NEAIZMIRSTAMA PIEREDZE.

BMW 5. sērijas Gran Turismo braukšanas dinamika.

Visus BMW transportlīdzekļus vieno kāda iezīme: nepārspējama dinamika. Īpaši spilgti to var sajust BMW 5. sērijas Gran Turismo – katrs nobrauktais metrs ir iespēja izbaudīt patiesu braukšanas prieku.

ŠASIJA.

Jūs varat sajust sportisku braukšanas prieku, ko BMW 5. sērijas Gran Turismo šasija novada tieši no ceļa uz stūri, vienlaikus gādājot par drošību un lielāko iespējamo komfortu. Turklāt tā pārliecinoši atbilst dažādām prasībām: vienlīdz izturīga, komfortabla, dinamiska un droša. Par to gādā 50:50 svara sadalījums starp asīm un ideāla komponentu koordinācija.
Alumīnija integrētā aizmugurējā ass pasargā dzinēju no ceļa vibrācijas, nodrošinot lielāku jaudas transmisiju un komfortu. Šos raksturlielumus vēl vairāk uzlabo papildaprīkojuma aktīvā stūres vadība. Dubulta savienojuma priekšējais tilts nodrošina ciešu riteņu saķeri ar ceļu. Alumīnija konstrukcija samazina lieko svaru, vienlaikus palielinot izturību, un sadursmes gadījumā amortizē trieciena spēku, lai nodrošinātu maksimālu pasažieru aizsardzību. Ikvienā braukšanas situācijā iespējams vienmērīgi veikt sportiskus manevrus bez diskomforta pasažieriem.

 • Standartaprīkojumā pašregulējoša balstiekārta

  BMW 5. sērijas Gran Turismo standartaprīkojuma pašregulējošā balstiekārta izlīdzina augstuma atšķirības starp priekšējo un aizmugurējo asi, izmantojot pneimatisko balstiekārtu. Sensori uz aizmugurējiem riteņiem mēra attālumu starp virsbūvi un ceļu. Atkarībā no slodzes un braukšanas situācijas tiek pielāgots gaisa daudzums amortizatoros, lai vienmēr nodrošinātu optimālu klīrensu. Tas nodrošina dinamiku un drošību pat tad, ja automobilis ir smagi piekrauts.

 • Dinamiskā amortizatoru vadība un Adaptive Drive sistēma

  Nelīdzeni ceļi, bedres, bruģis vai nevainojams asfalts – ar dinamisko amortizatoru vadību tagad ir ideāla šasija katram ceļam un katram braukšanas stilam. Papildus Comfort un standarta iestatījumam amortizatoriem var izvēlēties Comfort+ režīmu īpaša komforta nolūkā, tādējādi nodrošinot minimālus traucējumus uz nelīdzena ceļu seguma.
  Papildaprīkojuma Adaptive Drive funkcija apvieno dinamisko amortizatoru kontroli ar aktīvo virsbūves pretapgāšanās stabilizāciju Dynamic Drive. BMW sensori nepārtraukti uzrauga transportlīdzekļa ātrumu, stūres pozīciju un slīpuma un novirzīšanās spēkus, kas iedarbojas uz šasiju. Izmantojot šo informāciju, sistēma precīzi pielāgo stabilizatorus un amortizatorus, ātri un precīzi mainot to iestatījumus. Tas nodrošina precīzāku stūres reakciju, īsāku bremzēšanas ceļu un lielāku braukšanas komfortu.

8 PAKĀPJU STEPTRONIC PĀRNESUMKĀRBA.

8 PAKĀPJU STEPTRONIC PĀRNESUMKĀRBA.

Astoņpakāpju Steptronic pārnesumkārba ievērojami atvieglo pārnesumu pārslēgšanu un padara braukšanu ērtāku, pateicoties ātrai dzinēja ātruma maiņai un īsākiem pārslēgšanas laikiem. Tā apvieno izcilu komfortu ar nepārprotamu dinamiku un uzlabotu degvielas efektivitāti. Pārnesumus var pārslēgt arī manuāli, izmantojot pārnesumu pārslēgu.

AKTĪVĀ STŪRES VADĪBA.

Aktīvā stūres vadība automobiļiem ar aizmugurējo riteņu piedziņu pasīvi apvieno aizmugurējo riteņu stūrēšanu un maināmu stūrēšanas koeficientu pie priekšējās ass. Braucot ar ātrumu līdz aptuveni 60 km/h, aizmugurējie riteņi griežas pretējā virzienā nekā priekšējie riteņi. Tas nosacīti saīsina garenbāzi, uzlabojot manevrējamību un dinamiku. Braucot ar ātrumu līdz aptuveni 60 km/h, aizmugurējie riteņi griežas tajā pašā virzienā kā priekšējie riteņi. Tas nosacīti palielina garenbāzi, kāpinot stabilitāti un komfortu, īpaši, ja ātri un pēkšņi maināt braukšanas joslu.

BRAUKŠANAS PIEREDZES VADĪBA.

Braukšanas pieredzes vadība sniedz jums izvēli: izmantojiet pogu viduskonsolē, lai aktivizētu vēlamo režīmu. Pārslēdziet no Comfort režīma ar standartaprīkojuma dzinēju un pārnesumkārbas iestatījumiem uz ECO PRO režīmu, kas vērsts uz efektivitāti, vai Sport režīmu, kas ļauj braukt dinamiskāk. Zem tahometra ir redzams, kurš iestatījums šobrīd ir aktīvs.

 • ECO PRO režīms

  Ekonomiskais ECO PRO režīms pārdomāti pielāgo akseleratora un transmisijas raksturīgās līknes, kā arī apsildes/gaisa kondicionētāja stratēģiju. ECO PRO padomi palīdz jums optimizēt savu braukšanas stilu, un bonusa diapazons informē par to, cik papildu kilometru iegūts, pateicoties optimizētajam ECO PRO režīma patēriņam.
  Atkarībā no individuālā braukšanas stila ECO PRO režīms samazina degvielas patēriņu par līdz pat 20 procentiem. Vienmērīgas braukšanas funkcija, priekšskatījuma palīgsistēma un ECO PRO Route nodrošina vēl piecu procentu ietaupījumu potenciālu. Šīs iespējas ir pieejamas apvienojumā ar Steptronic pārnesumkārbu un navigācijas sistēmu Professional. Ietaupījumu potenciāls aprēķināts iekšējā degvielas patēriņa pētījumā.

 • Pirmsskatījuma palīgs

  Priekšskatījuma palīgsistēma izmanto jaunākās paaudzes navigācijas sistēmu Professional, lai uzzinātu vietējo informāciju un dotu padomus, pirms jūs pats noskaidrojat radušos situāciju. Ja aiz nākamā līkuma jūs ceļā sagaida ciemats vai ātruma ierobežojums, sistēma jums iesaka samazināt ātrumu pirms līkuma, lai pēc iespējas efektīvāk pielāgotu ātrumu.

 • ECO PRO Route un vienmērīgas braukšanas funkcija

  Arī ECO PRO Route nodrošina ekonomisku degvielas patēriņu. Tas piedāvā optimāli efektīvu maršrutu, pamatojoties uz satiksmes intensitāti, individuālo braukšanas stilu un vietējiem apstākļiem. Jūs varat novērtēt norādīto ietaupījumu potenciālu un izvēlēties, vai vēlaties ievērot ieteikumus.
  Ar vienmērīgas braukšanas funkciju “Coasting” (tikai Steptronic pārnesumkārbai) automobilis slīd pa ceļu ar ātrumu līdz 160 km/h, tiklīdz vadītājs noņem kāju no pedāļa un neizmanto bremzes, kamēr proaktīvā braukšanas palīgsistēma nepielāgo ātrumu, lai ietaupītu degvielu.

 • Sport režīms

  Savukārt, braucot ar Sport režīmu, automobilim ir tiešāka reakcija, kas ļauj braukt sportiskāk. Iepriekšnoteikts iestatījums nodrošina daudz sportiskākus dzinēja un balstiekārtas iestatījumus salīdzinājumā ar standarta iestatījumiem. Piemēram, tiek uzlabota dzinēja reakcija. Modeļiem ar astoņpakāpju Steptronic sporta pārnesumkārbu ir daudz sportiskāks pārnesumu pārslēgšanas laiks. Apvienojumā ar adaptīvo balstiekārtu Sport režīmā ir daudz dinamiskāki balstiekārtas iestatījumi. Vienlaikus Servotronic un variablā sporta stūres iekārta samazina stūrēšanas atbalstu.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Atjautīgā BMW xDrive pilnpiedziņas sistēma ideāli pielāgojas pat sarežģītākajiem ceļa virsmas apstākļiem, vienmēr nodrošinot optimālu saķeri. xDrive un dinamiskā stabilitātes kontroles sistēma (DSC) nodrošina BMW drošību un stabilitāti. xDrive, ko vada DSC sensora sistēma, ātri un pielāgojami sadala piedziņas spēku starp tiltiem, lai novērstu pārlieku vai nepietiekamu pagriežamību līkumos, nodrošinot izcilu virziena stabilitāti. Turklāt tā garantē ātru un drošu paātrinājumu pat slidenos un stāvos ceļa posmos. Kritiskos ceļa apstākļos DSC nav nepieciešams daudz iejaukties. Tādējādi BMW xDrive apvieno visas pilnpiedziņas sistēmas saķeres, virziena stabilitātes un braukšanas drošības priekšrocības ar klasisko BMW dinamiku.