ĻAUJIET RĪKOTIES UZTICAMIEM PALĪGIEM.

BMW 6. sērijas Gran Coupé BMW ConnectedDrive vadītāja palīdzības sistēmas.

Neskaitāmas inovatīvas tehnoloģijas palīdz jums ceļā dažnedažādākajos veidos, nodrošinot izcilu komfortu un drošību. Tādējādi jūs varat pievērst uzmanību tam, kas ir tiešām svarīgi, – bezrūpīgam braukšanas priekam.

Read more

BRAUKŠANAS PALĪGSISTĒMA PLUS.

Braukšanas palīgsistēma Plus ne tikai ietver braukšanas palīgsistēmas, joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēmu, tuvošanās kontroli un brīdinājumu par cilvēku ar vieglu pilsētas bremzēšanas funkciju, bet arī aktīvo kruīzkontroli ar Stop & Go funkciju papildu ērtībai.


Aktīvā kruīzkontrole saglabā vadītāja noteikto ātrumu, kā arī distanci līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim, braucot ar ātrumu līdz 210 km/h. Lēnā satiksmes plūsmā vai sastrēgumos automobilis pārņem paātrinājuma uzņemšanu un bremzēšanu, saglabājot izvēlēto attālumu līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim līdz brīdim, kad automobilis pilnībā apstājas. Ja priekšā esošais transportlīdzeklis strauji bremzē, BMW nekavējoties reaģē, ja ir aktivizēts tuvošanās brīdinājums. Sistēma darbojas pakāpeniski. Vispirms parādās brīdinājuma ikona, tad ikona sāk mirgot un atskan skaņas brīdinājums, un visbeidzot automobilis stingri nobremzē.

BMW HEAD-UP DISPLEJS.

Pilnkrāsu BMW Head-Up displejs ataino būtisko braukšanas informāciju vadītāja acu priekšā, ļaujot pilnībā pievērst uzmanību braukšanai. Tiek parādīta tāda informācija kā ātrums, kā arī navigācijas ieteikumi, ātruma ierobežojumu informācija, tostarp apdzīšanas lieguma indikators, tālruņa un izklaides saraksti, kā arī dažādo vadītāja palīdzības sistēmu informācija un brīdinājumi.
Uz vējstikla projicētajām ikonām ir ārkārtīgi augsta izšķirtspēja un niansētas krāsas. Attēla projekcija šķietami atrodas 2,3 metrus no automobiļa. Apvienojumā ar optimālu novietojumu tas ļauj ātri un ērti nolasīt informāciju, nenovēršot uzmanību no ceļa.
Projicēšanas spilgtums automātiski tiek pielāgots ārējam apgaismojumam – ar atšķirīgu displeju dienā un naktī. Turklāt var pielāgot arī atainošanas augstumu. Vadītājs var arī izvēlēties, kādu informāciju atainot papildus šībrīža ātrumam un vadītāja palīdzības sistēmu brīdinājumiem.

BMW Head-Up displejs.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS.

Novietošanas palīgs atvieglo paralēlo novietošanu. Neatkarīgi no tā, vai sistēma ir aktivizēta vai nē, tā mēra iespējamās novietošanas vietas, braucot garām ar nelielu ātrumu (zem 35 km/h) un ar maksimālo attālumu 1,5 m no novietotu automobiļu rindas.

 

Kad ir atrasta pietiekami liela vieta, jūs ieslēdzat pagriezienu rādītāju, un novietošanas asistents stūrēs, kamēr jūs turpināsiet spiest akseleratora un bremžu pedāli un mainīsiet pārnesumus. Sistēma arī sniedz norādījumus vadības displejā papildu akustiskos signālus. Tādēļ vadītājs var justies ērti un izbaudīt lielāku drošību automobiļa novietošanas laikā.

BMW NAKTS REDZAMĪBA AR CILVĒKU ATPAZĪŠANU.

BMW nakts redzamības iekārta ar cilvēku atpazīšanu nodrošina vadītājam tādu redzamības diapazonu, kas būtiski pārsniedz gaismas staru no priekšējiem lukturiem, tādējādi ļaujot pamanīt cilvēkus un lielus dzīvniekus naktī no liela attāluma. Infrasarkano staru kamera uz BMW elipsveida režģa pārraida attēlus no automobiļa priekšpuses uz vadības displeju. Tas ļauj vadītājam pamanīt cilvēkus un dzīvniekus attālumā līdz aptuveni 300 metriem.
Sistēma ne tikai ņem vērā automobiļa ātrumu un stūrēšanas leņķi, bet arī aprēķina, vai pamanītie objekti rada reālu risku. Akūtu briesmu gadījumā video attēlā un papildaprīkojumā esošajā BMW Head-Up displejā parādās mirgojoša sarkana ikona (dzīvnieka vai cilvēka). Atskan arī skaņas brīdinājums, un bremzes tiek pielāgotas optimālai gatavībai.
Iedarbinot automobili, automātiski tiek aktivizēta brīdinājuma sistēma. Briesmu gadījumā sistēma tādēļ sūta brīdinājumu pat tad, ja attēlu displejs nav aktivizēts. BMW nakts redzamības iekārta ar cilvēka atpazīšanu ir BMW ConnectedDrive inovācija.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

Ar BMW izvēles gaismām braukšana naktī ir daudz ērtāka un drošāka. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus. Sistēma atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu un uzlabotu virziena stabilitāti.

SKATS NO AUGŠAS.

Skats no augšas ietver tādas uz kamerām balstītas funkcijas kā skatu no augšas, sānskatu un atpakaļskata kameru. Kameras ārējos atpakaļskata spoguļos, kā arī atpakaļskata kamera, nodrošina 270° skatu ap automobili.
Skats no augšas ataino zonas automobiļa sānos, lai ērtāk manevrētu. Sānskats padara drošāku braukšanu sliktas redzamības zonās, piemēram, izbrauktuvēs vai sarežģītos krustojumos. Divas digitālās kameras automobiļa priekšpuses kreisajā un labajā pusē filmē satiksmes situāciju automobiļa priekšā. Tas ļauj laikus pamanīt tuvojošos satiksmi, lai vadītājs varētu atbilstoši reaģēt. Sānskata funkcija tiek automātiski dezaktivēta, ja automobiļa ātrums sasniedz 15 km/h. Tad vadītājs var izvēlēties atpakaļskata kameras, skata no augšas vai sānskata aktivizēšanu.
Kameru sistēma tiek aktivizēta, izvēloties atpakaļgaitu vai nospiežot PDC pogu vai sānskata pogu. Attēls tiek atainots vadības displejā.

Navigācijas sistēma Professional ar iDrive Touch Controller.

Navigācijas sistēmai Professional ir smalks dizains un izcils pakalpojumu klāsts. Viegli lietojamajā navigācijas sistēmā ar iDrive Touch kontrolleri un vadības displeju iekļauta brīvroku ierīce ar USB saskarni un balss vadības sistēmu. Tāpat iekļauts: radio BMW Professional ar DVD diskdzini un 20 GB atmiņu audio failiem un nosaukumu datubāzi. Tiešsaistē iespējams attēlot arī alternatīvus maršrutus. Atbilstoši meklēšanas biežumam POI izvēlnē ir sarindotas visvairāk lietotās POI (apskates vietas), piemēram, degvielas uzpildes stacijas, viesnīcas un citas. Fiksēts, augstas izšķirtspējas 10,2 collu krāsu displejs ar dalītā ekrāna funkciju garantē optimālu lasāmību un skaidrību.


Tas darbojas intuitīvi, izmantojot iDrive Touch kontrolleri, kura skārienjutīgā virsma ļauj vadītājam viegli ievadīt galamērķa adreses, rakstot ar roku. Pēc izvēles sistēmu var vadīt arī ar tiešās izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm vai balss vadību. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, tostarp satelītattēliem kartes fonā, ar izvēlēto skatu foto reālistisku atainojumu navigācija ātri kļūst par īpaši aizraujošu vizuālo pieredzi.

Navigācijas sistēma Professional.

  • iDrive Touch kontrolleris

    iDrive Touch kontrolleris (Navigācijas sistēmas Professional sastāvdaļa) ļauj ērti pārvaldīt vadības displeju ar vienu roku. Pateicoties kontrollerī integrētajam skārienpaliktnim, tādu informāciju kā, piemēram, galamērķi navigācijas sistēmai, var ērti ievadīt, rakstot ar roku.
    Kontrolleri ir iespējams pagriezt un nospiest, lai piekļūtu daudzām funkcijām, nomainītu iestatījumus un pārlūkotu sarakstus. To var vadīt vienkārši un intuitīvi, jo tas balstīts uz pieskāriena sajūtu. Tas īpaši atvieglo vadītāja dzīvi, jo maksimāli samazina nepieciešamību novērsties no ceļa. Visas ar kontrolleri pārvaldītās funkcijas var skaidri redzēt vadības displejā.