EFEKTĪVI SPRAUSTAS ROBEŽAS.

BMW EfficientDynamics BMW M4 Cabrio.

Gluži kā citās jomās, BMW M4 Cabrio ir pirmrindnieks arī efektivitātes ziņā. BMW EfficientLightweight konstrukcija un tādi BMW EfficientDynamics līdzekļi, kā automātiskā Start/Stop funkcija un bremžu enerģijas reģenerācijas sistēma, nodrošina optimālu resursu lietojumu un tādējādi būtiski veicina BMW M4 Cabrio jaudas un noturības saglabāšanu. Tas rada ne tikai labāku dinamiku, bet arī mazāku degvielas patēriņu un zemāku izmešu līmeni.

Read more

AERODINAMIKA.

Visaptverošs koordinētu aerodinamikas elementu klāsts optimizē M automobiļu braukšanas dinamiku, stabilitāti un vadāmību, it sevišķi lielā ātrumā.
Satriecošais priekšējais spoileris vizuāli iemieso M automobiļa īpašo aerodinamikas koncepciju. Sacīkšu trasē lielie gaisa savācēji nodrošina dzinēja, uzlādes gaisa, eļļas, bremžu un M dubultā sajūga pārnesumkārbas eļļas dzesēšanu. Divi vertikālie gaisa aizkara savācēji un M sānu gaisa savācēji ar integrētiem gaisa savācējiem bremzēm aiz riteņu arkām rada paātrinātu gaisa plūsmu gar priekšējiem riteņiem. Šī gaisa plūsma aerodinamiski aptver riteņu arkas, samazinot turbulenci un gaisa pretestību.
Kopumā šo elementu precīza koordinācija rada aerodinamisku līdzsvaru un piešķir automobilim nepārprotamo M izjūtu.

BREMŽU ENERĢIJAS REĢENERĀCIJAS SISTĒMA.

Katru reizi bremzējot, tiek atbrīvota kinētiskā enerģija, kas vēl nesen netika izmantota. Bremžu enerģijas reģenerācijas sistēma izmanto šo ilgi novārtā atstāto potenciālu. Tā izmanto enerģiju, kas rodas, bremzējot vai noņemot kāju no akseleratora pedāļa, pārvēršot to elektrībā. Šo elektrību izmanto, lai uzlādētu akumulatoru. Atjautīgā enerģijas pārvaldības sistēma nozīmē, ka alternatoram nav jādarbojas nepārtraukti, tādējādi samazinot ģeneratora slodzi. Rezultāts: samazināts degvielas patēriņš un uzlabots sniegums – BMW EfficientDynamics klasika.

OPTIMĀLAS PĀRSLĒGŠANAS INDIKATORS.

Jūs varat ietaupīt daudz degvielas, īstajā mirklī izvēloties piemērotāko pārnesumu, īpaši braucot pilsētā, bet arī tālākos izbraukumos. Optimāla pārnesumu pārslēgšana, mazāks degvielas patēriņš – dzinēja elektronikas sistēma nosaka efektīvāko pārnesumu, pamatojoties uz ceļa apstākļiem un dzinēja darbības ātrumu. Informācijas displejā iedegas bultiņa, parādot, kad lielāka vai mazāka pārnesuma izvēle nodrošinās ekonomiskāku braukšanu. Sistēma arī nosaka, kad jūs strauji uzņemat paātrinājumu, un atbilstoši aizkavē ieteikumu, līdz dzinēja ātrums ir vienmērīgs. Salīdzinošās pārbaudes parāda, ka automobiļi ar optimālās pārslēgšanas indikatoru izmanto par aptuveni četriem procentiem mazāk degvielas.

AUTOMĀTISKA START/STOP FUNKCIJA.

AUTOMĀTISKA START/STOP FUNKCIJA.

Automātiskā Start/Stop funkcija izslēdz dzinēju, automobilim uz mirkli apstājoties (piemēram, pie luksofora vai sastrēgumā), tādējādi vēl vairāk samazinot kopējo degvielas patēriņu. Vadītājam nospiežot sajūgu (manuālās pārnesumkārbas gadījumā) vai noņemot kāju no bremzēm (M DCT Drivelogic gadījumā), dzinējs nekavējoties automātiski atkal iedarbojas.