ĻAUJIET RĪKOTIES UZTICAMIEM PALĪGIEM.

BMW X5 M Personal CoPilot vadītāja palīdzības sistēmas.

Paaugstināts sēdekļu novietojums, sportiska ergonomika: BMW X5 M varat būt drošs, ka visu kontrolējat. Taču jums nav jādara viss pašam – dažus uzdevumus varat uzticēt vadītāja palīdzības sistēmām. Piemēram, automobiļa novietošanu. Vai priekšējo lukturu pārslēgšanu. BMW ConnectedDrive inovācijas var jums palīdzēt daudzās, dažādās situācijās. Maksimālam komfortam. Un vēl lielākai drošībai.


Vadības displeja ekrāni attēlo jauno lietotāja saskarnes dizainu, kas gaidāms no 2016. gada oktobra.

Read more

SKATS NO AUGŠAS.

Skats no augšas ietver atpakaļskata, skata no augšas un panorāmas sānskata kameru sistēmu. Kameras atpakaļskata spoguļos un divas platleņķa kameras, viena priekšā un viena aizmugurē nodrošina 360° panorāmas visaptverošu skatu, kā arī panorāmas skatu automobiļa priekšā un aizmugurē.
Skats no augšas uzņem 360° panorāmas skatu ap automobili un izmanto šos datus, lai datorā ģenerētu skatu no putna lidojuma un tādējādi atvieglotu manevrēšanu. Platleņķa sānskata kamera starp dubultajiem elipsveida režģiem priekšā un platleņķa atpakaļskata kamera nodrošina panorāmas skatu automobiļa priekšā un aizmugurē. Sānu satiksmes palīgs atbalsta vadītāju, informējot par transportlīdzekļiem sānos, vispirms atainojot dzeltenus signālus attēla malās, kā arī dzeltenu brīdinājuma trijstūri.
Kameru sistēma tiek aktivizēta, izvēloties atpakaļgaitu vai nospiežot PDC pogu vai sānskata pogu. Kameru uzņemtie attēli tiek atainoti vadības displejā. Vadītājs var izvēlēties atpakaļskata kameras, skata no augšas vai panorāmas sānskata aktivizēšanu. Sānskata funkcija tiek automātiski deaktivēta, ja automobiļa ātrums sasniedz 15 km/h.

BMW HEAD-UP DISPLEJS AR ĪPAŠO M DISPLEJU.

Pilnkrāsu BMW Head-Up displejs ar M īpašajām funkcijām ataino būtisko braukšanas informāciju vadītāja skata laukā, ļaujot pilnībā pievērst uzmanību braukšanai. Displejs ietver tādu informāciju kā ātrums, navigācijas ieteikumi, ātruma ierobežojumu informācija, tostarp apdzīšanas liegums, tālruņa un izklaides saraksti, kā arī dažādo vadītāja palīdzības sistēmu informāciju un brīdinājumus. Nospiežot pogu, vadītājs var pārslēgties uz sportisko M displeju. Tajā ir attēlots digitāls spidometrs, izvēlētais pārnesums un krāsains apgriezienu skaitītājs ar pārslēgšanas gaismām, kas norāda uz labāko pārslēgšanas brīdi.
 

Uz vējstikla projicētajām ikonām ir ārkārtīgi augsta izšķirtspēja un niansētas krāsas. Attēla projekcija šķietami atrodas 2,3 metrus no automobiļa. Apvienojumā ar optimālu novietojumu tas ļauj ātri un ērti nolasīt informāciju, nenovēršot uzmanību no ceļa.
 

Projicēšanas spilgtums tiek automātiski pielāgots ārējiem apgaismojuma apstākļiem. Turklāt ir pieejami dienas un nakts iestatījumi un iespējams pielāgot arī projicēšanas augstumu. Vadītājs var arī izvēlēties, kādu informāciju atainot papildus šībrīža ātrumam un vadītāja palīdzības sistēmu brīdinājumiem.

BMW NAKTS REDZAMĪBAS IEKĀRTA AR DINAMISKO IZGAISMOŠANU.

Izcila redzamība pat naktī: BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ļauj tumsā viegli pamanīt cilvēkus un lielus dzīvniekus – pat no ievērojama attāluma. Infrasarkano staru kamera uz BMW elipsveida režģa pārraida attēlus no automobiļa priekšpuses uz vadības displeju. Attēls ļauj vadītājam pamanīt cilvēkus un dzīvniekus attālumā līdz aptuveni 300 metriem.
Tiklīdz infrasarkanā sistēma tumsā pamana gājējus vai dzīvniekus, tā virza uz tiem vienu no diviem atsevišķi vadāmiem dinamiskās gaismas laukiem bez nepatīkamā apžilbināšanas efekta. Šī gaisma nodrošina, ka gan vadītājs, gan apgaismotais cilvēks vai dzīvnieks tiek brīdināts par iespējamo risku.
Vadītājs saņem papildu brīdinājumus kritiskās situācijās parastajā displejā un BMW Head-Up displejā. Akūta sadursmes riska gadījumā tiek atainota sarkana mirgojoša ikona (dzīvnieks vai cilvēks). Atskan arī skaņas brīdinājums, un bremzes tiek pielāgotas optimālai gatavībai. Iedarbinot automobili, automātiski tiek aktivizēta brīdinājuma sistēma. Sistēma sūta brīdinājumu pat tad, ja attēlu displejs nav aktivizēts. BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ir BMW ConnectedDrive inovācija.

BRAUKŠANAS PALĪGSISTĒMA.

Braukšanas palīgsistēmas pakotne apvieno kameras darbībā balstītu joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēmu un tuvošanās kontroli un gājēju tuvošanās brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju.

 

Joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēma atpazīst joslu marķējumu un ar stūres vibrāciju brīdina jūs par nejaušu joslu maiņu, sākot ar ātrumu apm. 70 km/h. Brīdinājums netiek aktivizēts, ja joslu maiņa notiek apzināti – ir ieslēgts pagriezienu rādītājs.

 

Ja tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju pamana automobiļus, gājēju tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju reaģē uz gājējiem. Ja priekšā esošais transportlīdzeklis strauji bremzē, BMW nekavējoties reaģē, ja ir aktivizēts tuvošanās brīdinājums. Sistēma darbojas pakāpeniski. Vispirms tiek atainots brīdinājuma simbols, tad simbols sāk mirgot un atskan skaņas brīdinājums, un tad tiek aktivizētas bremzes (ja braukšanas ātrums nepārsniedz 60 km/h). Gājēju brīdinājums darbojas, braucot ar ātrumu no 10 līdz 60 km/h, un nodrošina viena līmeņa brīdinājumu akūtu briesmu gadījumā. Ja sistēma brīdina par iespējamu sadursmi, bremzes vienlaikus tiek sagatavotas ātrākai reakcijai. Ārkārtas situācijas gadījumā sistēma bremzē. Šo funkciju var ierobežot tumsa un migla.

JOSLU MAIŅAS ATPAZĪŠANAS SISTĒMA.

Braucot ar ātrumu 20 km/h vai vairāk, uz radaru balstītā joslu maiņas atpazīšanas sistēma pamana automobiļus aklajā punktā, kā arī blakus joslā. Vadītāju par automobiļiem kritiskajā punktā brīdina trīsstūra simbols ārējos atpakaļskata spoguļos. Ja, neskatoties uz to, vadītājs ieslēdz pagrieziena rādītāju, tādējādi norādot uz nolūku mainīt joslu, sāk vibrēt stūre un mirgot trīsstūra brīdinājuma simbols ārējos atpakaļskata spoguļos.

NAVIGĀCIJAS SISTĒMA PROFESSIONAL.

Navigācijas sistēmai Professional ir smalks dizains un izcils pakalpojumu klāsts. Tā ir vienkārša un viegli lietojama navigācijas sistēma, kas ir nevainojami integrēta BMW, ietverot iDrive vadības koncepciju un iDrive Touch kontrolleri. Sistēma ietver brīvroku funkciju ar USB saskarni un balss vadības sistēmu, radio BMW Professional ar DVD diskdzini, kā arī 20 GB atmiņu audio failiem. Tā arī atvieglo reāllaika satiksmes informācijas lietojumu (RTTI). Iebūvētais 10,25 collu LCD krāsu displejs ar dalītā ekrāna funkciju (galvenais un papildu ekrāns) ir izstrādāts, lai nodrošinātu optimālu nolasāmību un skaidrību. iDrive Touch kontrolleris ar tiešām izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm un balss vadību nodrošina intuitīvu vadību, ļaujot jums ar roku uzrakstīt adresi tā skārienjutīgajā virsmā, izmantojot tiešās piekļuves pogas un astoņas izvēles pogas, balss vadības sistēmu vai skārienekrānu. Seši interaktīvi lauki rāda saturu tieši. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, kas izmanto satelītattēlus kā kartes fonu, ar foto reālistisku noteiktu skatu atainojumu navigācija ātri kļūst par pievilcīgu vizuālo pieredzi.
 

Kartes atjauninājumi ir pieejami trīs gadus bez maksas par licenci pie BMW pārstāvja. BMW ConnectedDrive ietvaros noteiktās Eiropas valstīs sistēma automātiski atjaunina kartes trīs līdz četras reizes gadā.

Navigācijas sistēma Professional.

  • iDrive Touch kontrolleris

    iDrive Touch kontrolleris ar tiešām izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm un balss vadību nodrošina intuitīvu vadību, ļaujot jums ar roku uzrakstīt adresi tā skārienjutīgajā virsmā. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, kas izmanto satelītattēlus kā kartes fonu, ar foto reālistisku noteiktu skatu atainojumu navigācija ātri kļūst par pievilcīgu vizuālo pieredzi.


    Kartes atjauninājumi ir pieejami trīs gadus bez maksas par licenci pie BMW pārstāvja. BMW ConnectedDrive ietvaros noteiktās Eiropas valstīs sistēma automātiski atjaunina kartes trīs līdz četras reizes gadā.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

Pilnīgi automātiskais novietošanas asistents pārstāv BMW jaunākās paaudzes novietošanas komfortu. Jaunās paaudzes novietošanas asistents izvēlas pārnesumu, pārņem stūrēšanu un automātiski bremzē vai uzņem paātrinājumu. Pirms novietošanas manevra vadītājam vienkārši jāieslēdz pagriezienu rādītājs un jātur nospiesta PDC poga visā novietošanas procesa laikā, kā arī jāuzrauga apkārtne ar automātiski aktivizētās atpakaļskata kameras palīdzību.
Tiklīdz manevrs ir pabeigts, sistēma izvēlas braukšanas pozīciju P. Braucot ar ātrumu līdz 35 km/h un maks. 1,5 m attālumā no novietoto automobiļu rindas, ultraskaņas sensori BMW izmanto vadības displeju, lai atainotu iespējamās paralēlās novietošanas vietas.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

Ar BMW izvēles gaismām braukšana naktī ir daudz ērtāka un drošāka. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus. Sistēma atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus un parūpējas, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu.