DROŠS PRET IEROBEŽOTU.

BMW 3. sērijas Sedan Personal CoPilot vadītāja palīdzības sistēmas.

Dažādās situācijās jūs atbalsta vairākas inovatīvas tehnoloģijas, kas nodrošina visaugstākā līmeņa komfortu un drošību. Tādēļ varat koncentrēties uz vienu no svarīgākajām lietām dzīvē – bezrūpīgu braukšanas prieku.

Read more

BRAUKŠANAS PALĪGSISTĒMA.

Braukšanas palīgsistēmas pakotne apvieno kameras darbībā balstītu joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēmu un tuvošanās kontroli un gājēju tuvošanās brīdinājumu ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju.


Joslu atdalošo līniju atpazīšanas sistēma atpazīst joslu marķējumu un ar stūres vibrāciju brīdina jūs par nejaušu joslu maiņu, sākot ar ātrumu apm. 70 km/h. Brīdinājums netiek aktivizēts, ja joslu maiņa notiek apzināti – ir ieslēgts pagriezienu rādītājs.


Ja tuvošanās kontroles brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju pamana automobiļus, gājēju tuvošanās brīdinājums ar vieglas bremzēšanas pilsētā funkciju reaģē uz gājējiem. Ja priekšā esošais transportlīdzeklis strauji bremzē, BMW 3. sērija nekavējoties reaģē, ja ir aktivizēts tuvošanās kontroles brīdinājums. Sistēma darbojas pakāpeniski. Vispirms tiek atainots brīdinājuma simbols, tad simbols sāk mirgot un atskan skaņas brīdinājums, un tad tiek aktivizētas bremzes (ja braukšanas ātrums nepārsniedz 60 km/h). Gājēju brīdinājums darbojas, braucot ar ātrumu no 10 līdz 60 km/h, un nodrošina viena līmeņa brīdinājumu akūtu briesmu gadījumā. Ja sistēma brīdina par iespējamu sadursmi, bremzes vienlaikus tiek sagatavotas ātrākai reakcijai. Ārkārtas situācijas gadījumā sistēma bremzē. Šo funkciju var ierobežot tumsa un migla.

AKTĪVĀ KRUĪZKONTROLE AR STOP & GO.

AKTĪVĀ KRUĪZKONTROLE AR STOP & GO.

Aktīvā kruīzkontrole ar Stop&Go funkciju, ieskaitot uz radaru balstītu tuvošanās kontroles brīdinājumu ar bremzēšanas funkciju, piedāvā lielāku komfortu un drošību sastrēgumos. Sistēma saglabā vadītāja noteikto ātrumu, kā arī distanci līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim. Automobilis pārņem paātrinājuma uzņemšanu un bremzēšanu, saglabājot iepriekšnoteikto attālumu līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim pat lēnā satiksmes plūsmā un līdz brīdim, kad automobilis pilnībā apstājas sastrēgumā. Ja automobilis tuvojas priekšā esošam transportlīdzeklim vai ja joslā iebrauc cits transportlīdzeklis, sistēma precīzi pielāgo ātrumu, ņemot vērā otru transportlīdzekli. To var aktivizēt, braucot ar ātrumu līdz 210 km/h.


Stop&Go funkcija ne tikai automātiski regulē ātrumu līdz pat apstāšanās mirklim, bet arī automātiski uzņem paātrinājumu līdz vēlamajam ātrumam ierobežotā laikā, tiklīdz satiksmes situācija to atļauj.


Ja priekšā esošais transportlīdzeklis strauji bremzē, BMW nekavējoties reaģē, ja ir aktivizēts tuvošanās kontroles brīdinājums. Sistēma darbojas pakāpeniski. Vispirms tiek atainots brīdinājuma simbols, tad simbols sāk mirgot un atskan skaņas brīdinājums, un tad tiek aktivizētas bremzes.

BMW HEAD-UP DISPLEJS.

Jūs traucaties pa automaģistrāli ar ātrumu 100 km/h un uzmetat skatienu spidometram. Tikai mirkli – tomēr esat nobraucis jau 28 metrus. 28 metros var notikt daudz kas. Ja vien jūs neredzat visu vienlaikus: kā tas ir iespējams ar BMW Head-Up displeju.
BMW Connect Drive BMW Head-Up displejs ataino šībrīža ātrumu jūsu redzes laukā uz vējstikla. Tas ļauj jums pilnībā saglabāt koncentrēšanos un paturēt acīs visu: kas notiek uz ceļa, šī brīža ātrumu, kā arī informāciju par savu braucienu, piemēram, navigācijas un vadības displejus.
BMW ConnectedDrive BMW Head-Up displejs var vēl vairāk: ja nepieciešams, tas var parādīt šībrīža ātruma limitu vai informāciju par apdzīšanas liegumu. BMW Head-Up displejā ir pieejami šī brīža brīdinājumi no BMW nakts redzamības iekārtas infrasarkano staru kameras, kā arī virziena norādījumi vai vadības pārbaudes dati.
Visa vadītāja izvēlētā informācija ar aktivētu BMW Head-Up displeju parādās tikai tajā un vairs nav pieejama instrumentu panelī. Viss pilnās krāsās un ar izcilu izšķirtspēju.

NOVIETOŠANA.

BMW 3. sērijas Sedan papildaprīkojumā ir pieejamas atjautīgas sistēmas ērtai automobiļa novietošanai un izbraukšanai no stāvvietas. Noderīgi palīgi, piemēram, atpakaļskata kamera, novietošanas palīgs un skats no augšas, uzlabot komfortu ikvienā novietošanas situācijā - un īpaši šaurās vietās un apstākļos, kur redzamība ir ierobežota.

 • Atpakaļskata kamera un apkārtskats.

  Skaidrs skats neskaidrās situācijās ar BMW ConnectedDrive jauninājumiem: līdz pat piecām kamerām nodrošina jaunajam BMW 3. sērijas Sedan jaunu skatījumu jebkurā situācijā.
  Atpakaļskata kamera sniedz noderīgu palīdzību automobiļa novietošanas laikā. Interaktīvas joslas attēlā informē vadītāju, vai vieta ir pietiekami liela. Tālummaiņas funkcija ļauj pielāgot attēlu, lai pievienotu piekabi bez papildu palīdzības.
  Apkārtskata īpašais aprīkojums ietver papildu kameras. Divas sānskata kameras priekšējā buferī ir novietotas kreisajā un labajā pusē. Abi attēli tiek vienlaikus atainoti vadības displejā, lai pat sliktas redzamības laikā tiktu pamanīts ikviens satiksmes dalībnieks.
  Augšējā skata kameras ārējos spoguļos sagatavo informāciju, ko elektronikas sistēma kopā ar informāciju no atpakaļskata kameras pārveido vienā attēlā, parādot jauno BMW 3. sērijas Sedan un tā apkārtni no 270 grādu putna lidojuma redzes punkta. Iebraucot vai izbraucot no stāvvietas – katrs manevrs ir viegls un drošs.

 • Automobiļa novietošanas asistents (Park Assistant).

  Novietošanas palīgs atvieglo paralēlo novietošanu. Neatkarīgi no tā, vai sistēma ir aktivizēta vai nē, tā mēra iespējamās novietošanas vietas, braucot garām ar nelielu ātrumu (zem 35 km/h) un ar maksimālo attālumu 1,5 m no novietotu automobiļu rindas.


  Kad ir atrasta pietiekami liela vieta, jūs ieslēdzat pagriezienu rādītāju, un novietošanas asistents stūrēs, kamēr jūs turpināsiet spiest akseleratora un bremžu pedāli un mainīsiet pārnesumus. Sistēma arī sniedz norādījumus vadības displejā papildu akustiskos signālus. Tādēļ vadītājs var justies ērti un izbaudīt lielāku drošību automobiļa novietošanas laikā.

 • Skats no augšas

  Skats no augšas ietver tādas uz kamerām balstītas funkcijas kā skatu no augšas, sānskatu un atpakaļskata kameru. Kameras ārējos atpakaļskata spoguļos, kā arī atpakaļskata kamera, nodrošina 270° skatu ap automobili.

  Skats no augšas ataino zonas automobiļa sānos, lai ērtāk manevrētu. Sānskats padara drošāku braukšanu sliktas redzamības zonās, piemēram, izbrauktuvēs vai sarežģītos krustojumos. Divas digitālās kameras automobiļa priekšpuses kreisajā un labajā pusē filmē satiksmes situāciju automobiļa priekšā. Tas ļauj laikus pamanīt tuvojošos satiksmi, lai vadītājs varētu atbilstoši reaģēt. Sānskata funkcija tiek automātiski dezaktivēta, ja automobiļa ātrums sasniedz 15 km/h. Tad vadītājs var izvēlēties atpakaļskata kameras, skata no augšas vai sānskata aktivizēšanu.

  Kameru sistēma tiek aktivizēta, izvēloties atpakaļgaitu vai nospiežot PDC pogu vai sānskata pogu. Kameru uzņemtie attēli tiek atainoti vadības displejā.

NAVIGĀCIJAS SISTĒMA PROFESSIONAL.

Navigācijas sistēma Professional piedāvā vadītājiem 3D dizainu apvienojumā ar inovatīvu saskarnes koncepciju un vairākām navigācijas, biroja un multimediju funkcijām.
Navigācijas sistēmai Professional kā pastāvīgi integrētai jūsu automobiļa funkcijai ir daudz, ko piedāvāt. Augstas izšķirtspējas krāsu displejs tai piešķir unikālu izskatu. Asi kontrasti un kristāldzidrs atainojums nodrošina izcili skaidru informācijas nolasīšanu. Sistēmai ir izcila Quick Start funkcija, zibensātra maršrutu aprēķināšana, individuāli padomi patēriņa samazināšanai un 3D kartes vieglākai navigācijai pilsētā.

 • iDrive Touch kontrolleris

  iDrive Touch kontrolleris ar tiešām izvēlnes vadības pogām, astoņām funkcionālām grāmatzīmēm un balss vadību nodrošina intuitīvu vadību, ļaujot jums ar roku uzrakstīt adresi tā skārienjutīgajā virsmā. Pateicoties trīsdimensiju kartes atainojumam, kas izmanto satelītattēlus kā kartes fonu, ar foto reālistisku noteiktu skatu atainojumu navigācija ātri kļūst par pievilcīgu vizuālo pieredzi.

 • Automātiski kartes atjauninājumi

  Kartes atjauninājumi ir pieejami trīs gadus bez maksas par licenci pie BMW pārstāvja. BMW ConnectedDrive ietvaros noteiktās Eiropas valstīs sistēma automātiski atjaunina kartes trīs līdz četras reizes gadā.

JOSLU MAIŅAS ATPAZĪŠANAS SISTĒMA.

Braucot ar ātrumu 20 km/h vai vairāk, radarā balstītā joslu maiņas atpazīšanas sistēma nosaka automobiļus aklajā punktā, kā arī blakus joslā. Vadītāju par automobiļiem kritiskajā punktā brīdina trīsstūra simbols ārējos atpakaļskata spoguļos. Ja, neskatoties uz to, vadītājs ieslēdz pagrieziena rādītāju, tādējādi norādot uz nolūku mainīt joslu, sāk vibrēt stūre un mirgot trīsstūra brīdinājuma simbols ārējos atpakaļskata spoguļos.

ĀTRUMA IEROBEŽOJUMU INFORMĀCIJA, TAJĀ SKAITĀ APDZĪŠANAS AIZLIEGUMA INDIKATORS.

Piesardzības nevar būt par daudz: ātruma ierobežojumu informācija ar apdzīšanas lieguma indikatoru parāda šobrīd pieļaujamo ātrumu, kā arī to, vai ir atļauts apdzīt. Tas tiek parādīts instrumentu paneļa informācijas displejā un Head-Up displejā.
Īpaša kamera atpazīst attiecīgās ceļazīmes. Informāciju kopā ar navigācijas sistēmas datiem apstrādā vadības ierīce. Funkcijas ietver lietus sensoru, tādēļ tiek uztverti ātruma ierobežojumi arī lietus laikā (piemēram). Tādējādi jūs vienmēr būsiet labi informēts par priekšā esošo ceļu. Nepieciešama navigācijas sistēma Business vai Professional.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

BMW IZVĒLES GAISMAS.

Ar BMW izvēles gaismām braukšana naktī ir daudz ērtāka un drošāka. Tas nodrošina izcilu redzamību tumsā, neapžilbinot citus vadītājus. Sistēma atpazīst citus ceļu satiksmes dalībniekus, lai tos neskartu priekšējo lukturu tālās gaismas. 400 m gaismas diapazons nodrošina savlaicīgu risku atpazīšanu un uzlabotu virziena stabilitāti.