GUDRI PALĪGI CEĻĀ.

BMW X5 BMW Personal CoPilot vadītāja palīdzības sistēmas.

Vislabākie līdzbraucēji, kādus var vēlēties. BMW X5 vadītāja palīdzības sistēmām ir viens galvenais mērķis – nodrošināt, lai jums būtu patīkams brauciens un jūs droši nonāktu galapunktā.


Vadības displeja ekrāni attēlo jauno lietotāja saskarnes dizainu, kas gaidāms no 2016. gada oktobra.

Read more

PALĪGS SASTRĒGUMOS.

PALĪGS SASTRĒGUMOS.

Braukšanas atbalsts.

Sastrēgumu asistents atvieglo vadītāja slodzi monotonās braukšanas situācijās. Braucot ar ātrumu līdz 60 km/h, sistēma ļauj automobilim vienkārši slīdēt citu automobiļu plūsmā, lai sastrēgums nesagādātu tik daudz stresa. Tā automātiski saglabā vēlamo attālumu līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim un regulē ātrumu līdz pat automobiļa pilnīgas apstāšanās brīdim Tādēļ automobilis palīdz palikt pareizajā joslā tik ilgi, kamēr vadītājs tur vismaz vienu roku uz stūres. Pēc pilnīgas apstāšanās līdz 30 sekundēm automobilis automātiski atkal uzsāk kustību. Vēl viens pavērsiena punkts ceļā uz automatizētu braukšanu.

BMW HEAD-UP DISPLEJS.

Pilnkrāsu BMW Head-Up displejs ataino būtisko braukšanas informāciju vadītāja acu priekšā, ļaujot pilnībā pievērst uzmanību braukšanai. Displejs ietver tādu informāciju kā šībrīža ātrums un, atkarībā no aprīkojuma, navigācijas ieteikumi, ātruma ierobežojumu informācija, tostarp apdzīšanas liegums, tālruņa un izklaides saraksti, kā arī dažādo vadītāja palīdzības sistēmu informāciju un brīdinājumus. Uz vējstikla projicētajām ikonām ir ārkārtīgi augsta izšķirtspēja un niansētas krāsas. Attēla projekcija šķietami atrodas aptuveni 2,3 metrus no automobiļa. Apvienojumā ar optimālu novietojumu tas ļauj ātri un ērti nolasīt informāciju, nenovēršot uzmanību no ceļa. Projicēšanas spilgtums automātiski tiek pielāgots ārējam apgaismojumam – ar atšķirīgu displeju dienā un naktī. Turklāt var pielāgot arī atainošanas augstumu. Vadītājs var arī izvēlēties, kādu informāciju atainot papildus šībrīža ātrumam un vadītāja palīdzības sistēmu brīdinājumiem.

NAVIGĀCIJAS SISTĒMA PROFESSIONAL.

Navigācijas sistēmai Professional ir smalks dizains un izcils pakalpojumu klāsts. Tā ir vienkārša un viegli lietojama navigācijas sistēma, kas ir nevainojami integrēta BMW, ietverot iDrive vadības koncepciju un iDrive Touch kontrolleri. Sistēma ietver brīvroku funkciju ar USB saskarni un balss vadības sistēmu, radio BMW Professional ar DVD diskdzini, kā arī 20 GB atmiņu audio failiem. Tā arī atvieglo reāllaika satiksmes informācijas lietojumu (RTTI). Iebūvētais 10,25 collu LCD krāsu displejs ar dalītā ekrāna funkciju (galvenais un papildu ekrāns) ir izstrādāts, lai nodrošinātu optimālu nolasāmību un skaidrību. iDrive Touch kontrolleris ar tiešām izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm un balss vadību nodrošina intuitīvu vadību, ļaujot jums ar roku uzrakstīt adresi tā skārienjutīgajā virsmā, izmantojot tiešās piekļuves pogas un astoņas izvēles pogas, balss vadības sistēmu vai skārienekrānu. Seši interaktīvi lauki rāda saturu tieši. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, kas izmanto satelītattēlus kā kartes fonu, ar foto reālistisku noteiktu skatu atainojumu navigācija ātri kļūst par pievilcīgu vizuālo pieredzi.

Kartes atjauninājumi ir pieejami trīs gadus bez maksas par licenci pie BMW pārstāvja. BMW ConnectedDrive ietvaros noteiktās Eiropas valstīs sistēma automātiski atjaunina kartes trīs līdz četras reizes gadā.

iDrive Touch kontrolleris

iDrive Touch kontrolleris

iDrive Touch kontrolleris (navigācijas sistēmas Professional sastāvdaļa) ļauj ērti pārvaldīt vadības displeju ar vienu roku. Pateicoties kontrollerī integrētajam skārienpaliktnim, tādu informāciju kā, piemēram, galamērķi navigācijas sistēmai, var ērti ievadīt, rakstot ar roku. Kontrolleri ir iespējams pagriezt un nospiest, lai piekļūtu daudzām funkcijām, nomainītu iestatījumus un pārlūkotu sarakstus. To var vadīt vienkārši un intuitīvi, jo tas balstīts uz pieskāriena sajūtu. Tas īpaši atvieglo vadītāja dzīvi, jo maksimāli samazina nepieciešamību novērsties no ceļa. Visas ar kontrolleri pārvaldītās funkcijas var skaidri redzēt vadības displejā.

BMW NAKTS REDZAMĪBAS IEKĀRTA AR DINAMISKO IZGAISMOŠANU.

BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ļauj tumsā viegli pamanīt cilvēkus un lielus dzīvniekus – pat no ievērojama attāluma – un tos izgaismot.
Infrasarkano staru kamera uz BMW elipsveida režģa pārraida cilvēku un dzīvnieku attēlus tieši uz vadības displeju. Atjautīga savlaicīgas brīdināšanas sistēma ar gaismas laukumu: tiklīdz infrasarkanie sensori tumsā uz ceļa atpazīst gājējus vai lielākus dzīvniekus, sistēma uz tiem virza divus atsevišķi vadītus dinamiskos gaismas laukus bez nepatīkamas apžilbināšanas. Šī gaisma nodrošina, ka gan vadītājs, gan cilvēks uz ceļa tiek ļoti efektīvi brīdināts par iespējamo risku.
Ja aktivizēta termiskā attēlveide, vadītājs saņem papildu brīdinājumus pilnkrāsu BMW Head-Up displejā vai instrumentu panelī. Ja pastāv akūts sadursmes risks ar pamanītiem cilvēkiem vai dzīvniekiem, tiek atskaņots arī skaņas brīdinājums, un darbībai tiek sagatavotas bremzes. BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ir BMW ConnectedDrive inovācija.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

Jaunākā automobiļa novietošanas komforta paaudze.

Novietošanas asistents ļauj vieglāk atrast piemērotu novietošanas vietu un aktīvi palīdz novietot automobili.
Pilnīgi automātiskais novietošanas asistents pārstāv BMW jaunākās paaudzes novietošanas komfortu. Jaunās paaudzes novietošanas asistents izvēlas pārnesumu, pārņem stūrēšanu un automātiski bremzē vai uzņem paātrinājumu. Pirms novietošanas manevra vadītājam vienkārši jāieslēdz pagriezienu rādītājs un jātur nospiesta PDC poga visā novietošanas procesa laikā, kā arī jāuzrauga apkārtne ar automātiski aktivizētās atpakaļskata kameras palīdzību. Tiklīdz manevrs ir pabeigts, sistēma izvēlas braukšanas pozīciju P. Braucot ar ātrumu līdz 35 km/h un maks. 1,5 m attālumā no novietoto automobiļu rindas, ultraskaņas sensori BMW izmanto vadības displeju, lai atainotu iespējamās paralēlās novietošanas vietas.

KAMERU SISTĒMAS.

Izbaudiet apkārtni: BMW X5 integrētas kameras sistēmas piedāvā labāku redzamību, piemēram, krustojumos vai sarežģītās satiksmes situācijās.

 • Skats no augšas

  Skats no augšas nodrošina atbalstu, novietojot automobili un manevrējot šaurās vietās. Vadības displejā tiek atainota zona automobiļa sānos un aiz tā no putna lidojuma (360° skatījums no augšas).

 • Sānskats

  Ir ietverts arī sānskats, kas nodrošina atbalstu vietās ar sliktu redzamību (piemēram, uz izbrauktuvēm, nepārredzamos krustojumos). Divas digitālās kameras automobiļa priekšdaļas kreisajā un labajā pusē uztver situāciju sānos un ataino to vadības displejā. Tas ļauj laikus pamanīt no sāna tuvojošos transportlīdzekļus, lai atbilstoši rīkotos.

 • Atpakaļskats

  Ar atpakaļskata kameru manevrēšanas un novietošanas laikā vadības displejā tiek atainota zona aiz automobiļa. Atpakaļskata kamera uzlabo redzamību, braucot atpakaļgaitā ar ātrumu, kas mazāks par 20 km/h, piemēram, novietojot automobili. Interaktīvas līnijas norāda, vai izvēlētā novietošanas vieta ir pietiekami liela jūsu automobilim, un atbalsta jūs novietošanas laikā, vadības displejā parādot krāsainu attēlu. Kombinācijā ar sakabes āķi atpakaļskata kamerai ir praktiska tālummaiņas funkcija, kas atvieglo tuvošanos, piestiprinot piekabi.
  Ir iespējams izvēlēties atpakaļskata kameras, skata no augšas vai sānskata iespēju un aktivizēt to. Izvēlētais skats tiek atainots vadības displejā.

BMW IZVĒLES GAISMAS

Ar BMW izvēles gaismām braukšana naktī ir daudz ērtāka un drošāka. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus.
Sistēma atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu un uzlabotu virziena stabilitāti.