ĻAUJIET RĪKOTIES UZTICAMIEM PALĪGIEM.

BMW 5. sērijas Gran Turismo BMW ConnectedDrive vadītāja atbalsta sistēmām.

Jūs atbalsta dažādas inovatīvas tehnoloģijas, kas nodrošina visaugstākā līmeņa komfortu un drošību. Jūs redzat visu svarīgāko

BMW HEAD-UP DISPLEJĀ.

Pilnkrāsu BMW Head-Up displejs ataino būtisko braukšanas informāciju vadītāja acu priekšā, ļaujot pilnībā pievērst uzmanību braukšanai. Displejs ietver tādu informāciju kā šībrīža ātrums un, atkarībā no aprīkojuma, navigācijas ieteikumi, ātruma ierobežojumu informācija, tostarp apdzīšanas liegums, tālruņa un izklaides saraksti, kā arī dažādo vadītāja palīdzības sistēmu informāciju un brīdinājumus. Uz vējstikla projicētajām ikonām ir ārkārtīgi augsta izšķirtspēja un niansētas krāsas. Attēla projekcija šķietami atrodas aptuveni 2,3 metrus no automobiļa. Apvienojumā ar optimālu novietojumu tas ļauj ātri un ērti nolasīt informāciju, nenovēršot uzmanību no ceļa. Projicēšanas spilgtums automātiski tiek pielāgots ārējam apgaismojumam – ar atšķirīgu displeju dienā un naktī. Turklāt var pielāgot arī atainošanas augstum¬u. Vadītājs var arī izvēlēties, kādu informāciju atainot papildus šībrīža ātrumam un vadītāja palīdzības sistēmu brīdinājumiem.

SASTRĒGUMU ASISTENTS.

SASTRĒGUMU ASISTENTS.

Traffic jam assistant eases the burden on the driver on motorways and in other monotonous traffic situations. At speeds of up to 60 km/h, the system lets the car simply "glide along" with the other cars in dense traffic situations, making traffic jams less stressful. It automatically maintains the desired distance from the vehicle ahead and regulates the car's speed down to standstill, as well as providing active steering support. The vehicle is therefore able to help the driver stay in the correct lane, as long as the driver keeps at least one hand on the wheel. Having been at a complete standstill for up to 30 seconds (instead of the three seconds which was the case up until now), the car automatically starts moving again. This represents another milestone on the path to achieving highly automated driving.

iDrive Touch kontrolleris.

iDrive Touch kontrolleris sniedz jums ērtu piekļuvi iDrive sistēmai ar vienu roku. Pateicoties kontrollerī integrētajam skārienpaliktnim, jūs, rakstot ar roku, varat ērti ievadīt tādu informāciju kā, piemēram, galamērķi navigācijas sistēmai. Jūs varat to izmantot arī, lai piekļūtu dažādām funkcijām un iestatījumiem un pārlūkotu sarakstus. Bezpiepūles intuitīva skārienjutīga vadība ļauj jums ne mirkli nenovērsties no ceļa. Visas ar kontrolleri pārvaldītās funkcijas var ērti apskatīt vadības displejā.

BMW NAKTS REDZAMĪBAS IEKĀRTA AR DINAMISKO IZGAISMOŠANU.

BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ļauj tumsā viegli pamanīt cilvēkus un lielus dzīvniekus – pat no ievērojama attāluma – un tos izgaismot.
Infrasarkano staru kamera uz BMW elipsveida režģa pārraida cilvēku un dzīvnieku attēlus tieši uz vadības displeju.
Atjautīga savlaicīgas brīdināšanas sistēma ar gaismas laukumu: tiklīdz infrasarkanie sensori tumsā uz ceļa atpazīst gājējus vai lielākus dzīvniekus, sistēma uz tiem virza divus atsevišķi vadītus dinamiskos gaismas laukus bez nepatīkamas apžilbināšanas. Šī gaisma nodrošina, ka gan vadītājs, gan cilvēks uz ceļa tiek ļoti efektīvi brīdināts par iespējamo risku.
Ja aktivizēta termiskā attēlveide, vadītājs saņem papildu brīdinājumus pilnkrāsu BMW Head-Up displejā vai instrumentu panelī. Ja pastāv akūts sadursmes risks ar pamanītiem cilvēkiem vai dzīvniekiem, tiek atskaņots arī skaņas brīdinājums, un darbībai tiek sagatavotas bremzes. BMW nakts redzamības iekārta ar dinamisko izgaismošanu ir BMW ConnectedDrive inovācija.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

Ar BMW izvēles gaismām braukšana naktī ir daudz ērtāka un drošāka. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus.
BMW Selective Beam atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus un parūpējas, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu un uzlabotu virziena stabilitāti.

AUTOMOBIĻA NOVIETOŠANAS ASISTENTS (PARK ASSISTANT).

Novietošanas asistents atvieglo paralēlu automobiļa novietošanu. Neatkarīgi no tā, vai sistēma ir aktivizēta vai nē, tā mēra iespējamās novietošanas vietas, braucot garām ar nelielu ātrumu (zem 35 km/h) un ar maksimālo attālumu 1,5 m no novietotu automobiļu rindas.
Kad ir atrasta pietiekami liela vieta, jūs ieslēdzat pagriezienu rādītāju, un novietošanas asistents stūrēs, kamēr jūs turpināsiet spiest akseleratora un bremžu pedāli un mainīsiet pārnesumus. Sistēma arī sniedz norādījumus vadības displejā papildu akustiskos signālus. Tādēļ vadītājs var justies ērti un izbaudīt lielāku drošību automobiļa novietošanas laikā.

KAMERU SISTĒMAS.

Automobiļa novietošanas sensors, apkārtskats, atpakaļskata kamera: Izbaudiet skaidru apkārtnes pārskatu, novietojot automobili stāvvietā un pie izbrauktuves. Automobiļa novietošanas attāluma kontrole (PDC) priekšā un aizmugurē ļauj jums droši un ērti novietot automobili, pateicoties optiskiem un akustiskiem signāliem.
Apkārtskats ataino jūsu automobili vadības displejā, izmantojot projekciju no augšas. Ietvertā sānskata sistēma nodrošina labāku pārskatu, kad pie izbrauktuvēm ir nepietiekama redzamība. Atpakaļskata kamera nodrošina atbalstu, kad atpakaļgaitā braucat stāvvietā ar ātrumu, kas mazāks par 20 km/h.

AKTĪVĀ AIZSARDZĪBA.

Aktīvā aizsardzība ir BMW ConnectedDrive preventīva automobilī sēdošo aizsardzības sistēma.


Ja ceļā gadās kritiska situācija, priekšējās drošības jostas spriegums tiek atgriezeniski palielināts un sānu logi aizvērti. Priekšējā pasažiera sēdekļa atzveltne (aprīkojumā izvēlētam Comfort sēdeklim) un aizmugurējā sēdekļa atzveltnes tiek paceltas augšā. Kritiska situācija ietver ārkārtas apstāšanos vai pārmērīgu vai nepietiekamu pagriežamību.


Ja automobilis ir aprīkots ar tuvošanās kontroles brīdinājumu vai tuvošanās kontroles brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas funkciju, potenciālas sadursmes ar kustīgiem vai stāvošiem transportlīdzekļiem iespējams pamanīt savlaicīgi (sistēmas iespēju ietvaros).


Atsevišķās avārijas situācijās sistēma var pilnībā apstādināt automobili bez vadītāja iejaukšanās. Tas palīdz samazināt sekojošu sadursmju iespējamību un mazināt to radītos zaudējumus.


Uzmanības palīgs uzrauga arī, vai jūsu uzvedībā nav manāms nogurums. Tiek analizēta jūsu stūrēšanas reakcija; sistēma reaģē uz neparastu braukšanas stilu. Vadības displejā parādās ieteikums atpūsties.