdtehnoloģijas nobraucienu laikā dzinējs turpina darboties brīvgaitā. Vienmērīgu braukšanu var izbaudīt COMFORT braukšanas režīmā un ECO PRO braukšanas režīmā ar paplašinātu pieejamību. “Vienmērīgas braukšanas skaitītājs” rāda attālumu, kāds mērots vienmērīgas braukšanas režīmā.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, braukšanas stila analīze

Braukšanas stila analīze.

Braukšanas stila analīzes funkcija palīdz sniegt padomus, pamatojoties uz konkrēto situāciju, lai pilnveidotu vēl efektīvāku braukšanas stilu un ietaupītu degvielu. Procesa gaitā tiek analizēts braukšanas stils, tas tiek izvērtēts dažādās kategorijās. ECO PRO braukšanas režīmā vadības displejā tiek parādīts novērtējums un ar to saistītie padomi.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, enerģijas plūsmas mērierīce

Enerģijas plūsmas mērierīce.

Enerģijas plūsmas mērierīce vadības displejā skaidri vizualizē tādas BMW EfficientDynamics tehnoloģijas kā vienmērīga braukšana, rekuperācija un atjautīgā automātiskā Start/Stop funkcija.

Lasīt vairāk

BMW HIBRĪDAUTO. BRAUCIET EFEKTĪVĀK AR BMW EFFICIENT DYNAMICS PALĪDZĪBU.

Jūsu BMW hibrīdauto palīdz īstenot efektīvu braukšanas stilu.

Būdams BMW hibrīdauto vadītājs, varat izmantot jau zināmās ECO PRO funkcijas. Tās papildina hibrīdauto raksturīgas funkcijas, piemēram, progresīvā hibrīdpiedziņa vai adaptīvā rekuperācija.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, HYBRID ECO PRO režīms

HYBRID ECO PRO režīms.

HYBRID ECO PRO iekļauts atjautīgo tehnoloģiju pakotnē, kas ļauj vadītājiem samazināt degvielas patēriņu par līdz pat 25%. Šajā nolūkā gandrīz nemanāmi tiek samazināta tādu enerģijas patērētāju darbība kā gaisa kondicionēšanas sistēma vai pasažieru sēdekļu apsilde.
ECO PRO režīmā akseleratora pedāļa un automātiskās pārnesumkārbas parametri mainās. Šādi tiek veicināts nosvērts braukšanas stils ar lielāku degvielas ekonomiju.
Iestrādātais eDRIVE skaitītājs papildus informē par to, cik daudz kilometru mērots, neizmantojot iekšdedzes dzinēju un attiecīgi arī bez izmešiem.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, prognozētā hibrīdpiedziņa

Prognozētā hibrīdpiedziņa.

Prognozētā hibrīdpiedziņa veicina ideālu pieejamās elektroenerģijas sadali, lai ar navigācijas sistēmā aktivizēto maršruta vadību apdzīvotās vietās un galamērķa tuvumā būtu iespējams braukt elektriskajā režīmā. Ja augstsprieguma akumulators ir pietiekami uzlādēts, maršruta papildu daļas tiks atlasītas braukšanai elektriskajā režīmā. Lai efektīvi atgūtu enerģiju, jāņem vērā, piemēram, ceļa posmi ar slīpumu. Lai efektīvi atgūtu enerģiju, jāņem vērā, piemēram, ceļa posmi ar slīpumu. Iekšdedzes dzinējs automātiski tiek ieslēgts vai izslēgts atbilstoši maršruta posmam, kas sniedz atbalstu efektīvai braukšanas sistēmai un braukšanai bez izmešiem apdzīvotās vietās.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics 2020, adaptīvā rekuperācija

Adaptīvā rekuperācija.

Jaunākos BMW automobiļos ar mēreno hibrīdtehnoloģiju (piemēram, BMW xDrive45e) darbojas adaptīvā rekuperācija. Tas piedāvā vieglāku un efektīvāku braukšanas stilu un atbalsta progresīvu braukšanu HYBRID ECO PRO režīmā. Ar atjautīgās vadības sistēmas palīdzību, kas pielāgojas konkrētajai situācijai, automobilis autonomi izvēlas starp vienmērīgu braukšanu un rekuperāciju, kad vadītājs atcēlis kāju no akseleratora pedāļa. Neatkarīgi no tā, vai priekšā ir automobiļi, ātruma ierobežojumi, apļveida krustojumi, nobrauktuves vai apdzīvotas zonas – sistēma ideāli pielāgo ātruma samazināšanas spēku konkrētajai satiksmes situācijai. Tāpēc var samazināt bremžu pedāļa lietojumu un palielināt komfortu – turklāt tas paveicams efektīvi.

Lasīt vairāk
BMW EfficientDynamics, sieviete uz BMW iX3 fona

BMW ELEKTROAUTOMOBIĻI: IETAUPIET ELEKTROENERĢIJU, ATRODOTIES CEĻĀ, UN PALIELINIET DARBĪBAS ATTĀLUMU.

BMW elektroautomobiļi piedāvā dažādas iespējas, kā samazināt enerģijas patēriņu brauciena laikā un tādējādi palielināt darbības attālumu. Svarīga loma tajā ir ECO PRO braukšanas režīmam ar optimizētu patēriņu. Kā galvenā BMW EfficientDynamics daļa ECO PRO ir iekļauta atjautīgo tehnoloģiju pakotne, kas ļauj vadītājiem ietaupīt enerģiju, īstenojot efektīvas braukšanas stilu un tādējādi palielinot elektriskās darbības attālumu par līdz pat 30%. Viens no šo efektivitāti uzlabojošo funkciju piemēriem ir turpmākā maršruta palīgsistēma. Kopā ar navigācijas sistēmu tā, esot ceļā, atpazīst ātruma ierobežojumus, pilsētu robežas, līkumus, apļveida krustojumus, krustojumus un automaģistrāles nobrauktuves, kā arī laikus sniedz padomus par ātruma samazināšanu, lai izvairītos no neefektīvas bremzēšanas. Braukšanas stila analīzes funkcija palīdz sniegt padomus, pamatojoties uz konkrēto situāciju, lai izstrādātu vēl efektīvāku braukšanas stilu un ietaupītu degvielu. Lai brauciena laikā jūs būtu perfekti informēts, enerģijas plūsmas mērierīce parāda tādu BMW EfficientDynamics tehnoloģiju lietojumu kā rekuperācija. Brauciena beigās tiek vizualizēta uzlādes darbība:

  • BMW iX3 individuālā un adaptīvā rekuperācija
BMW EfficientDynamics, brauciena datu analīze BMW vadības displejā

PĒC BRAUCIENA: ANALIZĒJIET BRAUKŠANAS DATUS.

Neatkarīgi no tā, vai braucat ar iekšdedzes dzinēju vai hibrīdpiedziņu, brauciena beigās varat uzzināt, cik ekonomiski ir braukts. Lai iegūtu brauciena efektivitātes pārskatu, nonākot savā galamērķī, varat vizualizēt brauciena kilometru un patēriņa vērtības vadības displeja izvēlnē – Car / Trip info / Trip data (automobilis / brauciena informācija / brauciena dati). Efektīvas braukšanas indikators automobiļos ar benzīna vai dīzeļdzinēju ir, vienmērīgi braucot, mērotais attālums un tas, cik ilgi dzinējs bijis izslēgts ar automātisko Start/Stop funkciju. Turklāt brauciena posmi, kas mēroti ECO PRO režīmā, tabulā parādās izgaismoti zilā krāsā. Starp jūsu BMW hibrīdauto parādītajām funkcijām ir arī pilnībā elektriskā režīmā mērotie kilometri.

BMW EfficientDynamics patēriņš un izmeši

PATĒRIŅŠ, IZMEŠI UN MĒRĪŠANAS METODES

BMW EfficientDynamics inovatīvās tehnoloģijas

BMW EFFICIENT DYNAMICS INOVATĪVĀS TEHNOLOĢIJAS.