RECHARGEABLE DRIVING PLEASURE.

Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

BMW iPerformance

RECHARGEABLE DRIVING PLEASURE.

Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

Rechargeable Driving Pleasure.Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

Discover the sustainable world of the BMW iPerformance models and an entirely new dimension of driving pleasure.
Impressively dynamic and entirely free of emissions when driving purely electrically, the BMW plug-in hybrids show just what is possible: thanks to the newly developed electric synchronous motors, the iPerformance models dazzle with their tremendous torque from a standing start up to maximum speed.

Just as agile but designed for electromobility from the outset are the BMW i models. Their futuristic design and the cleverly devised electric concepts make them distinctive from afar: the vehicles are shaping the future of mobility. On this page you will find all the answers to the key questions on the plug-in hybrid vehicles from BMW. You will obtain information on the BMW i models by following the link below.

Read more

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA UN DIZAINS.

BMW hibrīdauto darbina jaudīgs elektromotors un efektīvs iekšdedzes dzinējs, kas savstarpēji lieliski sadarbojas. Tas atspoguļojas tikpat izcilā dinamikas un efektivitātes kombinācijā. Šeit atradīsiet pamatinformāciju par BMW hibrīdauto.

 

BMW 225xe iPerformance Active Tourer degvielas patēriņš un CO2 izmeši (3):
Degvielas patēriņš l/100 km (kombinētajā ciklā): 2,5–2,3
CO2 izmeši g/km (kombinētajā ciklā): 57–52
Enerģijas patēriņš kWh/100 km (kombinētajā ciklā): 13,7–13,4

 • Kas īsti ir hibrīdauto?

  Hibrīdauto ir piedziņas sistēma, kas apvieno jaudīgu elektromotoru un efektīvu iekšdedzes dzinēju. Šī kombinācija automobiļos panāk augstu vispārējo sniegumu, kas ir videi draudzīgāks nekā parastās piedziņas tehnoloģijas.

  Turklāt hibrīdauto var uzlādēt tieši no maiņstrāvas gan mājās, gan esot ceļā. Tas ļauj ceļojumiem būt bez izmešiem lielā maršrutu proporcijā, it sevišķi apdzīvotās vietās, un samazināt patēriņu lielos attālumos.

   

 • Kādas ir hibrīdauto pamata priekšrocības salīdzinājumā ar parastu automobili?

  Hibrīdauto piedāvā mobilitāti ar zemu izmešu līmeni un vienlaicīgi arī spēju veikt lielus attālumus ar tādu pašu funkcionalitāti kā parastie automobiļi. Īpašas priekšrocības ir klusā braukšana un elektriskais paātrinājums. Tas nozīmē, ka, īslaicīgi palielinot ātrumu, piemēram, apdzīšanas manevra laikā, elektromotors palīdz iekšdedzes dzinējam, nodrošinot vēl dinamiskāku braukšanu. Elektriskajā režīmā ar vienlaicīgo iespēju atkārtoti uzlādēt akumulatoru, izmantojot maiņstrāvu, iespējams sasniegt zemas darbības izmaksas.

  Īpaši vērts pieminēt iespēju individuāli kontrolēt hibrīdauto stacionāro apsildi un dzesēšanu, izmantojot BMW ConnectedDrive lietojumprogrammu, ConnectedDrive tīmekļa portālu vai pašu automobili.

   

 • Kādas ir prasības un nepieciešamie apstākļi, lai apsvērtu hibrīdauto iegādi?

  Būtisks faktors, pieņemot lēmumu, ir iespējas uzlādēt automobili mājās. Pavisam vienkārši no mājas kontaktligzdas ar savu BMW i Wallbox vai kādā citā vietā savā apkārtnē. Turklāt hibrīda darbības izmaksu ieguvums (elektrība pret degvielas cenu) var būt īpaši lietderīgi izmantojams, ja lielu daļu braucienu varat veikt elektriskajā režīmā. Ja ir iespējams veikt uzlādi darba vietā, jūs no šīs priekšrocības varat gūt pat vēl vairāk.

 • Vai drošība un braukšanas sajūta ir līdzīga kā parastās piedziņas BMW automobiļiem?

  BMW hibrīdauto ir konstruēti atbilstoši ļoti augstiem tehniskajiem standartiem, ko pamato tā pati drošā automobiļa arhitektūra, uz ko balstīti parastie modeļi. Augstsprieguma akumulatoru hibrīdauto drošību ir apstiprinājuši neatkarīgi institūti.

  Pateicoties BMW hibrīdauto elektromotoram, tiek apvienota elektriskā braukšana un vēl lielāka efektivitāte. Liels griezes moments, kas pieejams no miera stāvokļa, nozīmē, ka šie automobiļi jaudas uzlādes laikā demonstrē elektromotoriem raksturīgo spontānumu. Kā daļa no atbalsta sistēmas, šis elektromotors sniedz ievērojamu atbalstu iekšdedzes dzinējam paātrinājuma laikā un īsos, dinamiskos posmos. Turklāt BMW hibrīdauto ir klusi un bez izmešiem, ceļojot elektriskajā režīmā.

 • Kāda ir pieejamā braukšanas režīmu dažādība?

  BMW hibrīdauto, protams, ir pazīstamie ECO PRO, Comfort un Sport braukšanas režīmi jebkurai situācijai un prasībām. Ar eDrive pogu ir pieejami arī šādi braukšanas režīmi, kas īpaši paredzēti hibrīdauto:

  − AUTO eDRIVE: Sistēma izvēlas efektīvāko piedziņas metodi atkarībā no
  situācijas – pilnībā elektrisku, kombinēto vai ar iekšdedzes dzinēju.

  − MAX eDRIVE: Atkarībā no modeļa MAX eDRIVE režīmā iespējams sasniegt ātrumu līdz 140 km/h, izmantojot tikai elektroenerģiju. Pie lielāka ātruma vai kad nepieciešams izmantot pilnu paātrinājuma potenciālu, automātiski ieslēdzas iekšdedzes dzinējs.

  − SAVE BATTERY vai akumulatora vadības režīmā (BMW 7. sērijai) iekšdedzes dzinējs efektīvi uzlādē akumulatoru vai saglabā tā uzlādes līmeni. Tas ļauj aktīvi ietaupīt akumulatora jaudu elektriskai braukšanai vēlāk.

 • Kā atpazīt BMW hibrīdauto?

  Konstrukcijas atšķirības salīdzinājumā ar parastajiem BMW modeļiem ir vēlamas tikai līdz noteiktai robežai, lai arī BMW hibrīdauto saglabātu pazīstamo un nepārprotamo BMW dizainu. Tomēr šeit uzskaitītās īpašības atkarībā no modeļa ir tās, kas palīdz atšķirt BMW hibrīdauto:

  Ārējais dizains:
  - eDrive emblēma un aizmugurējiem statņiem abās pusēs
  - i emblēma uz priekšējā sānu paneļa
  - Zili elipsveida režģa stieņi un zilas disku uzlikas
  - eDrive uzraksts gan automobiļa aizmugurē, gan uz dzinēja pārsega
  - Modeļa nosaukums ar “e”
  - Uzlādes kontaktligzdas klātbūtne vadītāja puses priekšā
  Salona dizains:
  - Durvju sliekšņu apdare ar eDrive uzrakstu
  - eDrive poga viduskonsolē
  - Īpaša instrumentu paneļa un vadības displeja grafika

AKUMULATORS UN DARBĪBAS ATTĀLUMS.

BMW hibrīdauto iekšdedzes dzinējs tiek kombinēts ar izturīgu litija jonu akumulatoru, kas ārkārtas gadījumā sniedz automobilim iespēju braukt arī ar tukšu degvielas tvertni. Par akumulatora īpašajām funkcijām vairāk varat uzzināt šeit.

 • Vai iespējams turpināt braukt elektriski pat tad, ja degvielas tvertne ir tukša?

  Jā. Ja kopējais darbības attālums ar elektromotoru un iekšdedzes dzinēju ir 80 km, vadītājs saņems brīdinājuma paziņojumu instrumentu panelī. Ja kopējais darbības attālums ir mazāks par 50 km, vadītājs saņems pastāvīgu darbības attāluma brīdinājumu. Ja degvielas tvertne ir tukša, atlikušo elektrisko darbības attālumu var izmantot, lai nokļūtu līdz tuvākajai degvielas uzpildes stacijai, ja ir pietiekami daudz elektrības un sistēmas apstākļi pieļauj elektrisku braukšanu.

 • Cik ilgi darbojas BMW hibrīdauto augstsprieguma akumulators?

  BMW hibrīdauto izmantotie augstsprieguma akumulatori ir litija jonu akumulatori, kas pretēji parastajiem niķeļa, svina un kadmija akumulatoriem ir optimizēti lietošanai transportlīdzekļos. BMW akumulatora sertifikāta ietvaros jūsu pilnvarotais BMW pārstāvis vai BMW filiāle nodrošina jebkādu augstsprieguma akumulatora defektu izlabošanu pirmajos 100 000 km vai līdz 6 gadu laikā pēc jauna automobiļa piegādes (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais). Vairāk par BMW akumulatora sertifikāta pakalpojumu tiesībām varat uzzināt no pilnvarotā BMW pārstāvja vai BMW filiālē.

 • Cik liels ir elektriskais darbības attālums?

  Katram BMW hibrīdauto tiek norādīts noteikts, ciklisks darbības attālums. Patiesi sasniegtais elektriskais darbības attālums ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Būtiskas ietekmes ir gaisa kondicionēšanas un apsildīšanas prasības, vispārējais borta sistēmas noslogojums (piemēram, navigācija, radio, sēdekļu un vējstikla apsilde, klimatiskie apstākļi vasarā un ziemā), kā arī individuālais braukšanas stils.

  Kad augstsprieguma akumulators ir izlādējies, vairs nav iespējama pilnīgi elektriska braukšana, taču iespējams turpināt pilnīgi normāli braukt, pateicoties iekšdedzes dzinējam. Atjautīga enerģijas pārvaldība nozīmē to, ka augstsprieguma akumulatoru nekas nevar sabojāt pat tad, ja tas rāda, ka ir pilnīgi “tukšs”.

 • Vai augstsprieguma akumulators ierobežo bagāžas vietu?

  Salīdzinājumā ar parastajiem BMW modeļiem BMW hibrīdauto ir pavisam minimāli bagāžas vietas apjoma ierobežojumi. Domājot par iekraušanas ērtumu, ir izveidoti atjautīgi risinājumi, kas nodrošina līdzenu iekraušanas platformu un sniedz nepieciešamo dziļumu masīvu objektu transportēšanai. Turklāt visas garu priekšmetu transportēšanas sistēmas (piemēram, atzveltnes sadalījums 40:20:40) ir pieejamas arī BMW hibrīdauto.

 • Ko vajadzētu iegaumēt, ja BMW hibrīdauto tiek novietots stāvēšanai uz ilgāku laika periodu?

  Novietošana stāvēšanai uz ilgāku laika periodu (piemēram, uz dažām nedēļām), protams, ir iespējama, taču, ja transportlīdzekli ievērojamu laiku neizkustina, augstsprieguma akumulatora uzlādes līmenis var samazināties.

  Tādēļ ir ieteicams novietot automobili stāvēšanai ar gandrīz pilnībā uzlādētu akumulatoru vai ilgstošas stāvēšanas laikā pievienot automobili piemērotai uzlādes stacijai, jo tā pēc nepieciešamības automātiski uzlādēs augstsprieguma akumulatoru.

  Lūdzu, ievērojiet arī padomus saistībā ar ilgstošu miera stāvokli, kas minēti automobiļa lietošanas instrukcijā.

UZLĀDE UN UZLĀDĒŠANAS INFRASTRUKTŪRA.

Uzpildīt nepieciešams ne tikai iekšdedzes dzinēju, bet arī augstsprieguma akumulatoru. BMW hibrīdauto gadījumā to iespējams izdarīt pat mājās. Šeit atradīsiet paskaidrojumus, kā, kur un kad uzlādēt.

Atjautīgas BMW elektromobilitātes pasaule.

 • Kādas uzlādes iespējas hibrīdauto BMW piedāvā?

  BMW hibrīdauto iespējams uzlādēt no parastas mājsaimniecības kontaktligzdas – taču ieteicams veikt sertificēta speciālista pārbaudi, lai noteiktu konkrētās kontaktligzdas piemērotību (ilgstoša noslogojuma iespēju). Kontaktligzdas pārbaudi un BMW i Wallbox (kas ļauj BMW hibrīdauto uzlādēt ar, maksimums, 3,7 kW) uzstādīšanu un nodošanu ekspluatācijā var veikt, piemēram, BMW i uzstādīšanas partnera kvalificēts elektriķis.

  Automobili var uzlādēt arī ikdienas darbu laikā. “ChargeNow” programma piedāvā piekļuvi nepārtraukti augošam publisko uzlādes staciju tīklam. Pateicoties “ParkNow” sistēmai, BMW klienti var atrast ilgtermiņa novietošanas un uzlādēšanas iespējas daudzstāvu autostāvvietās netālu no mājām vai darba vietas.

  Ja vēlaties uzzināt, kur tuvākajā apkārtnē ir uzlādes stacija, ir vairākas iespējas:

  − Varat to sameklēt BMW hibrīdauto navigācijas sistēmā. Pateicoties apskates vietu meklēšanai BMW ConnectedDrive lietojumprogrammā, jums ir tieša piekļuve visām uzlādes stacijām apkārtnē.

  − Varat veikt meklēšanu viedtālrunī. Tas ir ļoti vienkārši izdarāms, izmantojot hibrīdauto ConnectedDrive lietojumprogrammu.

  − Varat atrast visas BMW i partneru uzlādes stacijas ChargeNow vietnē.

 • Cik bieži iespējams un vajadzīgs uzlādēt BMW hibrīdauto?

  Ja iespējams, BMW hibrīdauto jāuzlādē, kad vien rodas tāda iespēja – gan mājās, gan ceļā. Tas nozīmē, ka vienmēr varēsiet izmantot maksimālo iespējamo elektrisko darbības attālumu un tādējādi samazināsiet degvielas patēriņu.

 • Cik ilgs laiks nepieciešams augstsprieguma akumulatora uzlādei? Vai iespējams to ātri uzlādēt ar līdzstrāvu?

  Precīzs uzlādes laiks ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Ja augstsprieguma akumulators ir pilnībā izlādējies, var pieņemt, ka, piemēram, BMW X5 hibrīdauto uzlāde ilgs aptuveni 2,8 stundas, izmantojot Wallbox vai publisko uzlādes staciju, un aptuveni 4 stundas, izmantojot parasto mājsaimniecības kontaktligzdu.

  Ņemot vērā nelielo akumulatora izmēru, salīdzinot ar pilnībā elektrisku transportlīdzekli, un salīdzinoši īso pilnas uzlādes laiku, BMW hibrīdauto nav plānota uzlāde ar līdzstrāvu.

 • Vai, uzlādējot ārvalstīs, nepieciešams citāds uzlādes kabelis?

  Standarta uzlādes kabelim automobiļa komplektā ir konkrētajā valstī sadzīvē izmantojamā kontaktdakša. Jūsu BMW pārstāvis piedāvās iespēju iegādāties kabeli, kas piemērots cita veida kontaktligzdām.

 • Vai BMW i 360° ELEKTROAUTO piedāvājumi ir pieejami arī BMW hibrīdauto?

  Jā, jums kā BMW hibrīdauto īpašniekam, bez šaubām, ir pieejami visi attiecīgie pakalpojumi no BMW i 360° ELEKTROAUTO piedāvājuma.

 • Cik maksā BMW uzlādes stacijas mājām?

  BMW i Wallbox Wallbox Pure un Wallboc Pro cenas atradīsiet sadaļā Oriģinālie BMW piederumi.

SAVIENOJAMĪBA.

Pateicoties novatoriskajiem eDrive pakalpojumiem, BMW hibrīdauto vienmēr būs augsta savienojamības pakāpe. Apjomīgais eDrive pakalpojumu klāsts ietver BMW ConnectedDrive lietojumprogrammu, kas piedāvā funkcijas ar tādu svarīgu informāciju, kā automobiļa uzlādes līmenis.

 • Kādā formātā pieejama BMW hibrīdauto paredzētā BMW ConnectedDrive?

  eDrive pakalpojumi ir īpaši pielāgoti BMW hibrīdauto, un tos var izmantot ar lietojumprogrammas, navigācijas sistēmas vai klientu portāla palīdzību. BMW ConnectedDrive lietojumprogramma satur šādas funkcijas:

  – Uzlādes stāvokļa parādīšana un uzlādes taimera iestatījumi
  – Klimata kontroles (apsilde/dzesēšana) un taimera iestatījumu tālvadība
  – Uzlādes staciju meklēšana un parādīšana
  – Jūsu braukšanas statistika, efektīvas braukšanas konsultācijas un lokāli salīdzinājumi
  – Nobraukuma, automobiļa stāvokļa un servisa prasību parādīšana

 • Kādas viedtālruņu operētājsistēmas tiek atbalstītas?

  Apple iOS un Google Android.

 • Vai es varu vadīt iepriekš minētās funkcijas, izmantojot internetu?

  Jā, izvēlētās funkcijas ir pieejamas arī BMW ConnectedDrive portālā.

Degvielas patēriņš un CO2 izmeši.

 • Norādītās degvielas patēriņa, CO2 izmešu un enerģijas patēriņa vērtības tika noteiktas atbilstoši Eiropas regulai (EK) 715/2007 tajā versijā, kāda bija spēkā tipveida apstiprināšanas brīdī. Šie skaitļi attiecas uz transportlīdzekli ar pamata konfigurāciju Vācijā, un norādītajā diapazonā ņemts vērā papildaprīkojums un dažādie disku un riepu izmēri, kas pieejami konkrētajam modelim.

  (1) Rādītāji piemērojami līdz 15.04.2018. Lūdzu, pārbaudiet pieejamību pie BMW pārstāvja.

  Automobiļu, kas atzīmēti ar (3), vērtības jau šobrīd ir balstītas uz jauno WLTP regulu un ir atkal pārveidotas NEDC ekvivalentās vērtībās, lai nodrošinātu salīdzinājumu transportlīdzekļu starpā. [Attiecībā uz šiem transportlīdzekļiem, uz transportlīdzekli attiecināmiem nodokļiem vai citām nodevām, kas balstītas (vismaz cita starpā) uz CO2 izmešu rādītājiem, CO2 vērtības var atšķirties no šeit norādītajām vērtībām.]

  CO2 efektivitātes specifikācijas ir noteiktas saskaņā ar direktīvu 1999/94/EK un Eiropas regulu konkrētajā piemērojamajā versijā. Attēlotās vērtības ir balstītas uz degvielas patēriņu, CO2 vērtībām un enerģijas patēriņu saskaņā ar NEDC cikla klasifikāciju.

  Plašāku informāciju par nominālo degvielas patēriņu un specifiskajām CO2 emisijām jaunajiem pasažieru automobiļiem var iegūt izdevumā “Jauno pasažieru automobiļu degvielas patēriņa, CO2 izmešu un enerģijas patēriņa rokasgrāmata”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.