ĻAUJIET RĪKOTIES UZTICAMIEM PALĪGIEM.

BMW M4 Cabrio BMW ConnectedDrive vadītāja palīdzības sistēmas.

Dažādās situācijās jūs atbalsta vairākas inovatīvas tehnoloģijas, kas nodrošina augstākā līmeņa komfortu un drošību. Tādēļ varat koncentrēties uz vienu no svarīgākajām lietām dzīvē – bezrūpīgu braukšanas prieku.

BRAUKŠANAS PALĪGSISTĒMA.

Braukšanas palīgsistēmas funkcija apvieno kameras darbībā balstītu joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēmu un tuvošanās kontroli un gājēju tuvošanās brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju.


Joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēma atpazīst joslu marķējumu un ar stūres vibrāciju brīdina jūs par nejaušu joslu maiņu, sākot ar ātrumu apm. 70 km/h. Brīdinājums netiek aktivizēts, ja joslu maiņa notiek apzināti – ir ieslēgts pagriezienu rādītājs.


Ja tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju pamana automobiļus, gājēju tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju reaģē uz gājējiem. Ja priekšā esošais transportlīdzeklis strauji bremzē, BMW nekavējoties reaģē, ja ir aktivizēts tuvošanās kontroles brīdinājums. Sistēma darbojas pakāpeniski. Vispirms tiek atainots brīdinājuma simbols, tad simbols sāk mirgot un atskan skaņas brīdinājums, un tad tiek aktivizētas bremzes (ja braukšanas ātrums nepārsniedz 60 km/h). Gājēju brīdinājums darbojas, braucot ar ātrumu no 10 līdz 60 km/h, un nodrošina vienlīmeņa brīdinājumu akūtu briesmu gadījumā. Ja sistēma brīdina par iespējamu sadursmi, bremzes vienlaikus tiek sagatavotas ātrākai reakcijai. Ārkārtas situācijas gadījumā sistēma bremzē. Šo funkciju var ierobežot tumsa un migla.

BMW HEAD-UP DISPLEJS AR ĪPAŠO M DISPLEJU.

Vienmēr paturiet svarīgākās lietas savā redzes laukā: pilnkrāsu BMW Head-Up displejs ar M īpašajām funkcijām ataino būtisko braukšanas informāciju vadītāja acu priekšā. Nospiežot pogu, vadītājs var pārslēgties uz sportisko M displeju. Tajā ir attēlots digitāls spidometrs, izvēlētais pārnesums un krāsains apgriezienu skaitītājs ar pārslēgšanas gaismām, kas norāda uz labāko pārslēgšanas brīdi. Turklāt to var izmantot, lai attēlotu un pārvaldītu navigācijas padomus, ātruma ierobežojumu informāciju, ieskaitot apdzīšanas lieguma indikatoru, bieži izmantotas funkcijas, tādas kā kā tālruņa un izklaides pakalpojumi (radio programmas, mūzika), kā arī vadītāja palīdzības sistēmu sniegto informāciju un brīdinājumus. Projekcija acu augstumā ļauj vadītājam nenovērsties no ceļa. Tas sniedz drošību un unikālu braukšanas pieredzi.

ĀTRUMA IEROBEŽOJUMU INFORMĀCIJA, TAJĀ SKAITĀ APDZĪŠANAS AIZLIEGUMA INDIKATORS.

Drošība pirmajā vietā: ātruma ierobežojumu informācija ar apdzīšanas lieguma indikatoru parāda šobrīd pieļaujamo ātrumu, kā arī to, vai ir atļauts apdzīt. Tas tiek parādīts instrumentu paneļa informācijas displejā un BMW Head-Up displejā. Atpakaļskata spogulī integrēta kamera atpazīst attiecīgas ceļazīmes. Vadības ierīce apstrādā un ataino šo informāciju kopā ar informāciju no navigācijas sistēmas. Izmantojot automobilī citas funkcijas, reizēm var tikt atainoti pat mainīgi ātruma ierobežojumi, piemēram, slapjos laikapstākļos vai dažādos diennakts laikos.

iDrive Touch kontrolleris.

iDrive Touch kontrolleris (navigācijas sistēmas Professional sastāvdaļa) ļauj ērti pārvaldīt vadības displeju ar vienu roku. Pateicoties kontrollerī integrētajam skārienpaliktnim, tādu informāciju kā, piemēram, galamērķi navigācijas sistēmai, var ērti ievadīt, rakstot ar roku. Kontrolleri ir iespējams pagriezt un nospiest, lai piekļūtu daudzām funkcijām, nomainītu iestatījumus un pārlūkotu sarakstus. To var vadīt vienkārši un intuitīvi, jo tas balstīts uz pieskāriena sajūtu. Tas īpaši atvieglo vadītāja dzīvi, jo maksimāli samazina nepieciešamību novērsties no ceļa. Visas ar kontrolleri pārvaldītās funkcijas var skaidri redzēt vadības displejā.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

BMW Selective Beam automātiski pielāgo tālās gaismas atbilstoši apgaismojuma un satiksmes apstākļiem, lai, braucot tumsā, ceļš vienmēr būtu nevainojami izgaismots. Tas ļauj ātrāk identificēt arī objektus ceļa malā. Sistēma uzrauga priekšā vai pretim braucošos transportlīdzekļus un nepārtraukti, pakāpeniski pielāgo tālās gaismas, lai neapžilbinātu citus ceļu satiksmes dalībniekus.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

Novietošanas palīgs atvieglo paralēlo novietošanu. Neatkarīgi no tā, vai sistēma ir aktivizēta vai nē, tā mēra iespējamās novietošanas vietas, braucot garām ar nelielu ātrumu (zem 35 km/h) un ar maksimālo attālumu 1,5 m no novietotu automobiļu rindas. Kad ir atrasta pietiekami liela vieta, jūs ieslēdzat pagriezienu rādītāju, un novietošanas asistents stūrēs, kamēr jūs turpināsiet spiest akseleratora un bremžu pedāli un mainīsiet pārnesumus. Sistēma arī sniedz norādījumus vadības displejā papildu akustiskos signālus. Tādēļ vadītājs var justies ērti un izbaudīt lielāku drošību automobiļa novietošanas laikā.

KAMERAS SISTĒMAS.

Automobiļa novietošanas sensors, skats no augšas, atpakaļskata kamera: Izbaudiet skaidru apkārtnes pārskatu, novietojot automobili stāvvietā un pie izbrauktuves.
Automobiļa novietošanas sensori (PDC) priekšā un aizmugurē ievērojami atvieglo novietošanu un manevrēšanu šaurās vietās. Par šķēršļu tuvumu liecina skaņas brīdinājums un vizuāls indikators vadības displejā.
Skats no augšas ietver atpakaļskata, skata no augšas un panorāmas sānskata kameru sistēmu. Kameras ārējos atpakaļskata spoguļos, kā arī atpakaļskata kamera nodrošina 270° skatu ap automobili. Panorāmas sānskata kamera padara drošāku tuvošanos krustojumiem un nobrauktuvju izmantošanu. Vadības displejā tiek atainota satiksme automobiļa priekšā.

AKTĪVĀ AIZSARDZĪBA.

Aktīvā aizsardzība ir BMW ConnectedDrive preventīva automobilī sēdošo aizsardzības sistēma. Piesprādzējot priekšējo sēdekļu drošības jostas, tās tiek automātiski nospriegotas, tiklīdz automobilis uzsāk braukšanu. Ja ceļā gadās kritiska situācija, priekšējās drošības jostas spriegums tiek atgriezeniski palielināts, ja nepieciešams, un priekšējie sānu logi tiek aizvērti. Ar Comfort sēdekļiem priekšējā pasažiera sēdekļa atzveltne tiek pacelta uz augšu. Kritiska situācija ir, piemēram, ārkārtas bremzēšana. Ja automobilis ir aprīkots ar tuvošanās kontroles brīdinājumu vai tuvošanās kontroles brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas funkciju, potenciālas sadursmes ar kustīgiem vai stāvošiem transportlīdzekļiem iespējams pamanīt savlaicīgi (sistēmas iespēju ietvaros). Atsevišķās avārijas situācijās sistēma var pilnībā apstādināt automobili bez vadītāja iejaukšanās. Tas palīdz samazināt sekojošu sadursmju iespējamību un mazināt to radītos zaudējumus.