ĻAUJIET RĪKOTIES UZTICAMIEM PALĪGIEM.

BMW X3 BMW ConnectedDrive vadītāja atbalsta sistēmas.

BMW X3 atvieglo jūsu plānus, lai arī kādi tie būtu. Jo BMW X3 ir inovatīvas borta tehnoloģijas, kas vispusīgi atbalsta jūs brauciena laikā un nodrošina visaugstāko drošības un komforta līmeni. Tādēļ varat izbaudīt vissvarīgāko – neierobežotu braukšanas prieku.

Read more

BRAUKŠANAS PALĪGSISTĒMA.

Braukšanas palīgsistēmas funkcija apvieno kameras darbībā balstītu joslu atdalošo līniju atpazīšanu un tuvošanās kontroli un gājēju tuvošanās brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju aktivizēšanu.


Joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēma atpazīst joslu marķējumu un ar stūres vibrāciju brīdina jūs par nejaušu joslu maiņu, sākot ar ātrumu apm. 70 km/h. Brīdinājums netiek aktivizēts, ja joslu maiņa notiek apzināti – ir ieslēgts pagriezienu rādītājs.


Ja tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju pamana automobiļus, gājēju tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju reaģē uz gājējiem. Rodoties sadursmes riskam, tuvošanās kontroles brīdinājums sūta divus signālus – ataino simbolu instrumentu panelī, kam seko akustisks brīdinājums. Gājēju brīdinājums darbojas, braucot ar ātrumu no 10 līdz 60 km/h, un nodrošina vienlīmeņa brīdinājumu akūtu briesmu gadījumā. Ja sistēma brīdina par iespējamu sadursmi, bremzes vienlaikus tiek sagatavotas ātrākai reakcijai. Ārkārtas situācijas gadījumā sistēma bremzē. Šo funkciju var ierobežot tumsa un migla.

 • Braukšanas palīgsistēma Plus

  Braukšanas palīgsistēmas funkcija Plus (pieejama tikai ar Steptronic pārnesumkārbu) ietver ne tikai tuvošanās kontroles brīdinājumu un joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēmu, bet arī aktīvo kruīzkontroli ar Stop&Go funkciju. Tas nodrošina palīdzību, braucot pa automaģistrāli, gan kritiskās, gan vienmērīgās satiksmes situācijās.


  Šī iespēja ir pieejama tikai kopā ar navigācijas sistēmu Business vai Professional.


  Tuvošanās kontroles brīdinājums reaģē pakāpeniski. Atkarībā no tā, vai priekšā esošais transportlīdzeklis pēkšņi bremzē, vai tiek noteikts uz vietas esošs objekts, reakcija var būt gan vizuāls signāls, gan aktīva bremzēšana, gan pilnīga apstāšanās. Ja automobilis netīši izbrauc no joslas, joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēma ātri brīdina vadītāju ar stūres vibrāciju.


  Aktīvā kruīzkontrole saglabā izvēlēto ātrumu no 30 līdz 210 km/h vai automātiski to pielāgo priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem – ja ir aktivizēta attāluma kontrole. Stop&Go funkcija kontrolē arī ātrumu līdz pat apstāšanās brīdim, atkal uzņemot paātrinājumu, kad vadītājs nospiež akseleratora pedāli, piemēram, intensīvas satiksmes apstākļos.

NAVIGĀCIJAS SISTĒMA PROFESSIONAL.

Navigācijas sistēmai Professional ir smalks dizains un izcils pakalpojumu klāsts. Tā ir vienkārša un viegli lietojama navigācijas sistēma, kas ir nevainojami integrēta BMW, ietverot iDrive vadības koncepciju un iDrive Touch kontrolleri.


Sistēma ietver brīvroku funkciju ar USB saskarni un balss vadības sistēmu, Radio BMW Professional ar DVD diskdzini, kā arī 20 GB atmiņu audio failiem. Tā arī atvieglo reāllaika satiksmes informācijas lietojumu (RTTI). Iebūvētais 8,8 collu LCD krāsu displejs ar dalītā ekrāna funkciju (galvenais un papildu ekrāns) ir izstrādāts, lai nodrošinātu optimālu nolasāmību un skaidrību.

 • iDrive Touch kontrolleris

  iDrive Touch kontrolleris ar tiešām izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm un balss vadību nodrošina intuitīvu vadību, ļaujot jums ar roku uzrakstīt adresi tā skārienjutīgajā virsmā. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, kas izmanto satelītattēlus kā kartes fonu, ar foto reālistisku noteiktu skatu atainojumu navigācija ātri kļūst par pievilcīgu vizuālo pieredzi. Kartes atjauninājumi ir pieejami trīs gadus bez maksas par licenci pie BMW pārstāvja. BMW ConnectedDrive ietvaros noteiktās Eiropas valstīs sistēma automātiski atjaunina kartes trīs līdz četras reizes gadā.

ATJAUTĪGAIS BALSS PALĪGS.

Atjautīgais balss palīgs ar ārpusborta runas apstrādi piedāvā augstākā līmeņi runas atbalstu. Tas saprot dabisku runu, nevis tikai ierobežotas komandas. Balss palīgā nav iekļauts tikai plašs individuālu un situāciju variāciju diapazons vien. Tas saprot arī valodas izloksnes, dialektus un žargonu. Tas nodrošina ievērojami lielāku iespēju klāstu, diktējot īsziņas vai e-pasta ziņojumus. Ievērojami paplašināto funkciju klāstu nodrošina Connected Drive serverī balstītā ārpusborta balss atpazīšana, kas veido atjautīgā balss palīga pamatu. Šī mākoņpakalpojuma funkcija ļauj internetā ātri un vienkārši veikt nespecifisku meklēšanu, izmantojot ikdienas valodu, un palīdzēt navigācijas sistēmai. Piemēram, iespējams meklēt restorānus tuvākajā apkārtnē, jautājot dabiskā valodā. Turklāt pārcelšana uz mākoņpakalpojumu ļauj veikt biežākus atjauninājumu ciklus, nodrošinot to, ka visas turpmākās inovācijas – jauna programmatūra vai datora valodas uzlabojumi – ir pieejamas iespējami drīzāk.

KAMERAS SISTĒMAS.

Pateicoties papildaprīkojuma kameras sistēmām, novietot automobili ir pavisam vienkārši. Jo ar skatu no augšas un atpakaļskata kameru jūs vienmēr varat lieliski pārskatīt apkārtni. Turklāt automobiļa novietošanas sensori (PDC) priekšā un aizmugurē sūta optiskus un skaņas signālus, lai automobili novietot būtu ērti un droši.

 • Atpakaļskata kamera

  Atpakaļskata kamera manevrēšanas un novietošanas laikā nodrošina vadības displejā aiz automobiļa esošās zonas atainošanu. Atpakaļskata kamera uzlabo redzamību, braucot atpakaļgaitā ar ātrumu, kas mazāks par 20 km/h, piemēram, novietojot automobili. Interaktīvas līnijas norāda, vai izvēlētā novietošanas vieta ir pietiekami liela jūsu automobilim, un atbalsta jūs novietošanas laikā, vadības displejā parādot krāsainu attēlu. Apvienojumā ar sakabes āķi atpakaļskata kamera izmanto praktisko tālummaiņas funkciju, lai ērtāk piestiprinātu piekabi.

 • Skats no augšas

  Skata no augšas sistēma nodrošina 360° panorāmas automobiļa apkārtnes skatu, pateicoties kamerām ārējos atpakaļskata spoguļos, platleņķa kamerai priekšā un atpakaļskata kamerai. Sistēma palīdz vadītājam novietot automobili vai manevrējot šaurā vietā, kā arī navigējot slikti pārskatāmās vietās.
  Skats no augšas ietver atpakaļskata kameru ar skatu no augšas un sāniem. Skats no augšas ataino zonas automobiļa sānos, lai ērtāk manevrētu. Sānskata platleņķa kamera starp dubultā elipsveida režģa stieņiem priekšā un atpakaļskata kamera nodrošina panorāmas skatu automobiļa priekšā un aizmugurē. Sānu satiksmes palīgs atbalsta vadītāju, informējot par transportlīdzekļiem sānos, vispirms atainojot dzeltenus signālus attēla malās, kā arī dzeltenu brīdinājuma trijstūri. Sānskata funkcija tiek automātiski dezaktivēta, ja automobiļa ātrums sasniedz 15 km/h.
  Tad vadītājs var izvēlēties atpakaļskata kameras, skata no augšas vai panorāmas sānskata aktivizēšanu. Sistēma tiek aktivizēta, ja tiek izvēlēta atpakaļgaita, vai citos noteiktos aktivizācijas punktos. Attēls tiek atainots vadības displejā.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

Novietošanas palīgs atvieglo paralēlo novietošanu. Neatkarīgi no tā, vai sistēma ir aktivizēta vai nē, tā mēra iespējamās novietošanas vietas, braucot garām ar nelielu ātrumu (zem 35 km/h) un ar maksimālo attālumu 1,5 m no novietotu automobiļu rindas.

 

Kad ir atrasta pietiekami liela vieta, jūs ieslēdzat pagriezienu rādītāju, un novietošanas asistents stūrēs, kamēr jūs turpināsiet spiest akseleratora un bremžu pedāli un mainīsiet pārnesumus. Sistēma arī sniedz norādījumus vadības displejā papildu akustiskos signālus. Tādēļ vadītājs var justies ērti un izbaudīt lielāku drošību automobiļa novietošanas laikā.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

Braukšana tumsā ir drošāka un ērtāka ar BMW Selective Beam. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus.
BMW Selective Beam atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus un parūpējas, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. Vairāk nekā 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu un uzlabotu virziena stabilitāti.