MAZĀKI IZMEŠI, NEIEROBEŽOTAS EMOCIJAS.

BMW EfficientDynamics BMW Z4 Roadster.

BMW Z4 standartaprīkojumā ir visi BMW EfficientDynamics tehnoloģiju pakotnes ieguvumi. Tie ietver dažādas funkcijas, kas samazina izmešus un uzlabo degvielas patēriņu, vienlaikus pilnveidojot sniegumu.
Tostarp tādas inovācijas kā bremžu enerģijas reģenerācija, automātiskā Start/Stop funkcija un elektriskais stūres pastiprinātājs. Šie līdzekļi nodrošina vienlīdz patīkamu braukšanu kā taisnos ceļa posmos, tā līkumos, netērējot vērtīgo enerģiju.

ELEKTRISKAIS STŪRES PASTIPRINĀTĀJS.

ELEKTRISKAIS STŪRES PASTIPRINĀTĀJS.

Elektriskais stūres pastiprinātājs tiek aktivēts tikai nepieciešamības brīdī: kad pagriežat stūri. Tam nepieciešamā enerģija pirms tam tiek iegūta no bremžu un kinētiskās enerģijas, pateicoties bremžu enerģijas reģenerācijai.
Šis BMW EfficientDynamics elements aizvieto tradicionālo hidraulisko stūres pastiprinātāju ar elektromotoru. Hidrauliskās sistēmas nepārtraukti iegūst enerģiju no dzinēja, tādējādi patērējot papildu degvielu, savukārt inovatīvā BMW sistēma sāk darboties tikai tad, kad tā tiešām ir nepieciešama. Ja jūs negriežat stūri (piemēram, uz taisna ceļa vai vienmērīgā līkumā), elektromotors paliek neaktīvs, samazinot jaudas patēriņu.

BREMŽU ENERĢIJAS REĢENERĀCIJAS SISTĒMA.

Līdz šim bremzēšana nozīmēja enerģijas izmantošanu. Bremžu enerģijas reģenerācija to maina, izmantojot bremzēšanas enerģiju, lai uzlādētu akumulatoru.
Atlaižot akseleratora pedāli vai nospiežot bremzes, bremžu enerģijas reģenerācijas sistēma izmanto atbrīvoto enerģiju, lai uzlādētu akumulatoru. Tas samazina dzinēja slodzi un samazina izmešu daudzumu.
Elektriskās enerģijas plānveidīgajai ģenerācijai ir vēl viena priekšrocība: braucot pilnā ātrumā, dzinējam ir arī dzinējspēks, kas tradicionālajās sistēmās citādi tiktu novadīts, lai uzlādētu akumulatoru. Rezultātā tiek palielināta ne tikai ekonomija, bet arī braukšanas prieks.

ASTOŅPAKĀPJU STEPTRONIC SPORTA PĀRNESUMKĀRBA.

Dinamiskākais un ērtākais taupības veids: astoņpakāpju Steptronic sporta pārnesumkārba – BMW Z4 ne tikai nodrošina neticami vienmērīgu pārslēgšanu un samazina fona trokšņus, braucot lielā ātrumā, bet arī ievērojami mazina degvielas patēriņu.
Tikai tahometra displejs parādīs, cik vienmērīgi un ērti astoņpakāpju Steptronic sporta pārnesumkārba maina pārnesumus. Atsevišķi pārnesumi ir tik smalki sadalīti, ka maiņa notiek ar nelieliem apgriezienu intervāliem un pārslēgšana ir gandrīz nemanāma. Vienlaikus dzinēja sniegums vienmēr tiek uzturēts tādā līmenī, kas ļauj maksimāli izmantot tā jaudu un efektivitāti.
Pie liela ātruma dzinēja apgriezieni krītas papildu pārnesumu dēļ, tādējādi samazinot degvielas patēriņu un arī dzinēja skaņu. Sistēmu atbalsta jaunais un efektīvākais sajūgs, pat ja jūs izmantojat elektronisko pārnesumu sviru, lai mainītu pārnesumus manuāli.

AUTOMĀTISKA START/STOP FUNKCIJA.

Sarkanā gaisma krustojumos, sastrēgumi, ielu remonts – neskaitāmas ikdienas situācijas, kad dzinējs darbojas tukšgaitā, nevajadzīgi patērējot degvielu. Automobilim īslaicīgi apstājoties, BMW Z4 automātiskā Start Stop funkcija izslēdz dzinēju, tādējādi novēršot nevajadzīgu degvielas patēriņu.
Automātiskā Start Stop funkcija BMW Z4 (sDrive18i, sDrive20i un sDrive28i) izslēdz dzinēju, tiklīdz automobilis nekustas un vadītājs atlaiž sajūga pedāli (manuālā pārnesumkārba) vai nospiež bremzes (Steptronic pārnesumkārba). Tomēr gudrā elektronika izslēdz dzinēju tikai tad, kad enerģija nav nepieciešama citām slodzēm, tādēļ nav nelabvēlīgas iedarbības uz jūsu drošību un braukšanas komfortu. Piemēram, dzinējs turpina darboties, līdz tiek sasniegta optimālā darbības temperatūra vai salona klimats ir sasniedzis vēlamo diapazonu. Kad automātiskā Start Stop funkcija ir izslēgusi dzinēju, atkarībā no automobiļa pārnesumkārbas veida, atlaižot bremzes vai nospiežot sajūgu, dzinējs automātiski tiek nekavējoties iedarbināts. Rezultāts ir mazāks degvielas patēriņš un zemāks izmešu līmenis.