BMW ILGTSPĒJA

AUTOMOBIĻI, MATERIĀLI UN RAŽOŠANA.

INTRO

BMW CEĻĀ UZ ILGTSPĒJĪGĀKU NĀKOTNI.

Ilgtspēja ražošanā, aprīkojumā un patēriņā. Mūsu automobiļi un to ražošana parāda mūsu kā uzņēmuma atbildību šajās jomās. Un kā mēs uzņemamies šo atbildību. Uzziniet vairāk par to, ko mēs darām – un visu, ko plānojam.

BMW ilgtspēja, 2023, energotaupības pasākumi

BMW ELEKTROMOBILITĀTE.

> 1 M

BMW elektromobilitāte.

Līdz 2022. gadam BMW Group jau laidusi klajā 1 000 000 elektroautomobiļu.

BMW ilgtspēja, 2023, mazāks enerģijas patēriņš

MAZĀKS ENERĢIJAS PATĒRIŅŠ

6,3 MILJONI MWh

Mazāks enerģijas patēriņš.

Kopējais BMW Group enerģijas patēriņš 2022. gadā bija 6,3 miljoni MWh. Tas ir par 2,5 % mazāk enerģijas nekā iepriekšējā gadā. Pateicoties energotaupības pasākumiem, piemēram, pārejai uz LED apgaismojumu 16 ražotnēs.

Samazināti CO2 izmeši

SAMAZINĀTAS EMISIJAS

0,32 t

Samazinātas emisijas.

2022. gadā viena BMW automobiļa ražošanas gaitā tika radītas tikai 0,32 t CO2 izmešu. Šī ir neliela daļa salīdzinājumā ar izmešiem, kas radušies resursu sagādes laikā, un tiem, kas rodas automobiļa izmantošanas gaitā. Taču tam ir pozitīva ietekme uz kopējo automobiļa CO2 emisiju.

BMW ELEKTROAUTOMOBIĻI

ILGTSPĒJA JAUNAJĀ BMW i5 AUTOMOBILĪ.

Arī BMW i5 sniedz ieguldījumu ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni. Resursus taupoši materiāli, otrreizējā pārstrāde un atjaunojamas enerģijas izmantošana samazina CO2. Atklājiet vairāk šajā video.

0:00
0:00 /  0:00

IZVĒLĒTIES IZSKATU

BMW i5: Enerģijas patēriņš kombinētajā ciklā WLTP kWh/100 km: 18,9–15,9; elektriskās darbības attālums, WLTP km: 498–582

OTRREIZĒJĀ PĀRSTRĀDE NEVIS UTILIZĀCIJA.

BMW ilgtspēja, 2023, pārstrādātie materiāli, zvejas tīkli

Zvejas tīkli.

BMW iX, kā arī jaunā BMW X1 un BMW i5 grīdas paneļi ir izgatavoti no plastmasas pavediena, kura ražošanas pamatmateriāli ir lietoti zvejas tīkli, grīdas segumi un plastmasas ražošanas atlikumi. Iekšpusē un ārpusē izmantotās paneļu detaļas rada par 25 % mazāk CO2 izmešu kā tradicionāli ražotie komponenti.

BMW ilgtspēja, 2023, pārstrādātie materiāli, plastmasas pārstrāde

Plastmasas pārstrāde.

Pārstrādātos materiālus izmanto daudzos BMW komponentos. Piemēram, BMW i5, bagāžas nodalījuma paneļu sastāvā ir vismaz 50 % pārstrādātas plastmasas. Buferu vadotnēs, durvju paneļu apakškonstrukcijā, vējstikla paneļa pārsegā un BMW iX priekšējā pārsega rāmī tie var būt pat 100 %.

BMW ilgtspēja, 2023, pārstrādātie materiāli, kaktusa šķiedras

Kaktusa šķiedras.

Sadarbībā ar jaunuzņēmumiem BMW Group izstrādā inovatīvas bioloģiskas virsmas. Piemēram, no jauna izstrādātais Deserttex™ materiāls ir izgatavots no pulverizētām kaktusa šķiedrām un bioloģiska poliuretāna matrices. Šādi netiek izmantoti dzīvnieku izcelsmes izstrādājumi un samazināti CO2 izmeši.

Bieži uzdoti jautājumi

BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR AUTOMOBIĻIEM UN MATERIĀLIEM.

ILGTSPĒJA BMW iX AUTOMOBILĪ.

Atklājiet līdz šim īstenotos pasākumus un uzziniet par BMW iX konfigurāciju ar FSC sertificētas koksnes elementiem, sēdekļiem bez ādas apdares un vēl daudz vairāk.

0:00
0:00 /  0:00

IZVĒLĒTIES IZSKATU

BMW iX xDrive40: Enerīgjas patēriņš, kombinētajā ciklā WLTP kWh/100 km: 21,4–19,4; elektriskās darbības attālums, WLTP km: 403–435

BMW ilgtspēja, 2023, elektrificēts braukšanas prieks

BMW MODEĻU DAUDZVEIDĪBA.

Izpētiet visu BMW elektroautomobiļu klāstu līdztekus BMW iX un BMW i5.

  • Gandrīz pilnīgi klusi slīdot cauri pilsētām un mērojot lielākus attālumus
  • Vienmērīgs paātrinājums no nulles
  • Patiess braukšanas baudījums – bez izplūdes gāzēm un izmešiem
BMW ilgtspēja, 2023, My BMW lietojumprogramma

My BMW LIETOJUMPROGRAMMA. TIEŠA SAIKNE AR JŪSU BMW.

Jūsu braukšanas dati vienmēr tiks analizēti, lai varētu parādīt akutālo informāciju par enerģijas patēriņu un citiem braukšanas parametriem.

  • analizējiet personiskos braukšanas datus ar funkciju “My Trips” (Mani braucieni);
  • tieši braukšanas efektivitātes un degvielas patēriņa dati;
  • pārdomāti pakalpojumi, lai atbalstītu jūsu e-mobilitāti.

RAŽOŠANA UN PIEGĀDES ĶĒDE

PASAULES MĒROGA PASĀKUMI LIELĀKAI ILGTSPĒJAI.

Galvenās uzmanības vēršana uz ilgtspēju un tuvināšanās klientiem ir BMW Group atšķirības zīmes. Tāpēc dodam priekšroku ražošanai uz vietas visā pasaulē – saglabājot vienādus kvalitātes un drošības standartus.

VĒJŠ, SAULE UN INOVATĪVAS TEHNOLOĢIJAS.

BMW ilgtspēja, 2023, vēja enerģija

Vēja enerģija.

Četras vēja turbīnas BMW Group ražotnē Leipcigā katra spēj sasniegt nominālo jaudu 2,5 MW. Tās saražo apmēram vienu astotdaļu no rūpnīcā nepieciešamās elektroenerģijas. Pārdomāts uzglabāšanas parks, kurā vienā tīklā savienoti līdz 700 BMW i3 akumulatoru, uzglabā pārpalikušo enerģiju no četrām vēja turbīnām, kad padeve pārsniedz patēriņu, un nodrošina elektroenerģiju tīklam tad, kad vēja nepietiek.

BMW ilgtspēja, 2023, saules enerģija

Saules enerģija.

Saules enerģijas spēkstacija BMW Brilliance Automotive Ltd. Dadunas rūpnīcā (Šeņjanā) 2022. gadā spēj saražot vairāk nekā 21 MWh atjaunojamās enerģijas. Šeņjanas ražošanas vietas paplašināšanas gaitā tās platība palielināta par 110 000 m2 – kas atbilst apmēram 15 futbola laukumiem – līdz kopējai 290 000 m2 platībai.

BMW UZŅEMAS ATBILDĪBU.

Ilgtspējība BMW uzņēmumā izpaužas daudzos aspektos: sākot ar mūsu piegādes ķēdes pārbaudi un beidzot ar ārējām programmām – darām visu, lai mūsu ekoloģiskā pēda būtu pēc iespējas mazāka.

Bieži uzdoti jautājumi

BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR RAŽOŠANU UN PIEGĀDES ĶĒDI.

Oficiālie dati attiecībā uz degvielas patēriņu, CO2 izmešiem, enerģijas patēriņu un elektriskās darbības attālumu noteikti atbilstoši mērīšanas procedūrai, kas paredzēta regulā (EK) 715/2007 aktuālajā versijā. Datos attiecībā uz darbības attālumiem saskaņā ar WLTP ņemts vērā papildaprīkojums (šajā gadījumā – Vācijas tirgū). Automobiļiem, kuru tips kopš 2021. gada 1. janvāra apstiprināts no jauna, pastāv tikai oficiālie WLTP dati. Turklāt saskaņā ar EK Īstenošanas regulu 2022/195 NEDC vērtības no atbilstības sertifikātiem tiek dzēstas no 2023. gada 1. janvāra. Vairāk informācijas par NEDC un WLTP mērīšanas procedūrām skatiet www.bmw.com/wltp