BMW Vision M NEXT, trīs ceturtdaļu aizmugures skats, stāvošs automobilis

BMW VISION M NEXT

Paziņojums vadītājam: BMW Vision M NEXT sniedz priekšstatu par to, kāda varētu izskatīties BMW M zīmola elektrificētā nākotne. Atšķirībā no BMW Vision iNEXT, ar kuru tika parādīts, kā autonomā braukšana mainīs uzturēšanos salonā, BMW Vision M NEXT demonstrē, kā digitālā atjautība var padarīt no jauna definēto braukšanas pieredzi vēl tīrāku un emocionālāku. Virsbūve akcentē šos centienus ar sporta automobiļa proporcijām, bet salonā uzmanības centrā nemainīgi ir vadītājs. Šeit varat uzzināt, kā futūristiskais BMW Vision M NEXT automobilis paver jaunus sportiska braukšanas prieka apvāršņus.

Lasīt vairāk
BMW VISION M NEXT

NĀKOTNE IR PĀRSTEIDZOŠA.

BMW Vision M NEXT pamatinformācija.

BMW Vision M NEXT, skats no augšas, braucienā

NEPĀRSPĒJAMA BRAUKŠANAS PIEREDZE.

Ar izteiksmīgu, elektrificētu sporta automobili BMW M nodrošina ieskatu zīmola nākotnes bezkompromisa sportiskajos nolūkos.

BMW Vision M NEXT ir progresīvs sporta automobilis, kas rada skaidru un pašpārliecinātu iespaidu gan izskata, gan darbības ziņā.

BMW Vision M NEXT, salons, kokpits ar stūri, boost pod, izliekts stikla displejs, pilnīgs papildinātās realitātes Head-Up displejs

AIZRAUJOŠS BRAUKŠANAS PRIEKS.

BMW Vision M NEXT orientējas uz vadītāju.

Slodzes indikators ir galvenais salona elements. Atjautīgas tehnoloģijas atbalsta vadītāju un nodrošina īsto saturu īstajā brīdī. Būdams iedziļinājies un koncentrējies, vadītājs kļūst par nepārspētu autovadītāju.

BMW Vision M NEXT, sānskats, stāvošs automobilis, atvērtas paceļamās durvis

PERFEKTA SPORTA AUTOMOBIĻA ESTĒTIKA.

Skaidrs virsmu dizains un sporta automobiļa proporcijas.

Ar sportiskajām proporcijām un tikai dažām precīzām līnijām BMW Vision M NEXT pauž spēcīgu raksturu. Ideja par samazinātu vienkāršību apvieno virsbūvi un salonu.

PIEVILCĪBAS SPĒKS.

BMW Vision M NEXT dizains.

BMW Vision M NEXT automobilim BMW dizaina komanda iedvesmu smēlās ikoniskajā BMW Turbo un inovatīvajā BMW i8. Saskaņā ar BMW dizaina stratēģiju BMW Vision M NEXT ar savām spēcīgajām proporcijām un vien dažām asākām līnijām pauž jaudīgu raksturu.
BMW Vision M NEXT, tuvplāns, virsbūve, BMW elipsveida režģis
BMW Vision M NEXT, priekšpuses skats, braucienā
BMW Vision M NEXT, sānskats, stāvošs automobilis
BMW Vision M NEXT, trīs ceturtdaļu aizmugures skats, Hofmeistera izliekums
BMW Vision M NEXT, aizmugures skats, BMW M1
BMW Vision M NEXT, aizmugures skats, BMW Turbo
BMW Vision M NEXT, sānskats, stāvošs automobilis, diski
BMW Vision M NEXT, tuvplāns, virsbūve, BMW elipsveida režģis

DINAMISKS VIEGLUMS.

Laidenas BMW elipsveida režģa ārējās malas atgādina turbīnas gaisa savācēju. Elipsveida režģi sedz slāņi, kas, aplūkojot tuvāk, atklāj izgaismotu, lāzergravētu rakstu.

BMW Vision M NEXT, priekšpuses skats, braucienā

RADIKĀLA JAUDAS PAKOTNE.

Izvirzīto elipsveida režģi ieskauj trijstūra elementi Thrilling Orange krāsā, uzsverot horizontāli novietotos gaisa savācējus un iestrādātos priekšējos lukturus. Dzinēja pārsega virsma ir izliekta kā spēcīgi muskuļi.

BMW Vision M NEXT, sānskats, stāvošs automobilis

VEIKLĪBA PAT STĀVOT UZ VIETAS.

Diagonālās krāsu joslas uzsver zemo ķīļa formas siluetu. Pašpārliecinātās, ārkārtīgi grafiskās pretkrāsas ar matēto un ļoti pigmentēto Thrilling Orange krāsas toni spēcīgi kontrastē ar zīdaini matēto Cast Silver virsbūves krāsu.

BMW Vision M NEXT, trīs ceturtdaļu aizmugures skats, Hofmeistera izliekums

IKONAS – INTERPRETĒTAS, RAUGOTIES NĀKOTNĒ.

Izteiksmīgās plecu līnijas kontūras veido ikonisko Hofmeistera izliekumu. Dizainu veido žaunām līdzīgs atvērums, kas sašaurinās un sniedzas no loga virsmas uz aizmuguri, vizuāli pagarinot automobili.

BMW Vision M NEXT, aizmugures skats, BMW M1

LEĢENDU IEDVESMOTS.

Aizmugures dizains aizgūts no BMW M1. Trīsdaļīgās spuras izgatavotas no stikla un uzsver aizmugures horizontālās līnijas. Laukums zem tām veidots no pārstrādāta oglekļa materiāla, un tas ieskauj tehniska izskata difuzoru, kas skaidri norāda uz automobiļa aerodinamikas īpašībām.

BMW Vision M NEXT, aizmugures skats, BMW Turbo

PULSA PAĀTRINĀJUMS.

Viena ārkārtīgi plāna stiklšķiedras šķiedra katrā pusē veidota tā, lai izskatītos kā abstrakts EKG sirds ritma zīmējums. Lāzervada tehnoloģija priekšdaļā rada ārkārtīgi precīzu BMW raksturīgo četru acu interpretāciju.

BMW Vision M NEXT, sānskats, stāvošs automobilis, diski

JAUDĪGS SPORTISKUMS.

Precīzi izstrādātas atstarpes izsmalcinātajā disku trīsdimensiju Multi-spoke dizainā samazina svaru, rada maksimālu izturību un mazinātu gaisa pretestību. Krāsainie ieliktņi aizmugurējos diskos ir ne tikai vizuāls akcents, bet nodrošina arī aerodinamisku efektivitāti.

BMW Vision M NEXT automobilī atjautīgās tehnoloģijas atbalsta vadītāju un īstajā laikā parāda īsto saturu. Darbība ir skaidra un intuitīva, un visa informācija tiek parādīta tiešā vadītāja redzes laukā.
Domagojs Dukečs [Domagoj Dukec], BMW dizaina nodaļas vadītājs.
BMW Vision M NEXT, aizmugures skats, modelis

PAZIŅOJUMS VADĪTĀJAM.

Rītdienas braukšanas prieka redzējums.

BMW Vision M NEXT

ĀRĒJAIS DIZAINS.

ĀRĒJAIS DIZAINS.

Priekšpusē oranžie gaisa šķēlēji virzās no abām pusēm uz automobiļa centru un apvienojumā ar asmens formas gaisa atveri zem elipsveida režģa rada skaidru autosporta izskatu. Sānskatā zemais ķīļa formas autosporta automobiļa siluets, kontūras, kas pakāpeniski tiecas augšup uz aizmuguri un diagonālās oranžās krāsu joslas rada iespaidu, ka BMW Vision M NEXT raujas uz priekšu pat tad, kad tas stāv uz vietas. Aizmugures formā optiski apvienoti sāni, šādi uzsverot automobiļa platumu. Tehniski veidotais difuzors ražots no oglekļa šķiedras un uzsver aerodinamikas centienus.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

BOOST+

BOOST+

BMW Vision M NEXT automobiļa Power-PHEV piedziņa ļauj vadītājam izvēlēties starp četriem elektriski darbināmiem riteņiem vai pūrisma stila aizmugurējo riteņu piedziņu – pilnībā elektrisku vai ar turbopūtes četrcilindru benzīna dzinēju. 441 kW (600 ZS) sistēmas jauda ļauj sasniegt maksimālo ātrumu līdz 300 km/h un paātrina BMW Vision M NEXT no 0 līdz 100 km/h 3 sekundēs. Tikai elektriskas braukšanas režīms paplašina darbības attālumu līdz 100 km – lielākajā daļā gadījumu tas ir pietiekami, lai veiktu vairumu braucienu tikai elektriski. Attiecīgi BMW Vision M NEXT ir arī nākotnes prasībām atbilstošs sporta automobilis braukšanai pilsētā ar iespējamām nulles izmešu zonām.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

ĻAUJIETIES!

ĻAUJIETIES!

Lai nodrošinātu, ka koncentrēšanās tiek pastiprināta atbilstoši pieaugošajam ātrumam, BMW Vision M NEXT attēlotā informācija pielāgojas atbilstoši tam, ko pazīstam kā koncentrēšanās loģiku, braucot ātri: ja automobilis neatrodas kustībā, paziņojumi tiek parādīti stūrē. Kad vadītājs uzsāk kustību, informāciju rāda izliektā stikla displejs. Ja braukšanas situācijā nepieciešama pilnīga vadītāja uzmanība, informācija tiek rādīta Head-Up displejā. Iespējams nepārtraukti sazināties ar BMW atjautīgo personisko asistentu.
BMW Vision M NEXT
Esam izmantojuši inovatīvus materiālus, lai radītu mūsdienīgu un greznu salonu. Lai arī tā ģeometrija ir skaidra un noteikta, atsevišķas detaļas tiek izceltas kā kvalitatīvi aksesuāri.
Domagojs Dukečs [Domagoj Dukec], BMW dizaina nodaļas vadītājs.

PILNĪGS BRAUKŠANAS PRIEKS – PĀRVEIDOTS.

BMW Vision M NEXT iemieso BMW raksturīgo orientāciju uz vadītāju nākotnē.

BMW Vision M NEXT demonstrē arī nākamo posmu BMW raksturīgajai orientācijai uz vadītāju. Viss salons koncentrēts uz slodzes indikatoru. Ģeometrija apzināti ierobežota tā, lai vadītājs varētu pilnībā koncentrēties uz braukšanas pieredzi.
BMW Vision M NEXT, sānskats, salons, atvērtas paceļamās durvis, modelis
BMW Vision M NEXT, salons, dizains, panelis
BMW Vision M NEXT, salons, dizains, kokpits, slodzes indikators
BMW Vision M NEXT, salons, slodzes indikators, izliektā stikla displejs
BMW Vision M NEXT, salons, slodzes indikators, pilnīgs papildinātās realitātes displejs
BMW Vision M NEXT, salons, dizains, sēdekļu ietvari
BMW Vision M NEXT, sānskats, salons, atvērtas paceļamās durvis, modelis

KĀ VIENS VESELUMS.

Abas paceļamās durvis atveras, atklājot skaistu salonu, kas ļauj vadītājam un automobilim kļūt par vienu veselumu. Dominējošā krāsa ir tumšais Midnight Blue tonis. Savukārt virsbūvē Thrilling Orange krāsa rada atsevišķus kontrastus.

BMW Vision M NEXT, salons, dizains, panelis

MINIMĀLISMA MAKSIMUMS.

Instrumentu panelim ar izliektu formu, kas koncentrē uzmanību uz vadītāju, ir minimālisma stila dizains. Visi funkcionālie elementi, piemēram, gaisa savācēji un nišas nevainojami paslēptas ģeometrijā, taču saglabā maksimālu lietderību.

BMW Vision M NEXT, salons, dizains, kokpits, slodzes indikators

SLODZES INDIKATORS.

Slodzes indikators ir meistardarbs. Kombinējot horizontāli novietotu stūri, caurspīdīgu izliektu stikla displeju un pilnīgu papildināto realitāti, Head-Up displejā apvienotas visas vadības iespējas un informācija vadītājam. BOOST+ režīms ļauj izmantot papildu jaudu, nospiežot pogu. Pieskaroties BMW logotipam uz stūres, tiek atdzīvināts BMW Vision M NEXT.

BMW Vision M NEXT, salons, slodzes indikators, izliektā stikla displejs

IZLIEKTĀ STIKLA DISPLEJS.

Caurspīdīgais izliektā stikla displejs veido otro līmeni. Gluži kā aizsegs tas atrodas vadītāja priekšā un nodrošina tādu informāciju kā, piemēram, apgriezienu skaits, ātrums, automobiļa enerģijas vai vadītāja pulsa pārvaldība.

BMW Vision M NEXT, salons, slodzes indikators, pilnīgs papildinātās realitātes displejs

PILNĪGS PAPILDINĀTĀS REALITĀTES HEAD-UP DISPLEJS.

Head-Up displeja pilnskats veido trešo līmeni. Ātrumam arvien pieaugot, ar braukšanu saistītā informācija tiek parādīta Head-Up displejā, lai vadītāju redzeslokā būtu viss nepieciešamais. Pateicoties papildinātās realitātes tehnoloģijai, informācija tiek parādīta virs īstā attēla. Šādi varat vadīt automobili pa ideālu trajektoriju, kamēr virtuāls automobilis priekšā rāda ceļu.

BMW Vision M NEXT, salons, dizains, sēdekļu ietvari

DER KĀ UZLIETS.

Abu sēdekļu ietvari ir daļa no plūdenā sēdekļu silueta, un tie apdarināti ar porolonu, kas ieņem nepieciešamo formu, nodrošinot ķermeņa optimāli ietvērumu. Virs abu sēdekļu ietvariem ir noliekti galvas balsti, kas rada iespaidu, ka tie lidinās un tādējādi pastiprina viegluma sajūtu.

BMW Vision M NEXT, izstrāde, virsbūve, dizains, aizmugures skats, skice
BMW Vision M NEXT, izstrāde, virsbūve, dizains, sānskats, skice
BMW Vision M NEXT, izstrāde, salons, dizains, slodzes indikators
BMW Vision M NEXT, izstrāde, salons, dizains, inženieri sarunājas
BMW Vision M NEXT, izstrāde, slodzes indikators, dizains, inženieri sarunājas

MISIJĀ UZ NĀKOTNI.

BMW Vision M NEXT dizains ir iekšēja konkursa rezultāts. BMW dizaineri sacentās savā starpā, izmantojot pašu zīmētas skices un vizualizācijas. Labāko dizaina variantu atlasīšana notika vairākās kārtās līdz visbeidzot tika atlasīta īstenojamā skice. Lai nonāktu no sākotnējās idejas līdz pilnīgam automobiļa redzējumam, pagāja 18 mēneši. “Šāda veida īstenošana nedarbojas, ja visi iesaistītie netiecas uz vienu mērķi. Tieši tāpēc ļoti lepojos ar savu komandu, kas pēdējos mēnešus strādāja intensīvi,” stāsta Domagojs Dukečs [Domagoj Dukec], BMW dizaina nodaļas vadītājs.

BMW Vision iNEXT, aizmugures skats

BMW Vision iNEXT.